Aokigahara – Japoński las śmierci

Napisane przez Amon w Sierpień - 31 - 2017

Aokigahara (青木ヶ原), jest to las leżący u stóp góry Fuji, znany także jako „Sea of Trees” (樹海). Rozciąga się na powierzchni 35km2, znajdziemy tutaj szereg skalnych czy lodowych jaskiń z których kilka to popularne atrakcje turystyczne. Ze względu na to że las jest tak gęsty że nie czuć w nim nawet najmniejszego ruchu powietrza i nie ma w nim praktycznie żadnych zwierząt, jest znany jako niesamowicie (nawet niespotykanie) spokojny.

Las, który w przeszłości kojarzony był z Japońskimi mitami o demonach jest teraz swoistym miejscem kultu dla samobójców. “To idealne miejsce na śmierć.” Tak Aokigahara została opisana w bestsellerowej książce Wataru Tsurumui pod tytułem „The Complete Manual of Suicide” („Vademecum Samobójcy”). W 2002 roku, 78 ciał zostało odnalezionych, bijąc tym samym poprzedni rekord z 1998 roku który wynosił 73 ciała. Do maja 2006 roku, przynajmniej 16 nowych przypadków zostało odkrytych. Więcej niż kilka z nich miało przy sobie kopię książki Tsurumui. Nikt nie wie ile ciał nie zostało jeszcze odkrytych.

Na dno lasu składają się przede wszystkim skały wulkaniczne; tak twarde że trudno je przebić nawet przy pomocy specjalistycznego „ciężkiego” sprzętu. Istnieje tam także wiele nieoficjalnych szlaków, które są regularnie używane przez lokalnych wolontariuszy podczas „polowań na ciała”, obszar objęty poszukiwaniami zostaje odgrodzony plastikową taśmą. Taśma ta nigdy nie jest usuwana, więc przez pierwsze kilka kilometrów lasu ciągnie się ona wzdłuż oficjalnych szlaków które prowadzą do takich miejsc jak „Ice Cave” czy „Wind Cave”. Po pierwszym kilometrze w kierunku Góry Fuji, las staje się bardziej dziewiczy.

W niektórych częściach Aokigahary las jest tak gęsty że nie docierają tam żadne dźwięki z zewnątrz. Oczywiście na temat lasu krąży masa legend które moglibyśmy sklasyfikować jako „Urban Legends” – jedna z nich mówi o ogromnych złożach żelaza, które powodują że kompasy zaczynają wariować, więżąc w leśnych ostępach niewinnych turystów jak i przyszłych samobójców.

Znaki przestrzegające przed samobójstwem rozwieszone są w praktycznie całym lesie. Teksty takie jak „Proszę, przemyśl to” lub „Proszę skonsultować się z Policją zanim podejmiesz decyzję o śmierci!” są przybijane do coraz to nowych drzew.

Las jednak posiada swoją dobrze znaną „renomę” i takie niewielkie zabiegi na pewno nie odstraszą tych zdeterminowanych. Mieszkańcy okolicznych miejscowości, twierdzą że są w stanie zawsze przewidzieć czy ktoś wybiera się do lasu po to aby podziwiać zapierające dech w piersiach widoki czy po to aby już nigdy z niego nie wrócić.

Aokigahara uważana jest za najbardziej nawiedzone miejsce w całej Japonii, czyściec dla yurei, niespokojnych duchów które jako ludzie zostali pozbawieni życia nienaturalnie szybko i bardzo brutalnie. Wierzy się że wyjący wiatr niesie wraz z sobą ich cierpienia.

Jednak nawet w tym nawiedzonym lesie, zwykli ludzie nadal mają pracę do wykonania. Pracownicy leśni którzy utrzymują to miejsce w porządku często natrafiają na ciała w różnym stadium rozkładu, zazwyczaj zwisające z drzewa lub częściowo zjedzone przez zwierzęta.

Ciała zabiera się do stacji gdzie znajduje się pokój przeznaczony specjalnie na takie okazje. W środku znajdują się dwa łóżka : jedno na którym zostaną ułożone zwłoki, i drugie dla osoby która będzie przy nich czuwać przez noc. Tak, dobrze przeczytaliście. W Japonii uważa się że jeżeli zwłoki zostaną zostawione same sobie, opuszczony yurei będzie krzyczeć przez całą noc i opłakiwać swoje martwe ciało, a trup przeniesie się w niewytłumaczony sposób do zwykłych sypialni znajdujących się w tym budynku.

Dla zainteresowanych strona ze zdjęciami które oglądacie na własne życzenie

 Ostrzeżenie dla osób o słabych nerwach  – Zdjęcia


Polecamy Film


 

Tłumaczenie : Shinji77
Źródło 1
Źródło 2

Artykuł pochodzi z witryny: www.paranormalne.pl

 

8 Udostępnień

Zostaw komentarz


*

code


  • Facebook

Szukaj temat