Niestety, naturalną cechą człowieka jest atakowanie i próba kontrolowania, zdominowania lub udomowienia tego, czego nie rozumiemy. Przez wiele stuleci próbowano zwabić i uwięzić demony i inne byty poza naszym rozumieniem, tylko po to, aby służyły nam jako niewolnicy.

Pułapki na demony na przestrzeni dziejów

Pomysł uwięzienia i zamknięcia sił zła nie jest tak naprawdę nowy i był podejmowany w ten czy inny sposób przez wiele stuleci. Przykład tego można znaleźć w starożytnym Babilonie. Chaldejczycy, Zoroastrianie i Żydzi często używali terakotowych mis z magicznymi zaklęciami między III a VI wiekiem, które następnie zakopywano do góry nogami na rogach fundamentów domów. Mówiono, że misy te chronią lub zatrzymują zło w jego różnych formach, takich jak demony i złe duchy, a używano ich w wielu miejscach, na przykład na farmach lub cmentarzach. Mistyczne misy zazwyczaj miały zaklęcia wyryte w języku hebrajskim lub aramejskim, które były wpisane w spiralę od boków w dół. Używane były również przez chrześcijan. Inne kultury posiadały podobne przedmioty mające na celu odsunięcie lub nawet powstrzymanie demonicznych bytów, jak “Oczy Boga” z Ameryki Środkowej; łapacze snów z Ameryki Północnej; butelkowane drzewka z Ameryki Południowej lub pułapki na demony z Tybetu, wykonane z baranich czaszek. Tubylcy z północno-zachodniego Pacyfiku używają wydrążonych części kości do chwytania złych duchów, a następnie uszczelniają te kości mchem lub poświęconymi porostami.

W całej historii istniało kilka innych totemów, amuletów i talizmanów, które zostały opracowane przez wiele odległych kultur w celu ujarzmienia takich bytów. W Europie powszechne było używanie duchowych pułapek zwanych “butelkami na wiedźmy” w celu schwytania duchów. Butelki te były wypełnione włosami, paznokciami i innymi substancjami, takimi jak krew czy mocz, aby oszukać byt i sprawić, że uwierzy on, że jest prawdziwą osobą.


Kiedy istoty te trafiały do butelki, naczynie było szczelnie zamykane, ozdabiane szkłem i lustrami, aby utrzymać demona pod kluczem. Później zakopywano go, a następnie palono, zwykle w pobliżu rzeki lub miejsca, gdzie płynie woda. Istnieje kilka wersji tej praktyki, przy czym niektóre tradycje wymagają specjalnego rytuału, zanim duch zostanie prawidłowo uwięziony w naczyniu. Niestety, uważa się, że te same procedury mogą również chwytać ludzkie dusze.

Pułapki na demony były również bardzo popularne w średniowieczu, gdzie strach i niepewność społeczna sprawiały, że złe duchy i demony były czymś bardzo realnym dla dużej części populacji. W wielu przypadkach średniowieczne pułapki na demony składały się z symboli, które przyciągały ciekawość demona, a następnie szczelnie go więziły poprzez swego rodzaju niekończący się cykl. Symbole te były tak zaprojektowane, że każdy demon był zamykany na zawsze. Takie symbole były stosowane w budynkach z XVIII i XIX wieku, stanowiąc niemalże obowiązek dla każdego miejsca zamieszkania, które nie chce niechcianej obecności złych duchów i demonów.

Co mówi Biblia?

Ale to, o czym wielu ludzi nie wie, to fakt, że praktyka łapania demonów jest zapisana w Starym Testamencie, gdzie legenda o królu Salomonie mówi, że majestatyczny Archanioł Michał podarował mu pierścień, na którym wyryta była magiczna pieczęć zwaną “Pieczęcią Salomona”. Najwyraźniej ten magiczny pierścień dał mu moc kontrolowania demonów i był reprezentowany w taki czy inny sposób w kulturze chrześcijańskiej, islamskiej i żydowskiej. Wszystko to doprowadziło do powstania przekonania, że demoniczne byty mogą być uwięzione i zamknięte wewnątrz pewnych przedmiotów.

