Na przestrzeni ostatnich lat, słynny astrofizyk Stephen Hawking, wielokrotnie ostrzegał ludzkość przed różnego rodzaju niebezpieczeństwami , które mogą zagrozić jej istnieniu. Poczynając od rozwoju sztucznej inteligencji, która byłaby inteligentniejsza od człowieka, aż po kontakty z obcymi cywilizacjami, które mogłyby chcieć nas podbić, brytyjczyk dostrzega wiele możliwych zagrożeń dla naszej egzystencji. Tym razem, stwierdził że jeśli ludzkość nie opuści Ziemi w ciągu następnych 100 lat, cała nasza rasa najpewniej wyginie.

Zdaniem naukowca ludzie muszą zacząć kolonizować inne planety ponieważ w przeciwnym wypadku szereg zagrożeń pokroju, zmian klimatycznych, upadku asteroid, przeludnienie czy groźba wojny nuklearnej są zbyt poważnymi problemami by negować ich wpływ na przyszłość całego gatunku ludzkiego. Oczywiście pojawia się też druga strona medalu. Przy kilku okazjach Hawking wypowiadał się też za wprowadzeniem światowego rządu, który jego zdaniem mógłby pomóc we wprowadzeniu rozwiązań potrzebnych dla utrzymania naszego gatunku przy życiu. Dla wielu osób sławny fizyk dyskredytuje sie takimi tezami, a jego domniemana troska o przyszłość rodzaju ludzkiego ma wynikać z zaleceń osób dąrzących do wprowadzenia w życie projektu zwanego Nowym Porządkiem Świata.

Nie da się ukryć, że korzystanie z autorytetu naukowego w celu straszenia ludzi apokalipsą rodem z Wojny Światów albo Terminatora oraz prezentowanie rozwiązania wszystkich problemów w postaci rządu światowego powinno budzić naszą podejrzliwość. Kwestia sporna polega na tym, że intencje sławnego fizyka są tak naprawde nieznane. Możliwe, że Hawking naprawde wierzy w to iż centralizacja ośrodków władzy pomogłaby w szybszym opanowaniu technologii lotów kosmicznych na duże dystanse.

Trzeba przyznać że ma ku temu podstawy choć jak to zwykle bywa pojawiają się również głosy sprzeciwu. Niestety, ale tego typu władza, najprawdopodobniej byłaby poprostu gargantuiczną wersją tego samego skorumpowanego systemu, który widzimy obecnie. Czy umożliwiłby on nam przetrwanie nieuniknionej katastrofy? Nie wykluczone że tak, ale pytanie brzmi, za jaką cenę?

Źródło: www.innemedium.pl
8 Udostępnień

jedna odpowiedz jak na razie.

  1. piotr napisał(a):

    Zgadzam się z wnioskami z artykułu.
    Rząd Światowy na pewno miał by większe możliwości, tylko czy cena którą przyjdzie zapłacić nie jest zbyt duża.
    Na pewno trzeba by wybrać właściwych ludzi.. A może, nie ludzi?

Zostaw komentarz


*

code


  • Facebook

Szukaj temat