Atak duchów na Belmez

Napisane przez Amon w sierpień - 5 - 2019

Napływają relacje o rzekomych pojawieniach się wizerunku Jezusa Chrystusa – na murach, drzewach, obrazach. A co zrobić z relacjami o pojawieniu się podobizn złośliwych duchów?

Afera rozpoczęła się 23 sierpnia 1971 roku w domu Marii Gomez Pereira w andaluzyjskim miasteczku Belmez. Koło południa po zrobieniu zakupów Pereira zajęła się przygotowywaniem obiadu. Nagle na podłodze w kuchni jak z niczego pojawiła się wyraźna twarz. Upiorne odbicie mężczyzny. Maria Pereira bezskutecznie próbowała usuwać twarz za pomocą ścierek i różnych specyfików. W końcu wpadła na pomysł zaklejenia podłogi w feralnym miejscu. Znów bez efektu. Złośliwy grymas przedostał się przez materiał i dalej straszył domowników. Twarze zaczęły pączkować, pojawiając się w najróżniejszych miejscach w całym domu.

Historia niezwykłych grymasów w domu rodziny Pereira szybko rozniosła się po Belmez. Burmistrz ustalił, że ziemię z podłogi należy wymienić, konserwując demoniczne twarze w celu bliższego badania. Chemiczne analizy oraz prześwietlenie promieniami Rentgena nie przyniosły nowych odkryć. Aby wykluczyć, że to wilgoć powodowała niesamowite zjawisko, wpuszczono w nową podłogę folię, ale twarze śmierci zjawiały się w dalszym ciągu. Gdy robotnicy rozgrzebali podłogę, dokonali niesamowitego odkrycia. W ziemi znaleźli bowiem ludzkie szkielety pozbawione czaszek. Poza tym okazało się, że dom stoi na resztkach XIII-wiecznego cmentarza. Znalezione szkielety zostały godnie pochowane na wiejskim cmentarzu, aby uwolnić dom od zjawy, ale podobnież i to działanie nie przyniosło skutku, ponieważ twarze nie znikały.

W końcu Marii Gomez Pereirze zarzucono, że sama stworzyła tuziny twarzy na swojej podłodze. Kobieta przeszła pomyślnie test na wykrywaczu kłamstw, ale jednocześnie stwierdzono u niej szczątkowe zdolności medium. Podawana jest również hipoteza, że do stworzenia tych twarzy posłużył specjalny rodzaj cementu.

Z pisaniem o Belmez jest taki oto problem, że zarówno Maria Pereira, jak i dwóch zajmujących się w latach 70-tych jej sprawę badaczy już nie żyją. Brakuje dokumentacji filmowej oraz fachowej analizy podłogi domu w Belmez, a istniejące zdjęcia nie mogą być dowodem zaistnienia rzekomego fenomenu. To zdarzenie, podobnie jak wiele innych podobnych doniesień o poltergeistach należy więc z bólem serca umieścić w kategorii mitów i mistyfikacji.

Źródło grafiki: (C) Piotr Mańkowski

Artykuł pochodzi z witryny: www.tunguska.pl

Kategorie: Tajemnicze Miejsca

Zostaw komentarz


Aby zatwierdzić komentarz skorzystaj z dolnego suwaka *


  • Facebook

Szukaj temat