7 Czakr – bramy do osiągnięcia stanu przebudzenia

Napisane przez Amon w Kwiecień - 18 - 2021


Czakry są naszym energetycznym programem. Wiedza o czakrach jest krytycznym elementem do prawdziwego zrozumienia niefizycznego ciała energetycznego. Aby zrozumieć, kim naprawdę jesteśmy, musimy zbadać ten składnik naszej istoty, który zazwyczaj jest niewidoczny gołym okiem – poznaj samego siebie. Samo słowo czakra oznacza w sanskrycie koło. Wynika to z faktu, że czakry mają okrągły kształt. Czakry jednak nie obracają się. Nadis i szprychy lub płatki, jak się je czasem nazywa, są nieruchome. To energia lub prana wiruje lub porusza się przez czakry. Doskonałym porównaniem są punkty akupunktury z medycyny chińskiej. Te konkretne punkty są stałe, ale to chi lub siła życiowa porusza się przez meridiany.

Czakry są czymś więcej niż tylko centrami energetycznymi. 7 czakr ma złożony charakter. Są one odpowiedzialne za utrzymanie dobrego samopoczucia fizycznego, emocjonalnego, umysłowego i duchowego. W rzeczywistości, stan aury i czakr ma bezpośredni związek ze zdrowiem danej osoby, jak również z jej stanem emocjonalnym i psychologicznym. Chociaż istnieje siedem głównych czakr, liczne czakry drugorzędne mają specyficzne i różne funkcje.

Reprezentują one pełne spektrum ludzkiej świadomości. Stany te mogą ulegać wahaniom w zależności od różnych sytuacji, których doświadczamy i od tego, w jaki sposób włączamy naszą świadomość w nasze doświadczenia. Są one naszym interfejsem do wszechświata i naszym potencjałem do ewolucji i wewnętrznej transformacji.

Czakra Muladhara – podpora korzenia w sanskrycie

Czakra ta związana jest z elementem Ziemi i składa się z 4 szprych. Muladhara jest zasadniczo akumulatorem istoty i jest odpowiedzialna za witalność. Wiele osób, które cierpią z powodu niskiego poziomu energii są często odłączone od ich wrodzonego źródła witalności, Ziemi. Ludzie, którzy pracują w dużych miastach, w wysokich budynkach, z klimatyzacją są zasadniczo pozbawieni prany, podstawowej siły życiowej. Poprzez połączenie się z Ziemią, nawet prosty akt chodzenia po plaży (boso) będzie energetyzował tę czakrę.

Ponieważ czakra ta jest korzeniem, będzie ona miała bezpośredni wpływ na “blask” pozostałych czakr i ogólnie na aurę. Jest ona fundamentem i podstawowym poziomem naszej energetycznej istoty. Jest również domem shakti kundalini, pierwotnej energii, która choć uśpiona u większości ludzi, po przebudzeniu wznosi się poprzez kolumnę energetyczną znaną jako sushumna nadi, tworząc transformację i duchowe przebudzenie, gdy łączy się z koroną. To przebudzenie jest zjednoczeniem energii i świadomości, które jest połączeniem kobiecości i męskości, aby wytworzyć stany samadhi lub świadomości kosmicznej. Z psychologicznego punktu widzenia, energia strachu i chciwości znajduje się w tym miejscu. Tworzy to mentalność walki lub ucieczki. Muladhara jest również odpowiedzialna za ogólną integrację na planie fizycznym. Ta czakra jest lokalizacją niektórych z najbardziej podstawowych instynktów, takich jak przetrwanie, schronienie, jedzenie i spanie. W porównaniu z górnymi czakrami, muladhara jest bardziej prymitywną formą świadomości, ale bardzo istotną dla utrzymania życia. Fizycznie czakra ta kontroluje kości i zęby, gęste aspekty naszej istoty i jest również związana ze zmysłem węchu.

Czakra Svadhisthana – w sanskrycie własne miejsce zamieszkania

Czakra ta związana jest z elementem wody i składa się z 6 szprych. Svadhisthana jest bardzo istotną czakrą, ponieważ około 80% ludzkości jest zdominowana przez tę formę świadomości. Podobnie, około 75% naszej planety to woda. Ta czakra jest związana z kolektywną świadomością i zawiera wiele naszych norm społecznych, “to co się robi”. Ponieważ svadhisthana jest związana z elementem wody, przyjmie kształt dowolnego naczynia, do którego zostanie wlana. Jeśli wlejesz wodę do szklanki, przyjmie ona kształt szklanki. Jeżeli wlejesz wodę do garnka, przyjmie ona kształt garnka itd. Jest to godne uwagi, ponieważ odzwierciedla brak wyraźnych indywidualnych wartości i przekonań, które definiują svadhisthanę. Ta czakra jest zatem tłumem, masami lub postrzeganą normą. Opinie i przekonania są zmienne, aby “dopasować się do tłumu”. Jeśli wszyscy mówią o piłce nożnej, osoba, która myśli na poziomie svadhisthany będzie chciała się dopasować i wykaże zainteresowanie piłką nożną. Ta świadomość odzwierciedla również potrzebę “nadążania za sąsiadami”, bycia godnym szacunku i dostosowania się.

