Linie Nazca obejmują ponad 800 linii prostych, 300 kształtów geometrycznych i 70 rysunków zwierzęcych. I właśnie w momencie, gdy wydaje ci się, że nie mogą już być bardziej tajemniczy niż są, spróbuj je przedłużyć… Łączą się w jednym konkretnym miejscu. Zaufaj nam, to niewiarygodne.

Rysunki z Nazca są umiejscowione w Nazca w Peru . Przez lata byly przedmiotem podziwu, a jednocześnie zagadką dla wielu historyków, badaczy i zwykłych ludzi.

W rzeczywistości te niesamowite linie są widoczne tylko z powietrza. Zostały one po raz pierwszy wykryte w 1927 roku, kiedy linie lotnicze zaczęły latać w Peru, a pasażerowie byli ciekawi dziwnych rzeczy, które obserwowali z powietrza.

Do tej pory naukowcy odkryli około 800 linii prostych, 300 figur geometrycznych i 70 rysunków zwierząt i roślin. Jednak nie ma jednoznacznego wytłumaczenia, kto je stworzył, w jakim celu lub dlaczego można je dostrzec tylko z powietrza.

Wielu ekspertów uważa, że ​​linie zostały zaprojektowane przez starożytną cywilizację Nazca. Jedna z największych figur ma 200 metrów średnicy.

Najsłynniejsze linie Nazca to Koliber, Kondor, Astronauta i Pająk. Wszystkie osiągają głębokość około 10 do 30 centymetrów.

Wiele ważnych pytań dotyczących linii Nazca pozostaje bez odpowiedzi, a nowe pojawiają się każdego dnia. Ostatnio ludzie kwestionowali, co by się stało, gdybyśmy narysowali kompletne linie Nazca na całej planecie.

W szczególności próbował tego dokonać jeden użytkownik YouTube. Według niego wynik jest niewiarygodny.

Jeśli narysujesz linie za pomocą Google Earth, „spotkaj się” w jednym konkretnym miejscu. To miejsce jest Angkor Wat , kompleks świątynny w Kambodży i jeden z największych religijnych mauzoleów na świecie o ogromnej powierzchni 162,6 hektarów.

Dziwne jest to, że Nazca tworzy połączenie po drugiej stronie Ziemi z Angkor Wat. Tak więc kompleks kambodżański jest właściwym antypodałem Nazca.


Angkor Wat


Co to jest antypodalna lokalizacja?

Antypodalne umiejscowienie na kulistej powierzchni jest punktem, który jest przeciwny diametralnie – osiada w taki sposób, że linia przeciągnięta z jednego punktu do drugiego przechodzi w środku kuli i tworzy rzeczywistą średnicę.

To może brzmieć jak geometryczny zbieg okoliczności. Jednak jest wielu ludzi, którzy wierzą, że starożytne cywilizacje miały silne połączenie, które wyjaśnia idealne rozmieszczenie struktur na całym świecie.

Co myślisz? Czy to może być zwykły zbieg okoliczności, czy może jest coś więcej?

Do czego tak naprawdę służyły rysunki z Nazca?

Źródło: www.koniec-swiata.org

61 Udostępnień

jedna odpowiedz jak na razie.

  1. Tomasz napisał(a):

    Niesamowite,ale jakby się to przedstawiało na modelu płaskiej Ziemi…?

Zostaw komentarz


*

code


  • Facebook

Szukaj temat