W badaniu przeprowadzonym przez Uniwersytet w Tel Awiwie stwierdzono, że południowoafrykański wariant koronawirusa dotyka osoby zaszczepione 8 razy częściej niż te, które nie zostały zaszczepione. W badaniu tym pomagał również czołowy izraelski dostawca usług medycznych, Clalit Health Services.

Stwierdziliśmy nieproporcjonalnie wyższy wskaźnik wariantu południowoafrykańskiego wśród osób zaszczepionych drugą dawką, w porównaniu do grupy nieszczepionej – powiedział Adi Stern z Uniwersytetu w Tel Awiwie. Oznacza to, że wariant południowoafrykański jest w stanie, do pewnego stopnia, przebić się przez ochronę szczepionki.

W badaniu tym obserwowano około 400 osób, które zostały zaszczepione szczepionką BioNTech/Pfizer. Osoby te zaraziły się wariantem koronawirusa. Obserwacje te porównano następnie z taką samą liczbą osób nieszczepionych i zarażonych.

Jest to pierwsze na świecie badanie oparte na rzeczywistych danych, które pokazuje, że szczepionka jest mniej skuteczna przeciwko wariantowi południowoafrykańskiemu, w porównaniu zarówno z oryginalnym wirusem, jak i wariantem brytyjskim – powiedział profesor Ran Balicer, dyrektor badań w Clalit.

Stern powiedział, że wyniki badania były zaskoczeniem. Na podstawie wzorców w populacji ogólnej, spodziewaliśmy się tylko jednego przypadku wariantu południowoafrykańskiego, ale widzieliśmy osiem – powiedział Stern w wywiadzie dla Times of Israel. Te wstępne wyniki wymuszają ścisłą ciągłą uwagę na rozprzestrzenianie się tego szczepu w Izraelu, podkreślając potrzebę monitorowania epidemiologicznego i systematycznego sekwencjonowania, w celu powstrzymania dalszego rozprzestrzeniania się wariantu południowoafrykańskiego w Izraelu. Wariant południowoafrykański stanowił mniej niż jeden procent wszystkich przypadków COVID-19 w Izraelu, podała AFP, powołując się na badanie.

Oznacza to, że szczepionka Pfizer-BioNtech, choć wysoce ochronna, prawdopodobnie nie zapewnia takiego samego poziomu ochrony przed południowoafrykańskim (B.1.351) wariantem koronawirusa – stwierdzono w badaniu.

Niedawno szokujące badanie ujawniło przerażające niebezpieczeństwa związane ze szczepionkami mRNA COVID-19 wywołującymi chorobę opartą na prionach, powodującą stopniową degenerację mózgu. Priony indukowane przez szczepionkę mRNA mogą powodować choroby neurodegeneracyjne, ponieważ pamięć długotrwała jest podtrzymywana przez białka podobne do prionów.

W badaniu stwierdzono, że szczepionka oparta na mRNA może również powodować ALS, zwyrodnienie przednich płatów skroniowych, chorobę Alzheimera i inne neurologiczne choroby zwyrodnieniowe u odbiorców szczepionki.


Opracował: Amon
www.strefa44.pl
0 Udostępnień
Kategorie: Nauka / Kosmos

Zostaw komentarz


*

code


  • Facebook

Szukaj temat