Ten sposób bycia przyczynił się do powstania obraźliwego określenia “owce” przez tych, którzy są w społeczności przebudzenia. Globalna elita wykorzystuje tę formę świadomości, ponieważ ludzie, którzy postrzegają rzeczywistość przez ten pryzmat po prostu “idą z prądem” i w rzeczywistości boją się być inni lub przyjąć postawę, która jest sprzeczna z głównym nurtem przekonań. To jest sedno manipulacji i kontroli, ponieważ ta świadomość po prostu nie jest w stanie ocenić systemów kontroli i metod manipulacji. Osądzanie jest bezproduktywne, ponieważ kiedy ta świadomość jest dominująca, po prostu nie jest możliwe rozszyfrowanie zaaranżowanych metod globalnej kontroli i oszustwa.

Rzymska sentencja “dajcie im chleba i cyrku” podsumowuje dzisiejszą świadomość rozpraszania uwagi i widowiska, która jest dokładnie zaprojektowana, aby utrzymać ludzkość zamkniętą w niższych częstotliwościach istnienia. Co więcej, zmysł smaku jest zmysłem rządzonym przez svadhisthanę, co jest typowe dla modnej kultury jedzenia i jeszcze bardziej wzmacnia ten punkt. Odzwierciedla to poszukującą przyjemności naturę svadhisthany.

Uwolnienie się od tych systemów kontroli wymaga wzrostu świadomości, aby zacząć rozumieć potężną indoktrynację, którą ludzkość obecnie znosi i mieć “oczy do patrzenia”.

Svadhisthana jest również związana z księżycem, seksualnością i reprodukcją, stąd związek z genitaliami i językiem. Seksowna, charyzmatyczna lub czarująca osoba jest definitywną cechą czakry svadhisthana. Nawet formy tańca, które obejmują zmysłowe ruchy w obszarze miednicy są odzwierciedleniem świadomości na tym poziomie. Kiedy większość ludzi zastanawia się nad swoimi osobistymi sprawami i problemami emocjonalnymi, są one w przeważającej mierze związane z tą czakrą. Element wody jest dość ciężki i dlatego depresja, poczucie odrzucenia, użalanie się nad sobą i smutek są związane z zanieczyszczeniami lub brakiem równowagi w tej czakrze.

Czakra Manipura – miasto klejnotów w sanskrycie

Jest to odniesienie do oślepiającego aspektu manipury, jako że jest ona związana z elementem ognia i składa się z 10 szprych. Manipura jest antytezą svadhisthany, ponieważ jest związana ze Słońcem i cechami związanymi z przywództwem, autorytetem, władzą i pewnością siebie. Svadhisthana jest tłumem. Manipura są przywódcami tłumu. Ta świadomość zakłada rolę przywódcy, emocjonalny i psychologiczny związek z sukcesem i “robieniem tego”, jak również pozycje wpływu i władzy.

W zasadzie wszystkie nauki dotyczące rozwoju osobistego, aby być bardziej zmotywowanym, produktywnym, dynamicznym, pewnym siebie i wierzyć w siebie są związane z tą czakrą. Jest to wyraz elementu ognia, który uosabia te cechy.

Jednakże niższe emocje manipura obejmują gniew, frustrację, wściekłość, arogancję i egocentryczne zachowanie. Jest to wyrazem dysharmonii ognia w stanie nieczystym. Precyzja i kontrola sztuk walki jest również związana z tą czakrą, co jest odzwierciedleniem tego, że nogi są połączone z tą sferą siły. Zmysł wzroku jest również związany z czakrą manipura. Co ważne, dolne trzy czakry nie są “złe”, ponieważ problem pojawia się tylko wtedy, gdy istnieją zanieczyszczenia, blokady lub czakry są niezrównoważone. W przeciwnym razie będzie trwało harmonijne doświadczenie. Jednak wszystkie negatywne stany świadomości i emocje mogą być przypisane do tych 3 niższych centrów energetycznych.

