The Black Vault, który publikuje odtajnione dane, umieścił na swojej stronie internetowej imponujące archiwum dokumentów CIA związanych z UFO. Założyciel projektu, John Greenwald, mówi, że wszystkie dokumenty otrzymał oficjalnie z rąk pracowników organizacji. I nagle CIA zdeklasyfikowało całą swoją bazę danych UFO. I wszystko wskazuje na to, że tak zwane teorie spiskowe stają się rzeczywistością. Na stronie internetowej “Black Vault” znajduje się kilka istotnych dokumentów, które może pobrać każdy.

Termin “Niezidentyfikowane Obiekty Latające” jest powszechnie używany w tych dokumentach. Niektóre z nich mogą być wynikiem odbicia światła lub błędów w urządzeniach pilotażowych. Jednakże, część z nich jest obiektem dochodzenia prowadzonego przez Pentagon.

Uzyskanie informacji było możliwe dzięki ustawie o wolności informacji, a sam proces rozpoczął się na przełomie lat 70-80 ubiegłego wieku. Przedstawiciele służb specjalnych musieli przyznać, że społeczeństwo ma ostatecznie prawo do poznania tajemnic rządu, ale proces przekazywania informacji nie jest tak naprawdę uregulowany. Według Greenwalda, spędził 25 lat na niekończących się spotkaniach, sporach i kłótniach z CIA, aż w końcu dostał to, czego chciał.

Ale nie wszystko jest takie proste – badaczowi wręczono pudełko z około 10.000 wydrukowanych arkuszy bardzo niskiej jakości. Musiał je ręcznie zeskanować, a niektórych rzeczy w ogóle nie dało się odczytać. CIA używało dość przestarzałego formatu .tif, więc obsługa oprogramowania jest również trudna.

“Począwszy od około 20 lat, walczyłem o uzyskanie nowych dokumentów UFO z CIA”, powiedział Greenwald w mailu do Motherboard. “To było jak wyrywanie zębów! Chodziłem za nimi i próbowałem tego dokonać, w końcu to osiągnąłem. Dostałem duże pudełko z kilkoma tysiącami stron i musiałem je skanować po jednej stronie na raz.”

” Zarówno naukowcy, jak i ciekawi świata wolą prostotę i dostępność, gdy patrzą na takie wysypiska danych”, mówi Greenwald. Oferują one bardzo przestarzały format (wielostronicowy .tif) i dają w dużej mierze bezużyteczne dane tekstowe, które, jak sądzę, będą służyć jako narzędzie “wyszukiwania”. Moim zdaniem, ten przestarzały format bardzo utrudnia przeglądanie dokumentów i wykorzystywanie ich do jakichkolwiek celów badawczych”.

Jednakże, jest tam wystarczająco dużo tajemniczych historii. Tysiące plików zostało przesłanych w ciągu 24 godzin powiedział Greenwald. Niektóre dokumenty są ostre i przejrzyste, podczas gdy inne są prawie niemożliwe do rozszyfrowania. Według Greenwalda, jeden z najciekawszych dokumentów odnosi się do faktu, że zastępca dyrektora ds. nauki i techniki w latach 70. przekazał CIA pewne poważne informacje o UFO. XX wieku. Po tym okresie uzyskanie od rządu informacji o zjawiskach pozaziemskich stało się niezwykle trudne.

Ujawnienie tych dokumentów ma miejsce sześć miesięcy przed opublikowaniem przez rząd USA raportu o UFO. Oznacza to, że informacje te nie są w tym momencie przypadkowe. Eksperci wywiadu mają 180 dni na przygotowanie oficjalnego raportu o obiektach lub tajnych samolotach w pobliżu baz wojskowych USA.


Greenwald umieścił pliki na portalu Black Vault, ponieważ twierdzi, że ich opublikowanie jest w interesie publicznym i zauważa, że obywatele mają prawo wiedzieć.

“Obywatele mają prawo wiedzieć!” Powiedział Greenwald. “Kiedy zaczynałem badania prawie 25 lat temu, w wieku 15 lat, wiedziałem, że jest coś ważnego do zrobienia. Czuję, że już prawie osiągnęłam to, co postanowiłam zrobić – dać ludziom łatwy dostęp do ważnych materiałów, tak aby mogli sformułować własną opinię o tym, co się dzieje”.

Obcy są już wśród nas.


Opracował: Amon
www.strefa44.pl
0 Udostępnień

Zostaw komentarz


*

code


  • Facebook

Szukaj temat