Stany Zjednoczone utrzymują Centrum Przewidywania Pogody Kosmicznej (SWPC) jako część amerykańskiej Narodowej Służby Pogodowej (NWS), która z kolei jest częścią Narodowej Administracji Oceanicznej i Atmosferycznej (NOAA) z siedzibą w Boulder w Kolorado. Najnowszy opublikowany zestaw danych NOAA, „PREDICTED SUNSPOT NUMBER AND RADIO FLUX”, wydaje się pokazywać „pełnowymiarowe” Wielkie Minimum Słoneczne trwające od lat 30. do co najmniej 2040 roku. A wraz z tym zmierzamy w kierunku nowej Małej Epoki Lodowej ze znacznym wzrostem lodowców i polarnych czap lodowych oraz znacznie chłodniejszymi zimami i latami, podobnymi do ostatniej Małej Epoki Lodowej w latach 1645-1715.

Lodowiec Pasterze, znajdujący się w pobliżu najwyższej austriackiej góry Grossglockner, zwiększyłby swój zasięg ponad dwukrotnie, do co najmniej 30 km².

Centrum Prognozowania Pogody Kosmicznej NOAA (SWPC), którego prognozy słoneczne są generalnie lepsze niż NASA, trzyma się swoich pierwotnych przewidywań, że nie zobaczymy maksimum obecnego cyklu słonecznego 25 (SC25), z maksimum plam słonecznych 114,6, aż do połowy 2025 roku:


Następnie organ wyznacza zejście do minimum SC25, które według niej potrwa od połowy 2025 r. do 2031 r., podcinając historycznie słaby cykl SC24, który właśnie minął. Teraz robi się ciekawie. Ponieważ wtedy liczba plam słonecznych powinna ponownie wzrosnąć, ponieważ odpowiada to wzrostowi cyklu słonecznego 26. Dane agencji pokazują jednak, że liczba spotów jest odwrotna i nadal spada:


Spadek ze 109 plam słonecznych w maju 2025 r. do zaledwie 9,5 w grudniu 2031 r. jest ekstremalny. Spadek całkowitego natężenia promieniowania słonecznego (TSI) jest znaczny.


NOAA przewiduje praktycznie ZERO plam słonecznych w latach 2030:


Spadek liczby plam słonecznych postępuje, aż w 2040 r. będzie ich praktycznie zero:


Można sobie wyobrazić, że zestaw danych władz nie został poprawnie przetworzony tak daleko w przyszłość, ale myślę, że jest to mało prawdopodobne – zwłaszcza, że podane są liczby, a wartości większe od zera są wyświetlane dla „Number High”. Podobnie strumień radiowy 10,7 cm jest nadal przenoszony z wartościami dodatnimi.

Prognozy te z grubsza odpowiadają przewidywaniom prof. Valentiny Zharkovej, którą na przykład ORF poddał bardzo pracochłonnej „weryfikacji faktów” pod tytułem „Ocieplenie klimatu – bezsporna odpowiedzialność człowieka”, jak podano.

Duże minima słoneczne (GSM)

Przy najniższych GSM liczba plam słonecznych może wynosić ZERO przez kilka dekad. Najbardziej znanym przykładem jest Minimum Maundera (1645-1715), okres, który doprowadził do drastycznego spadku temperatury, poważnych strat w uprawach i głodu na dużej części planety, powodując śmierć setek milionów ludzi na całym świecie. Oto dane dotyczące plam słonecznych z okresu Minimum Maundera.


Jak wspomniano wcześniej, analizy danych C14 i Be10 wskazują również, że cykle zostały znacznie wydłużone poza zwykłe 11 lat. Nie są one już wtedy wyraźnie rozróżnialne, z wyjątkiem prawdopodobnie zmian biegunów Słońca. Współczesna cywilizacja może stanąć w obliczu bezprecedensowych czasów. Całkowicie błędna polityka CO2 uderzy w nas podwójnie mocno. Wręcz przeciwnie, sensowne byłoby nawet zwiększenie produkcji CO2, nie dlatego, że to nas ogrzeje, ale dlatego, że każdy wzrost stężenia CO2 przyspiesza wzrost roślin i przyspiesza zazielenianie suchych obszarów z powodu zmniejszonego zapotrzebowania na wodę.

Obszary te prawdopodobnie staną się niezwykle ważne dla rolnictwa i obszarów mieszkalnych ze względu na ekspansję obszarów lodowych, zmniejszone możliwości wykorzystania rolniczego na wyższych wysokościach. Jak działa wzrost roślin i zmniejszenie zapotrzebowania na wodę, wyjaśniono szczegółowo w tym artykule TKP.


Krzywa przedstawia temperatury zmierzone termometrem w środkowej Anglii. Można zauważyć, że średnia temperatura podczas Minimum Maundera była o około 2 stopnie niższa niż obecnie. Jeśli nastąpi to zgodnie z prognozami SWPC NOOA, temperatura nie wzrośnie o 1,5 stopnia, ale spadnie o około 2 stopnie. Warto mieć to na uwadze i być przygotowanym.


Opracował: Amon
www.strefa44.pl
www.strefa44.com.pl

Zostaw komentarz


Aby zatwierdzić komentarz skorzystaj z dolnego suwaka *


  • Facebook

Szukaj temat