Cieniści ludzie spod Babiej Góry

Napisane przez Amon w Październik - 1 - 2017

Cieniści ludzie, ludzie cienia, czarne istoty – nazw jest wiele, ale zjawisko jest jedno. Są to stworzenia widziane kątem oka. Nie wiadomo czym są ani skąd są, ale jest to najczęściej rejestrowane zjawisko paranormalne dzisiejszych czasów, przebija duchy, UFO i Yeti. Ludzie cienia opisywani są na różne sposoby. Anomalia te przyjmują figurę mającą ludzką postać, która według wielu świadków pojawia się na ścianach, w piwnicach bądź ciemnych zakamarkach. Większość ludzi nadaje im ludzkie cechy oraz emocje o konkretnym charakterze. Bywają pogłoski, że cieniste istoty zatrzymują się przed człowiekiem na dłuższy czas, chcą być widziane. Mogą pojawiać się również u ludzi, którzy właśnie w tym momencie doświadczają OBE, czyli postrzegają
świat spoza własnego ciała fizycznego. Jest to szuka podróżowania poza ciałem, która obecnie zdobywa coraz większą popularność. Według wykładowcy i nauczyciela o podróżach astralnych – Jerry’ego Gross’a, wszyscy ludzie, którzy śpią podróżują poza ciałem. Być może właśnie ta teoria tłumaczy dlaczego człowiek widzi przelotne astralne ciała tych cienistych podróżników.

Teorii dotyczących tego fenomenu nie brakuje. Niektórzy tłumaczą, że byty te to istoty pozaziemskie, które podczas obserwacji przedstawicieli Homo sapiens zgłębiają informacje na temat naszego gatunku. Bywają i takie teorie, że postacie te to duchy zmarłych dostrzegane przez człowieka w różnych fazach. Niektórzy przypisują cienistym ludziom bardziej pokojowy charakter, postulując, że są to anioły stróże. Inni uważają, że jest to iluzja optyczna bądź produkt halucynacji. Parapsychologowie uważają, że cienie te mogą pochodzić od ludzi wędrujących między światami, bowiem istoty ze świata równoległego żyją na innej „częstotliwości”.

Nakładanie się częstotliwości tych światów może być powodem występowania cieni bądź duchów. Są to istoty zawieszone w nieskończoności. Ludzie, którzy doświadczyli spotkania z cienistymi ludźmi twierdzą, że schemat ich pojawiania się jest praktycznie taki sam. Człowiek niespodziewanie nagle odczuwa na sobie czyjś wzrok, mimo tego, że np. w pomieszczeniu przebywają sami. Bywa tak, że dostrzegają jedynie rozpływający się w powietrzu cień. Pozostaje jednak dziwne uczucie chłodu i tego, że nadal jest się celem obserwacji. Wiele osób, którym udało się dostrzec te dziwne postacie opisują je jako istoty, które kształtem przypominają człowieka. Z opisów wynika, że często przyjmują postać ubranego na czarno, mężczyzny w kapturze, czapce bądź kapeluszu. Inni twierdzą, że to po prostu bezkształtne, czarne, wirujące worki unoszące się w powietrzu.

Z relacji wielu świadków wynika, że cieniści ludzie to byt, który w pełni zdaje sobie sprawę ze swojej obecności w „naszym” świecie, jak i fizyczności obserwowanej osoby. Jeśli wierzyć ludziom, którzy interesują się tą anomalią, cieniści obserwują tę samą osobę lub ukazują się ciągle w jednym miejscu. Aura jaką emanują, nie należy do zbyt przyjaznych, nosi raczej znamiona epatowania złą energią, co może świadczyć o tym, że cieniści chcą, aby obserwowana przez nich osoba czuła przed nimi lęk.

Na forach i stronach poświęconych Cienistym można również spotkać wzmianki o Slendermanie, czasem nazywanym też Tall Man, Thin Man, Slendy czy Mr. Thin. Jest to postać budząca niepokój i ciężko jej nie poznać. Zazwyczaj jest to mężczyzna nienaturalnie wysoki i chudy, ubrany na czarno, ma nienaturalnie długie ręce, postać ta nie posiada twarzy. Pierwsze współczesne wzmianki o tej postaci pojawiły się w ramach konkursu na legendę miejską na forum SomethingAwful w 2009 roku. Użytkownik forum Victor Surge umieścił dwa zdjęcia biblioteki w Stirling City, która spłonęła w tydzień po zniknięciu czternaściorga dzieci w roku 1984. Oba zdjęcia przedstawiają te dzieci i tajemniczą, wysoką postać obserwującą je z pewnej odległości.

Dzieci nie zwracają uwagi na istotę, więc najprawdopodobniej jej nie widziały. Na forum rozgorzała dyskusją, dzięki której okazało się, że tajemnicza postać to nie tylko miejska legenda. Pierwsze wzmianki o nim pojawiły się już w starożytności. Podania o dziwnym demonie pojawiają się również w wierzeniach babilońskich z których wynika, że byt ten upatrywał sobie ofiary i prześladował je w dzień i w nocy, doprowadzając do obłędu. Wysoka postać z długimi rękami pojawia się również w wierzeniach egipskich oraz u Majów i Azteków.

