Fundacja Billa i Melindy Gatesów przekazała ponad 21 milionów dolarów na opracowanie technologii szczepionki, która wykorzystuje tatuażowy mechanizm wstrzykiwania niewidocznych nanocząsteczek pod skórę, który jest obecnie testowany w szczepionce przeciwko wirusowi COVID-19. Technologia mikroigłową jest również połączona z technologią iniekcji, finansowaną przez Fundację Billa i Melindy Gates, która osadza pod skórą zapis szczepionki widoczny w świetle podczerwieni za pomocą enzymu zwanego Lucyferazą, który może być odczytywany przez technologię smartfonów.

Fundacja Billa i Melindy Gatesów finansuje te technologie, aby umożliwić im udział w kampaniach szczepień “house-to-house” podejmowanych przez osoby z “minimalnym przeszkoleniem”.

Naukowcy z Uniwersytetu w Pittsburghu podali w swoich badaniach opublikowanych 1 kwietnia w EBiomedycynie, Lancet Journal, że ich szczepionka z mikroigłami przeciwko wirusowi SARS CoV-2, który powoduje COVID-19, “wywołała u myszy silną produkcję przeciwciał w ciągu dwóch tygodni”. Plastry przypominają kolczasty kawałek rzepu, z setkami maleńkich mikroigiełek wykonanych z cukru. Igły wbijają się po prostu w skórę i szybko rozpuszczają, uwalniając szczepionkę wywołującą silną reakcję komórek odpornościowych mimo niewielkiej ilości materiału są znacznie silniejsze niż w przypadku iniekcji domięśniowej.

Badacze testowali szczepionkę przy użyciu plastrów z mikroigłami na inne koronaawirusy, w tym na ten, który wywołuje Middle East Respiratory System (MERS) i donieśli, że trzy różne eksperymentalne szczepionki MERS indukowały produkcję przeciwciał przeciwko wirusowi.

Odpowiedzi te były silniejsze niż odpowiedzi generowane przez regularne wstrzykiwanie jednej ze szczepionek wraz z silnym immunostymulatorem (adiuwantem). Poziom przeciwciał wzrastał z czasem u myszy zaszczepionych plastrem z mikroigłami do 55 tygodni, po zakończeniu eksperymentów. Naukowcy przenieśli swoją technologię na wirusa COVID-19, SARS CoV-2.

„Badanie na pacjentach zwykle wymaga co najmniej roku, a nawet dłużej”, powiedział starszy współautor badania, profesor dermatologii Louis Falo.

“Ta szczególna sytuacja różni się od wszystkiego, co kiedykolwiek widzieliśmy, więc nie wiemy, jak długo potrwa proces rozwoju klinicznego”. Ostatnio ogłoszone zmiany w normalnych procesach sugerują, że możemy to przyspieszyć.”

Kolejne badanie sfinansowane przez Bill and Melinda Gates Foundation i opublikowane w grudniu 2019 roku przez naukowców z Massachusetts Institute of Technology, Instytutu Chemii Chińskiej Akademii Nauk w Pekinie i Global Good, Intellectual Ventures Laboratory w Bellevue, WA, opisuje jak “kwantowe kropki w bliskiej podczerwieni” mogą być wszczepiane pod skórę wraz ze szczepionką do kodowania informacji dla “zdecentralizowanego przechowywania danych i bioczujników”.

Aby zmaksymalizować użyteczność tej technologii w kampaniach szczepień, dążyliśmy do stworzenia platformy kompatybilnej ze szczepionkami dostarczanymi z mikroigłami, która mogłaby niezawodnie kodować dane o osobniku przez co najmniej pięć lat po podaniu, powiedział referat MIT.

“Ponadto, system ten musiał być również wysoce biokompatybilny, dostarczać wystarczającą ilość barwnika po czasie aplikacji 2 min lub krótszym oraz być wykrywalny za pomocą minimalnie przystosowanego smartfona”.

Fridrik Laurusson, autor badań nad mikrochipami, pochodzi z The Global Good, Intellectual Ventures Labarotory. Na jego stronie internetowej znajduje się założyciel firmy Microsoft, Bill Gates, który opisuje “współpracę pomiędzy Bill Gatesem a Intellectual Ventures”, firmą założoną przez Nathana Myhrvolda i Edwarda Junga z Microsoftu.

