Aldous Huxley: Kiedy niewolnicy będą cieszyć się niewolą

Napisane przez Amon w listopad - 21 - 2022


Aldous Huxley to autor proroczej książki science fiction „Brave New World”. Stwierdził on: „Tylko wielki ruch ludowy na rzecz decentralizacji władzy i samoorganizacji może zatrzymać dzisiejszą tendencję do totalitaryzmu. Prawdziwie skuteczne państwo totalitarne będzie takie, w którym potężny dyrektoriat przywódców politycznych i armia menedżerów kontrolują populację niewolników bez potrzeby stosowania przymusu, ponieważ będą się oni cieszyć swoim niewolnictwem. Zadanie czerpania przez nich przyjemności z niewolnictwa dzisiejsze państwa totalitarne powierzyły ministerstwom propagandy, wydawcom i ludziom mediów oraz nauczycielom i profesorom.”

Brave New World Huxleya czyli „Nowy wspaniały świat” (Szekspir: „Burza”) odnosi się, jak wskazuje Theodor Adorno, do Nowego Świata, laboratorium społeczeństwa przyszłości. Nowy „wspaniały świat” to społeczeństwo klasowe poddane reżimowi totalitarnemu, gdzie nie ma rodziny, pamięć historyczna została wymazana, a sposobem na życie jest uogólniony hedonizm. Wszystko jest płynne i nie ma żadnych zobowiązań.

Rozmnażanie gatunku ludzkiego nie odbywa się naturalnie, lecz w rządowych laboratoriach, metodą klonowania i w zależności od ilości tlenu dostarczanego zarodkom powstaje pięć typów ludzi: Alfa, Beta, Gamma, Delta i Epsilon. Skoro więc zdolności i inteligencja są z góry określone, każdy wykonuje pracę, do której jest biologicznie przeznaczony, a więc porażki i odrzucenia należą do przeszłości. Hedonizm jest sensem i sposobem życia istot tego nowego świata. Seks jest wolny, a wręcz państwo go promuje, dostarczając nawet nowych form przyjemności. Wszyscy biorą stymulant zwany „soma”, który daje im uczucie euforii. Choroby zostały w tym społeczeństwie wyeliminowane. Nie ma bólu, głodu i nieszczęścia. Władcą tego globalnego państwa młodych idiotów jest niejaki Mustafa Maud. Jest to drugi główny bohater, jednak jest on Savage’em, pozostałością po szekspirowskim świecie (czyli ostatnim „człowiekiem”), który nie może znieść społeczeństwa „automatów” i zabija się.

Być może nie będziemy nawet potrzebni jako niewolnicy

Kluczowy partner Klausa Saaba, Yuval Noah Harari, w ostatnim wywiadzie publicznie przyznał się do koszmarnych scenariuszy, jakie przygotowują dla przyszłości Ludzkości. Jak zwykle mówi, że w „nowej” Ludzkości, którą ewangelizują, wiele zawodów zniknie, a tym samym ci, którzy je wykonywali, staną się mało istotni, a więc „nadwyżkowi”.Nie będą też służyć jako niewolnicy czy służący, bo do wykonywania nawet tych „obowiązków” będą musieli być „ulepszeni”, gdyż jak mówią, nawet mózg zostanie zastąpiony przez „nieorganiczną materię” i nanoroboty.

„Jeśli zostaniesz w tyle czeka cię coś znacznie gorszego, będziesz niewidzialny, bez substancji, nie będziesz potrzebny nawet jako sługa czy niewolnik” – powiedział Yuval Noah Harari.
„Mogą teraz czytać synapsy mózgu i zastąpić układ odpornościowy nieorganicznym układem immunologicznym złożonym z milionów nanorobotów”.
„Jeśli zrozumiemy jak działają ośrodki w mózgu i wytwarzają emocje takie jak miłość i gniew, to nie będzie problemu z odtworzeniem tych stanów emocjonalnych w oparciu o krzem a nie węgiel (materia nieorganiczna zamiast organicznej) w oparciu o komputery a nie umysły”
„Niestety zniszczymy wiele miejsc pracy” – dodał w tym samym wywiadzie jego mentor, Klaus Schwab.

Świat opisany przez Huxleya podejrzanie przypomina ten, w którym teraz żyjemy. Jednocześnie tak wiele zostało utracone, tak wiele zostało poświęcone w oczekiwaniu na nowy „upgrade” ludzkości, w którym prawda i piękno zostały zdławione przez rozrywkę i wygodę. Jest to raj Huxleya, który został jeszcze bardziej udoskonalony przez WEF i jego architektów.

Ale dopóki istnieje „możliwość powstania jakiejkolwiek wyspy”, pozostańmy heretykami w społeczeństwie pogrążonym w swojej nudnej „szczęśliwości”.


Opracował: Amon
www.strefa44.pl
0 Udostępnień

Zostaw komentarz  • Facebook

Szukaj temat