Dochodzą nas słuchy, że brytyjscy naukowcy rozpoczęli opracowywanie szczepionek jako ubezpieczenia przed nową pandemią wywołaną przez nieznaną „chorobę X”. Tak jak COVID-19 był przećwiczony podczas Wydarzenia 201, tak wydaje się, że „Choroba X” była również przedmiotem prób w „Clade X”. Czy to możliwe, że jesteśmy przygotowywani na nową epidemię dżumy?

Sky News poinformowało, że „Choroba X” jest „niezidentyfikowaną i potencjalną przyszłą pandemią”, a zespół ponad 200 brytyjskich naukowców pracuje nad jej przygotowaniem.

Najnowocześniejszy ośrodek badań nad szczepionkami

Naukowcy znajdują się w rządowym, najnowocześniejszym ośrodku badań nad szczepionkami, kompleksie laboratoryjnym Porton Down w pobliżu Salisbury w hrabstwie Wiltshire, prowadzonym przez brytyjską Agencję Bezpieczeństwa Zdrowia, która twierdzi, że sporządziła „listę zagrożeń wirusami zwierzęcymi, które mogą zarazić ludzi”.

The Independent donosi również, że „naukowcy będą pracować nad zapewnieniem, że przyszłe pandemie zostaną powstrzymane i nie spowodują takich samych zakłóceń w codziennym życiu jak „Covid-19”, ale „istnieje również nadzieja, że obiekt pomoże Wielkiej Brytanii w walce z „chorobą X” poprzez poprawę gotowości na jeszcze niezidentyfikowane patogeny o potencjale pandemicznym”.

UKHSA – Przygotowanie z wyprzedzeniem

Niemniej jednak wydają się wiedzieć, że wirus, który nie został jeszcze zidentyfikowany, „może w przyszłości szybko rozprzestrzenić się na całym świecie. Nie mają pojęcia, który z nich dokona „przełomu” i spowoduje następną pandemię, dlatego jest on określany tylko jako „Choroba X””, mówi Sky News. Profesor Dame Jenny Harries, szefowa brytyjskiej Agencji Bezpieczeństwa Zdrowia (UKHSA) (znanej z COVID), powiedziała Sky News: „To, co staramy się tutaj zrobić, to upewnić się, że przygotowaliśmy się tak, aby w przypadku pojawienia się nowej choroby X, nowego patogenu, wykonaliśmy jak najwięcej pracy z wyprzedzeniem.

Dodaje: „Miejmy nadzieję, że uda nam się jej [pandemii] zapobiec. Ale jeśli nie możemy i musimy zareagować, zaczęliśmy już opracowywać szczepionki i środki terapeutyczne, aby z nią walczyć”. (Źródło). Wygląda jednak na to, że mają dużo czasu na przygotowanie się na „chorobę X”, ponieważ planują ją od co najmniej 2018 roku.

Ćwiczenia stacjonarne

Wszyscy wiemy, że COVID przeprowadzał próby w ramach ćwiczeń typu tabletop o nazwie Event 201 Pandemic Exercise. Ćwiczenie zostało przeprowadzone przez Fundację Billa i Melindy Gatesów we współpracy ze Światowym Forum Ekonomicznym (WEF) w 2019 roku. Cóż, „Choroba X” również została przećwiczona, a nawet wcześniej, tym razem Centrum Bezpieczeństwa Zdrowotnego Johnsa Hopkinsa było gospodarzem pandemicznego ćwiczenia stołowego Clade X w dniu 15 maja 2018 r. w Waszyngtonie.

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) zebrało zespół doradców wysokiego szczebla, aby omówić tajemniczą chorobę, która pojawia się w Niemczech i Wenezueli.

Cel według Centrum Bezpieczeństwa Zdrowotnego

Center for Health Security stwierdziło, że celem ćwiczenia było „zilustrowanie strategicznych decyzji i działań wysokiego szczebla, które Stany Zjednoczone i świat muszą podjąć, aby zapobiec pandemii lub złagodzić jej konsekwencje, jeśli profilaktyka zawiedzie”. W obliczu szybko ewoluującego środowiska zagrożeń biologicznych, przywódcy w Stanach Zjednoczonych i za granicą są chętni do przyjęcia długoterminowych polityk w celu wzmocnienia gotowości i złagodzenia ryzyka.

Clade X ma na celu „zilustrowanie strategicznych decyzji wysokiego szczebla i działań politycznych niezbędnych do zapobieżenia poważnej pandemii lub złagodzenia jej skutków, jeśli profilaktyka zawiedzie” oraz „informowanie przywódców na najwyższych szczeblach rządu USA, a także członków globalnej społeczności zajmującej się polityką i gotowością oraz ogółu społeczeństwa”.

Organizatorzy stwierdzają: „Co więcej, ćwiczenia takie jak Clade X są szczególnie skutecznym sposobem zapewnienia decydentom szerszego zrozumienia pilnych wyzwań, przed którymi mogą stanąć w dynamicznym, rzeczywistym kryzysie”.