W mitologii mezopotamskiej występuje żeńska odmiana tego demona – Lamasztu. Istota ta pojawia się także w wierzeniach słowiańskich. Legendy niemieckie mówią znów o duńskim królu Elfów (Król Olch) oraz o Der Großmann. Król Olch to demon, który żywi się dziećmi, natomiast Der Großmann to wieśniak, który z głodu zjadł własne dziecko. Za karę poddano go torturom, wypalono mu żelazem twarz, a ręce i nogi łamano i rozciągano. Jego duch do dnia dzisiejszego błąka się po lasach i straszy zagubione dzieci.

Istnieje wiele opisów „spotkań” z cienistymi ludźmi. Możemy je znaleźć zarówno na forach internetowych, stronach, dokumentach filmowych i fotografiach. Również w naszych okolicach mamy świadków spotkań z cienistymi ludźmi. Nasz czytelnik przysłał nam film, w którym Pani Monika z wioski Sihelne pod Babią Górą opowiada o spotkaniu z człowiekiem cieniem. Film możecie zobaczyć poniżej i przeczytać tłumaczenie z języka słowackiego jakie przysłał nam Czytelnik:

„To było tak że szłam na WC, a godzina była 1: 45. Gdy wróciłam z toalety spojrzałam na budzik, który ma wielkie cyfry i była 1: 47. Położyłam się do łóżka – a mam pokój połączony z korytarzem a później są schody – i nagle usłyszałam że coś idzie po schodach, a tak: ‚Bum! Bum!’ mocno po schodach. Pomyślałam kto o tej porze idzie po schodach? Po chwili mojego nasłuchiwania, otworzyły się drzwi, a na to zaraz zaczęło mi serce bić, tak silno, a nic tylko taka ciemność, ciemność, a później taka ręka męska, taka po łokieć, półprzeźroczysta, chwyciła mnie za gardło i zaczęła mnie dusić. Przez to wszystko się chyba przez pięć minut modliłam, z zamkniętymi oczyma, by tylko to przeszło i potem to jakoś przeszło. Później rano się obudziłam o szóstej jakoś, pomyślałam że pójdę do naszych (rodziców). A oni mają pokój na końcu korytarza, i gdy tak szłam, bałam się przejść obok tych schodów, i gdy na szybko obok nich przechodziłam, tylko spojrzałam tam – a wtedy coś tak mocno tam buchło, że do rodziców prawie przez szkło w drzwiach wpadłam. A to samo się stało mojej kuzynce tego samego dnia… Ta ręka była taka ludzka, po łokieć. Tak mnie dusiła za gardło ze prawie nie mogłam oddychać… Początkowo szła taka ciemność… Otworzyły się drzwi, i taka ciemność, ciemność… taka ciemność przychodziła a później ta ręka. Ta ręka była półprzeźroczysta, jak bańka mydlana przejrzysta… I ja się modliłam, a gdy się ‚modliłam’ to to przeszło… ale nie mogłam się przeżegnać, ani poruszyć się nie mogłam… bałam się jak czart… stało się to przed jakimiś czteroma/pięcioma laty. A moja kuzynka przeżyła to dokładnie tak samo, też widziała tę rękę. Kuzynka mieszka w innym domu, i ja też w innym, i to samo stało się nam tego samego dnia. Mama mi w to nie chciała wierzyć, myślała że wymyślam. A później poszła do chrzestnej, a ona zaczęła jej mówić że nasza Maria przeżyła to samo, i dopiero później (mama) zaczęła się mnie wypytywać o to”

* innymi słowy: w dwóch domach które dzieli od siebie odległość kilkuset metrów, doszło do ataku na dwie spokrewnione ze sobą dziewczyny, które dusiła półprzeźroczysta męska ręka tej samej nocy…

Opisów podobnych sytuacji jest znacznie więcej, o tym, świadczyć może choćby fakt, że powstają następne serwisy, fora, dokumenty filmowe w całości poświęcone tematyce cienistych ludzi. Na ile w tym prawdy? Odpowiedź pozostawiamy Wam Drodzy Czytelnicy.

Autor: Mała Mi
Inicjator: Krzysztof Dreczkowski

Źródła:
* http://niewiarygodne.pl/kat,1031981,page,3,title,Przerazajace-zjawisko-nadprzyrodzone-Pojawiaja-sie-nagle-w-nocy,wid,15260210,wiadomosc.html
* http://www.squidoo.com/evil-shadow-people
* http://davidicke.pl/forum/ludzie-cienie-t12884.html
* http://strefatajemnic.onet.pl/duchy/slenderman-nie-tylko-miejska-legenda/8v8dj
* http://catinthewell.pl/5725/paraliz-senny-sleep-paralysis/
* http://www.paranorma.pl/dziwny-swiat/slenderman-nie-tylko-miejska-legenda/

Artykuł pochodzi z witryny: www.zywiecinfo.pl

Kategorie: Tajemnice Świata

Zostaw komentarz


*

code


  • Facebook

Szukaj temat