Przez lata archeolodzy natrafiali na niesamowite odkrycia. Niektóre z tych odkryć to starożytne rękopisy, które, jak stwierdzono, przedstawiają historię z innego punktu widzenia. Kontrowersyjny punkt widzenia. Starożytne księgi Nemours opowiadają inną stronę historii. Inna strona ludzkiego pochodzenia i inna strona ludzkich możliwości. Te starożytne teksty, zwykle uważane za mitologiczne z natury, są sprzeczne z prawie wszystkim, co głoszą uczeni głównego nurtu i historia współczesna.

Niektóre z nich są częściowo akceptowane, podczas gdy pewne strony zostały nazwane mitem, ponieważ wstrząsają samym fundamentem tego, co wiemy o naszej cywilizacji. Niestety, podczas gdy te książki są prawdziwe i stanowią część historii, to jednak współczesna historia, której uczono nas przez lata, całkowicie je zignorowała.

Dlatego w tym artykule zabiorę was w podróż i przedstawię wam pięć starożytnych ksiąg, które są zarówno kontrowersyjne, jak i fascynujące, i mogą wstrząsnąć całym rozumieniem ludzkiej historii.

1. Jedną z moich ulubionych książek jest tzw. Księga Totha.

Jest to święta księga, która zgodnie z wierzeniami starożytnych Egipcjan nie tylko oferuje nieograniczoną wiedzę, ale legenda mówi, że każdy, kto czyta jej treść, może znaleźć sposób na rozszyfrowanie tajemnic i opanowanie ziemi, morza, powietrza i ciał niebieskich.

Zapisy historyczne mówią nam, że książka była zbiorem starożytnych tekstów egipskich, które zostały napisane przez Thotha – starożytnego egipskiego boga pisma i wiedzy.

Księga Totha pojawia się fragmentarycznie w różnych papirusach, w większości odnoszących się do drugiego wieku okresu ptolemejskiego.

2. Biblia Kolbrina to kolejna fascynująca starożytna księga, która została napisana około 3600 lat temu.

Ta starożytna księga jest określana jako pierwszy dokument judaistyczno-chrześcijański, który wyjaśnia zrozumienie ewolucji człowieka, kreacjonizmu i inteligentnego projektu.

Niektórzy uczeni twierdzą, że ta starożytna księga została spisana w tym samym czasie co Stary Testament.

W jej tworzeniu uczestniczyli różni autorzy, a Biblia Kolbrina składa się z dwóch głównych części, które składają się w sumie na 11 starożytnych ksiąg.

3. Księga Enocha to kolejna księga, którą wielu autorów umieściło w kategorii wątpliwej lub kontrowersyjnej.

Księga Enocha to starożytny żydowski rękopis religijny, który pochodzi od Enocha, pradziadka Noego.

Księga Enocha jest uważana przez wielu za jedno z najbardziej wpływowych pism apokryficznych o charakterze niekanonicznym.

Co więcej, uważa się, że księga ta miała znaczący wpływ na wierzenia chrześcijańskie.

4. Tak zwana „Księga Gigantów” powstała prawdopodobnie około 2000 lat temu. Znaleziono ją w jaskiniach Qumran, gdzie badacze natknęli się na Zwoje znad Morza Martwego.

W szczególności, Księga Gigantów mówi o istotach, które zamieszkiwały naszą planetę w odległej przeszłości i o tym, jak zostały zniszczone.

Według starożytnego tekstu, Giganci – Nefilimi – uświadomili sobie, że z powodu ich brutalnych metod, stoją w obliczu nieuchronnego zniszczenia. Poprosili Enocha, by przemówił w ich imieniu do Boga.

5. Ars Notoria jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych i tajemniczych ksiąg, jakie kiedykolwiek powstały.

Według legendy, ta starożytna księga jest mieszanką mistycznych, historycznych i sensacyjnych treści, która ma nauczać nadludzkich zdolności tych, którzy podążają za tym, co zostało tam napisane.

Ars Notoria należy do Małego Klucza Salomona. Jest to anonimowy grymuar (lub księga zaklęć) dotyczący demonologii.

Jej sto czterdzieści cztery zaklęcia powstały w połowie XVII wieku, w większości z wykorzystaniem źródeł starszych o stulecia.

Ars Notoria zawiera zbiór modlitw, które zostały napisane w kilku językach, w tym hebrajskim, greckim i łacińskim.


Opracował: Amon
www.strefa44.pl

 

 

Zostaw komentarz


Aby zatwierdzić komentarz skorzystaj z dolnego suwaka *


  • Facebook

Szukaj temat