Obecnie

Pułapki na demony mają co jakiś czas być odkopywane w czasach współczesnych i tak też się stało w 2014 roku, kiedy to angielscy archeolodzy podnieśli deski opuszczonego domu i znaleźli miejsce, w którym wyryte były krzyżujące się linie i symbole. wskazujące na demoniczną pułapkę. Odkrycia dokonano w majestatycznej rezydencji o nazwie Knole, w hrabstwie Kent w Anglii, która została nabyta przez arcybiskupów Canterbury w XV wieku, a następnie przekazana Henrykowi VIII i przebudowana w XVII wieku. Rezydencja jest dość znana, ponieważ była miejscem narodzin poetki i projektantki ogrodów Vity Sackville-West, a także była miejscem akcji powieści Virginii Woolf “Orlando”, najwidoczniej te pułapki na demony naprawdę urzekły jej wyobraźnię.

Symbole i znaki zostały odkryte przez londyńskie Muzeum Archeologiczne, które przechodziło reformy strukturalne, sięgające roku 1606. To właśnie wtedy dysydenci pod przewodnictwem Guya Fawkesa, konspiratora, który zainspirował oblicze Anonymous, planowali zastosować taktykę terrorystyczną przeciwko królowi Jakubowi I. I to właśnie mogło być powodem, dla którego umieszczono pułapki na demony, aby uwięzić tę negatywną energię i wywołane przez nią nikczemne duchy.

Spekuluje się, że przecinające się linie, znaki i symbole zostały stworzone przez rzemieślnika w odpowiedzi na wizytę króla Jakuba I, aby chronić go przed krzywdą. Są one wyryte na podłogach, belkach i innych miejscach, zwłaszcza w pokoju i wokół kominka, który jest uważany za słaby punkt duchów.

Rytuał pojmania demonów

Mimo, że chwytanie demonów trwa od wieków, tego typu praktyki są kontynuowane do dziś. Nie zalecam żadnego rodzaju strategii, aby wykonywać demoniczne schwytanie, ale jeśli nadal chcesz spróbować, wskaże ci, jak to zrobić. Kompleks rytuału wymaga następujących elementów: Pentagramu do nakreślenia obszaru, w którym będziemy zamykać demona. Powinien on być narysowany mieszaniną czerwonego tuszu (aby symulować krew) i czystego złotego pyłu oraz powinien znajdować się w dużym pomieszczeniu, aby zajmował 6 metrowy diagram.

Przykład w mniejszej skali

Najwyższe punkty symbolu powinny być obsypane solą, ale należy pamiętać, że jeśli sól będzie widoczna, demon wykryje niebezpieczeństwo. Trzeba więc dobrze ukryć sól. Każda demoniczna istota może zostać znacznie osłabiona, jeśli zostanie uwięziona w pentagramie specjalnie dostosowanym do jej natury (słabości). Aby przyciągnąć go do pułapki, musisz umieścić element najbardziej przyciągający demona w centrum symbolu: Musisz pamiętać, że demony będą próbowały cię skorumpować, aby się uwolnić. Po uwięzieniu, możesz trzymać go w przygotowanym dla niego pojemniku/naczyniu, jak wyjaśniłem w tym artykule.

Część naszej mistycznej historii

Jak widzimy, wiara w złe duchy i demony spowodowała możliwość, że podmioty te mogą być uchwycone, kontrolowane, a nawet zdominowane. Prawda jest taka, że jest to ciekawa część naszej mistycznej historii, mało znana światu, ale wszechobecna.

 Adnotacja 

Wyżej wypisane instrukcję są bardzo niebezpieczną praktyką, której stanowczo odradzam ciekawskim laikom nie mniej jednak przypuszczam, iż wszelkie próby wykonane przez takowe osoby skończą się niepowodzeniem, gdyż sama teoria stanowi zalążek wykonania prawidłowo owego rytuału.

Opracował: Amon
www.strefa44.pl
0 Udostępnień

Zostaw komentarz


*

code


  • Facebook

Szukaj temat