Wikipedia opisuje Intellectual Ventures w ojczystym stanie Gatesa jako prywatną amerykańską firmę, która “skupia się na rozwoju i licencjonowaniu własności intelektualnej”. Jest jedną z pięciu największych firm amerykańskich patentów, od 2011 roku”. Jego model biznesowy koncentruje się na kupowaniu patentów i łączeniu ich w duże portfolio patentów oraz udzielaniu licencji na te patenty stronom trzecim. Firma została opisana jako największa i najbardziej znana firma w kraju zajmująca się trollingiem patentowym.

Na stronie internetowej Billa i Melindy Gates wymieniono wiele dotacji przyznanych na opracowanie “microneedle array” – do wykorzystania w kampaniach “house-to-house” poprzez administrację przez minimalnie wyszkolony personel. Ostatnia dotacja w wysokości $370,035 została przyznana w lutym 2020 roku Ośrodkom Kontroli i Prewencji Chorób na plaster szczepionki MMR, który nie wymaga chłodzenia i umożliwia prowadzenie kampanii “house-to-house” przez osoby bez doświadczenia medycznego lub szkolenia.

Bill Gates przyznał o wiele większe dotacje na technologię plastrów do mikronaczepów dla firm i organizacji, w tym:

* Vaxxas Pty Ltd w Brisbane, Queensland (4,99 miliona dolarów w listopadzie 2019 roku) na opracowanie “plastrów do szczepień przeciw odrze i różyczce”, które umożliwią prowadzenie kampanii domowych poprzez administrację przez minimalnie wyszkolony personel.

Vaxxas powstał w 2011 roku po tym, jak grupa badawcza Marka Kendalla z University of Queensland skomercjalizowała nanotechnologię pod nazwą UniQuest. Firma zebrała ponad 35 milionów dolarów na rzecz nanotechnologii.

Współpracuje z producentem szczepionek Merck – firmą, której lek Vioxx spowodował ponad 27 tys. zgonów na atak serca, zanim firma ujawniła przed opinią publiczną zagrożenia, jakie ukrywała. Merck był wielokrotnie oskarżany przez sędziów o “poważne” naruszenia etyczne oraz o “niewłaściwe testowanie i fałszowanie danych” w odniesieniu do swoich szczepionek Gardasil HPV i MMR.

Micron Biomedical Inc (6 744 906 USD w listopadzie 2019 r.) “do opracowania plastrów do szczepień przeciw odrze i różyczce, które umożliwią prowadzenie kampanii domowych poprzez administrację przez minimalnie wyszkolony personel”.

Georgia Institute of Technology (958 849 USD w grudniu 2019 r.) “opracowanie plastrów do szczepień przeciw odrze i różyczce, które umożliwią prowadzenie kampanii domowych poprzez administrację przez minimalnie wyszkolony personel”.

Vaxess Inc, (2 967 741 USD w listopadzie 2016 r.) w Bostonie “w celu wsparcia rozwoju przedklinicznego i produkcji termostabilnych plastrów z mikroigłami w celu obniżenia barier dostępu do szczepionki poprzez uproszczenie dozowania i podawania, złagodzenie ograniczeń łańcucha chłodniczego oraz obniżenie kosztów”.

Uniwersytet w Cardiff (3 570 376 USD w grudniu 2019 r.) “opracowanie plastrów z rozpuszczalną siatką mikroneedelową do trwałego podawania progestynowych środków antykoncepcyjnych przez skórę, w tym przeprowadzenie przedklinicznych badań nad koncepcją”.

Gates zaczął finansować wszczepialną biotechnologię w 2011 r. Poprzez niewielką dotację (100 000 USD) dla firmy TransDerm Inc z siedzibą w Santa Cruz, której strona Linkedin prowadzi do strony internetowej giganta farmaceutycznego Allergan.

W zeszłym miesiącu serwis informacyjny Reutersa doniósł – fałszywie – że popularny post na Facebooku na temat Billa Gatesa planującego wykorzystanie implantów mikrochipów do walki z pandemią wirusa koronaawirusowego był “fałszywym twierdzeniem”. Serwis informacyjny związany z cenzurowanym postem na Facebooku.

Gates, którego ojciec był dyrektorem Planned Parenthood Federation of America, a matka pracowała dla PPFA’s funding affiliate United Way, został zauważony za jego ideologię kontroli populacji. Jego żona, Melinda Gates, zainicjowała w 2012 r., w Światowym Dniu Ludności, Szczyt Planowania Rodziny, którego celem było zebranie od rządów dolarów podatkowych na rozwój usług w zakresie zdrowia reprodukcyjnego, mających na celu obniżenie globalnego wskaźnika urodzeń.


Opracował: Amon
www.strefa44.pl
3 Udostępnień

Zostaw komentarz


*

code


  • Facebook

Szukaj temat