Obecny stan człowieka to niewolnictwo, nowy rodzaj niewolnictwa, gdzie niewola jest raczej psychologiczna i duchowa aniżeli fizyczna. Ludzka świadomość jest celem w szerokiej wojnie o kontrolę, w której ludzie chętnie zgadzają się na warunki społeczne, które wyraźnie nie służą ich najlepszym interesom, a nawet wyrządzają im krzywdę.

Akceptujemy status quo wojny, strachu, zniszczenia środowiska, chciwości, korupcji, zatrutego zdrowia i fałszywego niedoboru, ponieważ zostaliśmy zapędzeni w pułapki, które trzymają nas jako zakładników dzięki fałszywym przekonaniom i pozorom komfortu. W rzeczywistości jednak przełamanie tych pułapek pozwoliłoby nam zastosować zasady pokoju, zrównoważonego rozwoju, eksploracji, akceptacji i postępu w celu poprawy kondycji ludzkiej. Po pierwsze jednak, musimy dostrzec i uznać granice więzienia, w którym się znajdujemy.

1. Polityka

Samoidentyfikacja z konkretną partią polityczną jest jednym z najbardziej dzielących stanów świadomości w naszym dzisiejszym świecie. Widać to wyraźnie w jakości i charakterze dyskursu publicznego oraz w tym, jak łączy się on z interesami finansowymi, by wywołać stres, presję i konflikt na każdym poziomie społecznym.

2. Religia

Główne religie kulturowe świata są prawdopodobnie największą pułapką na ludzką świadomość, jaką kiedykolwiek wymyślono i zastosowano jako środek kontroli ludzi. To korumpuje świat i zabija ludzi od tysięcy lat. Akceptacja możliwości lepszego istnienia po śmierci jest wymówką do ignorowania jakości życia, które się prowadzi w tym istnieniu, i jest używana jako wymówka do uczestnictwa w niegodziwości.

Oczywiście widzimy, jak ten paradygmat jest dziś wykorzystywany przeciwko nam, aby stworzyć poważny konflikt wśród ludzi na ziemi, gdy światowi przywódcy naciskają na nową wojnę religijną, w której islam walczy z chrześcijaństwem. Nikt nie może wygrać, jeśli pozwoli się na eskalację tej bitwy.

3. Scjentyzm

Nauka stała się swego rodzaju religią, gdzie pomysły są weryfikowane w dziwnym procesie badania połączonego z recenzją, pomieszanego z wpływami korporacyjnymi i pieniężnymi, połączonych z ego. W tym paradygmacie nie ma miejsca na pomysły, które podważają dawno przyjęte założenia i teorie na temat świata, tłumiąc ludzki postęp.

Badacze-buntownicy, tacy jak Graham Hancock i Rupert Sheldrake, są przykładami tego, jak interesujące pomysły dotyczące tego, skąd pochodzi człowiek i dokąd zmierza, są zamykane przez sztywne myślenie świata naukowego, który wpycha hurtowo sceptycyzm jako cechę przynależną.

4. Ruch New Age

Innym polem dla ludzkiej świadomości, które jest stosunkowo nowe w naszym świecie, jest ruch New Age, który porzuca prawdziwą naukę na rzecz miłych dla oka frazesów, które trzymają ludzi na uboczu od podejmowania działań i pełnego uczestnictwa w naszym świecie. Jest to unikalny, otwarty system wierzeń.

5. System monetarny – ogólna wiara w pieniądz

Jest to największa pułapka ze wszystkich, zniewalająca prawie każdego na naszej planecie. U podstaw tego oszustwa leży ogólna wiara w pieniądze, to znaczy wiara w to, że pieniądze mają większą wartość niż samo życie i dlatego są cenniejsze niż wszystko, co życie ma do zaoferowania. Z tego powodu, niezliczone schematy, oszustwa, systemy fiat, programy zniewolenia długu, nadużycia i kradzieże są w stanie wysysać energię i czas istot ludzkich, prowadząc nas donikąd, aż do naszej własnej ruiny.

System monetarny, który mamy dzisiaj, działa w ten sposób, a niewielka elita rządząca opracowała i obecnie kontroluje międzynarodowy system manipulacji, który daje nieograniczoną władzę tym, którzy tworzą pieniądze bez konieczności produkowania czegokolwiek o rzeczywistej wartości.

Końcowe przemyślenia

Niemożliwe jest zrozumienie konfliktu, chaosu i podziałów w naszym świecie bez zrozumienia sposobów, w jakie ludzka świadomość jest ograniczona, skrępowana i zniewolona przez te paradygmaty. Jednak w tym momencie, w erze komunikacji, potrzeba pewnej woli, aby nadal działać w tych pięciu obszarach.


Opracował: Amon
www.strefa44.pl
www.strefa44.com.pl

Zostaw komentarz


Aby zatwierdzić komentarz skorzystaj z dolnego suwaka *


  • Facebook

Szukaj temat