Anahata – niestrudzona w sanskrycie

Odnosi się to do jakości duszy, która jest niezniszczalna lub wieczna. Czakra Anahata ma 12 szprych i jest związana z elementem powietrza. Liczba szprych czakry jest znacząca, ponieważ istnieje związek pomiędzy liczbą szprych czakry a świadomością, która jest wcielona. Na przykład, w odniesieniu do anahata, 12 znaków astrologicznych, 12 miesięcy w roku, 12 godzin w ciągu dnia, 12 uczniów Jezusa, 12 różnych imion boga słońca Surija (i wiele innych), wszystkie mają związek z sercem. Świadomość serca jest również uważana za kluczowy aspekt trwającej planetarnej Zmiany Paradygmatu. Wielu mistyków twierdzi, że jest to kosmiczny plan dla ludzkości, a przyszła Ziemia będzie charakteryzować się miłością i współczuciem.

Jednak powszechny problem chorób serca w dzisiejszym społeczeństwie, mimo że może być związany z wyborami żywieniowymi i stylem życia, jest nadal dysharmonią na poziomie fizycznego serca.

Co ważne, ciało eteryczne i czakry kontrolują ciało fizyczne. Jeśli istnieje zakłócenie, osłabienie lub blokada w ciałach subtelnych, to w końcu znajdzie to odzwierciedlenie w ciele fizycznym. Ogólnie rzecz biorąc, najgłębszym i najbardziej kompletnym sposobem uzdrowienia problemu emocjonalnego jest bezpośrednia praca nad niefizycznym aspektem naszej istoty. Chociaż nie jest to prawdą w każdej sytuacji, ponieważ kiedy problem zdrowotny zamanifestował się w ciele fizycznym, należy również zająć się zdrowiem ciała fizycznego. Przyczyna problemu może być spowodowana brakiem równowagi emocjonalnej, która powstaje w ciele astralnym na poziomie emocjonalnym, a następnie przenika do ciała fizycznego. Jest to zdecydowanie połączenie ciało-umysł.

Świadomość serca jest zawsze piękna. Te cechy czułości, miękkości, pokory, wyrzeczenia się siebie, współczucia, przebaczenia, empatii, uczuciowości, samoakceptacji, czystej bezwarunkowej miłości i głębokiego wewnętrznego spokoju są wspaniałymi aspektami czakry anahata.

Istnieje również forma głębokiego wyrafinowania, pewna gracja i głęboka harmonia, które odzwierciedlają osobę z tym rezonansem. Połączenie z elementem powietrza daje również energetyczną lekkość komuś, kto dominuje na tym poziomie. Ramiona i dłonie są związane z sercem, a to koreluje ze zmysłem dotyku i praktyką różnych form uzdrawiania poprzez dłonie, które wszystkie odpowiadają czakrze anahata. Czakra Anahata jest również znacząca, ponieważ istnieją 3 czakry powyżej i 3 czakry poniżej. Jest to środkowa droga lub środkowa ścieżka serca, która łączy niższe i wyższe aspekty naszej istoty. Czakry obejmują również biegunowość wszechświata – plus i minus, słoneczną i księżycową, jin i jang. Tak więc w przypadku serca, zdolność do odczuwania miłości, rozumienia i przyjmowania miłości jest jin. Zdolność do emitowania miłości, produkowania jej i manifestowania jest jang. Oznacza to, że czakry muszą być zrównoważone i wyśrodkowane pomiędzy tymi dwoma biegunami wszechświata, aby uzyskać głęboką i dogłębną harmonię.

Visuddha – w sanskrycie szczególnie czysta

Ta czakra jest związana z eterem, który jest piątym elementem i ma 16 szprych. Liczba szprych lub płatków jest znacząca, ponieważ jest to wskaźnik złożoności świadomości. W miarę jak czakry przesuwają się wyżej w ciele, stają się one również bardziej złożone w swoim zakresie świadomości.

Czakra Visuddha związana jest z czasem i przestrzenią. Jest to prawdziwa natura rzeczywistości, która wykracza poza doświadczenie czasu z ograniczonej perspektywy przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Na tym poziomie, czas jest doświadczany jako pojedyncze trwanie – wieczne teraz. Visuddha zawiera w sobie ogrom przestrzeni, kosmosu i ekspansji wszechświata. Ta wywyższona sfera świadomości obejmuje również estetykę, świętą geometrię i głębszą formę inspiracji, która może odblokować tajemnice wszechświata i odkryć prawdziwe prawa rzeczywistości. Niektóre utwory muzyki klasycznej mają również częstotliwość Visuddha, która ma nieskazitelny i wysublimowany rezonans.

Ten poziom świadomości jest obecnie rzadkością na naszej planecie, jednak jego ślady są wciąż widoczne, jak na przykład wyjątkowe walory estetyczne i precyzja Wielkiej Piramidy w Gizie.

