Tysiące lat temu, starożytni Majowie rozwinęli się w jedną z najbardziej wpływowych starożytnych cywilizacji w Mezoameryce. Zajmując terytorium od Meksyku po Salwador, potężni Majowie stali się jedną z dominujących sił w regionie, tworząc masywne miasta, szlaki handlowe oraz zapierające dech w piersiach świątynie i piramidy. Majowie wyróżniali się na kontynencie amerykańskim pismem hieroglificznym, jednym z niewielu w pełni rozwiniętych systemów pisma na prekolumbijskim kontynencie amerykańskim, a także sztuką, architekturą, systemami matematyki, astronomii i ekologii. Byli jedną z najbardziej rozwiniętych starożytnych kultur w Ameryce.

Starożytni Majowie rozwijali się w regionie, który obejmuje południowo-wschodnią część Meksyku, odpowiadającą stanom Jukatan, Campeche, Tabasco, Quintana Roo i wschodnią część Chiapas, a także większą część Gwatemali, Belize, zachodnią część Hondurasu i Salwadoru.

Region ten składa się z północnych nizin, które obejmują półwysep Jukatan, wyżyn Sierra Madre, które rozciągają się przez meksykański stan Chiapas, południową Gwatemalę aż po Salwador, oraz południowych nizin.

Cywilizacja Majów rozwinęła wyrafinowane formy sztuki, wykorzystując zarówno nietrwałe, jak i trwałe materiały, w tym drewno, jadeit, obsydian, ceramikę, rzeźbione kamienne pomniki, stiuki i misternie malowane malowidła ścienne. Majowie stworzyli wiele różnorodnych struktur architektonicznych i pozostawili po sobie rozległą spuściznę budowlaną, dzięki której cywilizacja Majów znalazła się wśród wielkich przedindustrialnych cywilizacji świata.

Architektura Majów zawierała również teksty glificzne i różne formy sztuki

Murowana architektura Majów jest dowodem na istnienie specjalizacji rzemieślniczej w społeczeństwie Majów, a także scentralizowanej organizacji i politycznych środków mobilizacji dużej siły roboczej. Długo by opowiadać? Majowie byli cywilizacją niepodobną do żadnej innej w Ameryce.

A z powodu ich ekstremalnego poziomu zaawansowania, wielu badaczy i teoretyków zajmujących się starożytnymi astronautami zastanawiało się, czy jest możliwe, że starożytni Majowie uzyskali swoją zaawansowaną wiedzę z zakresu inżynierii, astronomii i matematyki od kogoś z innego świata?

Tajemnicze artefakty, dowodem na starożytny kontakt z obcymi?

Na przestrzeni lat w Ameryce Środkowej odkopano wiele rzekomych artefaktów, które miały należeć do starożytnej cywilizacji Majów. Ponad sześć lat temu, oszałamiający zbiór zdjęć trafił do wiadomości publicznej po tym, jak kilku badaczy stwierdziło, że ponownie odkryli dawno zaginione artefakty starożytnych Majów, przedstawiające coś, co wydaje się być statkami kosmicznymi, figurkami obcych i mapami gwiezdnymi. Ze względu na charakter twierdzeń, artefakty te zostały szybko uznane za oszustwo, a zamieszanie związane z odkryciem zniknęło w historii jako jeden z wielu fałszywych obiektów znalezionych na całym świecie.

Przez lata odkrywano różne artefakty. Pierwszy zestaw eksponatów (patrz poniżej) został rzekomo odkryty w Calakmul w Meksyku. Miejsce to znajduje się w środkowo/południowej części półwyspu Jukatan, w Meksyku i zawiera pozostałości ważnego miasta Majów Calakmul, położonego głęboko w tropikalnym lesie Tierras Bajas.

Oto przedmioty, które rzekomo zostały wyrzeźbione przez starożytnych Majów i są dowodem na starożytny kontakt z obcymi:


Powyższe artefakty, rzekomo wykonane przez starożytnych Majów, zostały mocno skrytykowane przez ekspertów, którzy utrzymują, że są one misternym oszustwem.

Pierwszym artykułem, który przeczytałem, gdy zacząłem szukać informacji o tych niezwykłych artefaktach był ten z Guardiana. Jest tam wiele rzeczy, które wydają się być nie na miejscu. Największym błędem w artykule jest to, że wspominają o prezydencie „Álvaro Colom” i mówią o nim jako o prezydencie Meksyku, co jest błędem, on, w rzeczywistości, jest politykiem gwatemalskim, który był prezydentem Gwatemali od 2008 do 2012 roku.

Artykuł wydaje się również wspominać kilka oświadczeń wysokich rangą urzędników z Meksyku i Gwatemali, którzy omawiali te artefakty, ale nie byłem w stanie znaleźć transkrypcji lub coś w tym stylu. W rzeczywistości znalazłem obrazy tych artefaktów i muszę przyznać, że wydają się one imponujące. Z tego, co przeczytałem na ten temat, niewiele jest wiarygodnych danych, a samo odkrycie archeologiczne jest wątpliwe. Jednak powyższe artefakty nie są jedynymi, które do tej pory zostały odnalezione. Na przestrzeni lat odkryto wiele innych, podobnych obiektów.

Przykłady:

Post Arqueología Extraterrestre Mexico w dniu Saturday, January 14, 2017

Post Arqueología Extraterrestre Mexico w dniu Tuesday, June 10, 2014

Post Arqueología Extraterrestre Mexico w dniu Friday, January 31, 2014


Opracował: Amon
www.strefa44.pl
0 Udostępnień

Zostaw komentarz  • Facebook

Szukaj temat