„Ćwiczenie symuluje serię spotkań Rady Bezpieczeństwa Narodowego z udziałem 10 przywódców rządu USA, w których rolę wcielają się osoby znane w dziedzinie bezpieczeństwa narodowego lub kontroli epidemii. Opierając się na rzeczywistych wydarzeniach, Clade X podkreśla ważne kwestie polityczne i wyzwania, które można rozwiązać przy wystarczającej woli politycznej i uwadze” – mówią organizatorzy.

 

 

Symulacja Clade X

Symulacja pandemii Clade X wyglądała następująco:

„Pacjenci, w tym członkowie amerykańskiego wojska, przybyli do szpitala w Landstuhl z gorączką, kaszlem i dezorientacją. Niektórzy pacjenci zostali podłączeni do respiratora, inni zapadli w śpiączkę. Początkowo wyglądało to na wirusowe zapalenie mózgu. Szybko jednak stało się jasne, że wirus ten był czymś nowym – i śmiertelnie niebezpiecznym. Mógł być przenoszony z człowieka na człowieka drogą powietrzną, miał okres inkubacji wynoszący 5-7 dni i wysoką śmiertelność. Do 1 maja wirus rozprzestrzenił się już na Wenezuelę. Podczas gdy niemiecki system opieki zdrowotnej działał szybko, aby izolować chorych i śledzić narażenie, władze w Wenezueli zareagowały zupełnie inaczej i zaprzeczyły wybuchowi epidemii. Setki ludzi wkrótce zalały izby przyjęć. Amerykańska straż przybrzeżna poinformowała, że łodzie przewożące chorych uchodźców z Wenezueli zbliżają się do Puerto Rico. Do 2 maja znaleziono winowajcę: paragrypy. Jak wyjaśnia CDC, ludzkie wirusy paragrypy różnią się od wirusów grypy, chociaż również mogą powodować infekcje dróg oddechowych – a szczepionka przeciw grypie nie chroni przed infekcjami HPIV”.
„Tajemniczemu wirusowi – dla którego nie ma znanych leków przeciwwirusowych, licencjonowanych szczepionek i potencjału pandemicznego – nadano nazwę: Clade X”.

Symulacja miała zachęcić amerykańskich urzędników i naukowców do ?

„Zgromadzeni eksperci szybko przedstawili argumenty przeciwko zakazom podróżowania. Julie Gerberding, MD, MPH, wkraczająca w rolę dyrektora CDC (rolę, którą pełniła w prawdziwym życiu w latach 2002-2009), zwróciła uwagę, że Frankfurt jest głównym węzłem lotniczym, więc zakaz tylko części podróży nie zadziała. Zakazy podróży, jak wyjaśniła, są po prostu „… nieskuteczne, niepraktyczne i potencjalnie szkodliwe”.

W dniu 1 czerwca FBI dowiedziało się, że za atakami stoi odłam międzynarodowej organizacji zajmującej się przeludnieniem, A Brighter Dawn; jeden z członków grupy, badacz paragrypy z USA, nie mógł zostać zidentyfikowany.


Pod koniec ćwiczenia długo oczekiwana pierwsza szczepionka okazała się porażką i chociaż pojawiła się szczepionka kandydująca, a Clade X ostatecznie się wypaliła, początkowo rzuciła cały świat na kolana, to brzmi znajomo, prawda?

Filmy o Clade X

Na poniższych filmach można obejrzeć ćwiczenie na stołach Clade X, aby zobaczyć, co zostało zaplanowane i przygotowane.

To nie jest prawdziwy wirus… znowu

„Podstawowa historia jest aż nazbyt wiarygodna”, mówi Global Health Now Org. „Konsultanci, gwiazdorska obsada byłych urzędników państwowych z dużym doświadczeniem w świecie rzeczywistym w swoich założonych rolach, zmagali się z krytycznymi dylematami, podczas gdy przerywane fałszywe wiadomości dostarczały coraz gorszych wiadomości na temat epidemii”.

„Na szczęście Clade X nie jest prawdziwy i była to tylko fałszywa pandemia” – mówią. Tak, wiemy o tym i wiedzieliśmy o tym ostatnim razem, ale spójrzmy, dokąd nas to zaprowadziło. Czy mamy do czynienia z próbami terroryzowania nas nową pandemią i wszystkim, co się z nią wiąże? A jeśli tak, to czy naprawdę zamierzamy na to pozwolić?

Nie wyobrażam sobie, by ktokolwiek z nas na to pozwolił, gdy mamy dowody na ewentualną próbę i widzimy, że ci, którzy biorą udział w odgrywaniu ról, grają swoje zadania tak drewnianie, jak nasi politycy.


Opracował: Amon
www.strefa44.pl
www.strefa44.com.pl

Zostaw komentarz


Aby zatwierdzić komentarz skorzystaj z dolnego suwaka *


  • Facebook

Szukaj temat