Ponieważ ta czakra rządzi funkcjonowaniem tarczycy i gruczołów przytarczycznych, a problemy zdrowotne związane z tarczycą są dziś powszechne u kobiet po 40 roku życia, ważne jest, aby zdawać sobie sprawę ze znaczenia tego centrum energetycznego dla utrzymania dobrego stanu zdrowia w tym obszarze ciała. Czystość czakry visuddha przenika do działań jednostki, rodzaju środowiska, w którym przebywa i stylu życia, jaki prowadzi. Jasnowidzenie jest kolejnym aspektem visuddhy, ponieważ słuch jest zmysłem związanym z tym centrum energetycznym. Inne moce paramaterialne obejmują również zdolność dostępu do zapisów akashic. Czakra gardła rządzi również mocą mowy z bardzo wysokiej perspektywy.

Ajna – polecenie w sanskrycie

Czakra ta związana jest z umysłem i ma 96 szprych, choć często przedstawiana jest tylko z 2 dużymi płatkami. Jest to związane z faktem, że jest to ostatni poziom polaryzacji (jin i jang) przed połączeniem się z jednością świadomości. Czakra Ajna jest prawdziwie wywyższoną sferą świadomości, którą niewielu może prawdziwie ucieleśnić w dzisiejszym społeczeństwie. Siła ajny polega na oferowaniu wyższej formy intelektu, która jest zgodna z intelektem geniusza. Przykłady obejmują tych ludzi, którzy mogą przeglądać książkę telefoniczną i pamiętać numery każdej osoby, szachistę, który może grać w wiele partii szachów jednocześnie i wygrywać, jak również tych, którzy mogą uczyć się i utrzymywać wiedzę szybko, wszystkie rezonują z mocą trzeciego oka.

Czakra Ajna zawiera również moc jasnowidzenia, telepatii i formę “wiedzenia”. Niektórzy z wielkich proroków historii takich jak Nostradamus mieli dar z otwarcia czakry ajna. Trzecie oko ma tę zdolność, że ktoś może być jasnowidzem lub wizjonerem – zdolność do widzenia oczami umysłu.

Założenie, że skoro ajna jest połączona z umysłem, to wszystkie problemy ze zdrowiem psychicznym są związane z tą czakrą jest błędne. Każda czakra ma aspekt, który jest związany zarówno z ciałem emocjonalnym, jak i z ciałem mentalnym. Dlatego najlepiej jest harmonizować czakrę, która jest związana z konkretnym problemem emocjonalnym lub mentalnym. Chociaż, ze względu na swoją nadrzędną naturę, ajna kontroluje czakry znajdujące się pod nią.

Sahasrara – tysiąc płatków w sanskrycie

Chociaż sahasrara nie jest technicznie zbudowana w taki sam sposób jak 6 innych głównych czakr, nadal jest klasyfikowana jako jedna z 7 czakr. Dzieje się tak dlatego, że sahasrara nie jest kołem, ale pokrywa czubek głowy i ma kształt wieżyczki skierowanej ku górze, podobnej do “korony” Buddy. Sahasrara jest szczytem ludzkiej ewolucji. Jej aktywacja wywołuje stany samadhi lub kosmicznej świadomości w tradycji jogicznej. To otwarcie tworzy to, co znane jest jako oświecenie, moksha, mukti, sartori, samorealizacja i jest bramą do transcendencji, aby doświadczyć prawdziwej natury rzeczywistości. Świadomość sahasrary charakteryzuje się klarownością, oderwaniem, świętością i wyższym stanem świadomości. Sahasrara jest sumą wszystkich czakr. Trwały symbol wiązki światła łączącej się z pryzmatem, a następnie rozpraszającej się na wszystkie kolory tęczy, zwięźle przedstawia jakość tej czakry. Dzieje się tak dlatego, że sahasrara nie ma biegunowości, jest jednością i jest świadomością jedności. Sahasrara uosabia ostateczną jedność stworzenia i eliminuje rolę ego, które tworzy iluzję oddzielenia.

Temat czakr jest bardzo obszerny. Istoty ludzkie są bezpośrednią kopią węglową Wszechświata. Zrozumienie fizyki kwantowej, że część jest w całości, a całość jest w części, odzwierciedla tę mądrość. Ostatecznie, aby w pełni ucieleśnić i poznać 7 czakr, trzeba poznać wszechświat i doświadczyć pełnego spektrum świadomości, które jest potencjałem ludzkości.


Opracował: Amon
www.strefa44.pl
0 Udostępnień

Zostaw komentarz


*

code


  • Facebook

Szukaj temat