Obecnie istnieje kilka teorii i wiele wersji pochodzenia człowieka. Spory na ten temat nie ustają do dziś. Każdy z nas wyznaje taką czy inną wersję, być może wśród czytelników są zwolennicy teorii Darwina. Jednak stary Darwin nie miał racji, nie pochodzimy od małp. Współczesna nauka poczyniła ogromne postępy. Wielu naukowców zwraca uwagę na to, że człowiek nie jest przystosowany do ziemskich warunków naturalnych. Ale tutaj nie trzeba sięgać daleko, wystarczy spojrzeć w lustro. Kogo tam widzisz?

Dlaczego odgrodziliśmy się od przyrody i stopniowo, wraz z rozwojem cywilizacji, coraz bardziej się od niej oddalamy? Może dlatego, że człowiek, jako gatunek istot żywych, urodził się w zupełnie innych warunkach, w innym siedlisku?

Naukowiec Ellis Silver w jednej ze swoich książek pisze, że być może ludzie nie są rdzennymi mieszkańcami Ziemi, ale przybyli na tę planetę z innego punktu Wszechświata. Przedstawia argumenty oparte na ludzkiej fizjologii wskazujące, że nie ewoluowaliśmy wraz z innym życiem na Ziemi. Zakłada, że ludzie zostali sprowadzeni na naszą planetę przez obce istoty, zaawansowaną cywilizację, być może naszych przodków.

Ziemia mniej lub bardziej spełniała nasze podstawowe potrzeby jako gatunku, ale nie jest ona tak doskonała, jak pierwotnie sądzili ci, którzy nas tu sprowadzili – pisze w swojej książce dr Ellis Silver.

Uważa on, że niektóre z chronicznych chorób, na które cierpią ludzie, takie jak ból pleców, mogą być bardzo ważnym znakiem, który wskazuje, że ludzie mogli ewoluować w świecie o niskiej grawitacji. Pisze on również o innych unikalnych cechach ludzkich, takich jak stosunkowo duża głowa dzieci, która utrudnia kobietom rodzenie dzieci. W przeszłości często kończyło się to śmiercią zarówno dla matki, jak i dla płodu. Naukowiec twierdzi, że inne organizmy na naszej planecie nie mają tego problemu. Wskazuje, że człowiek posiada 223 dodatkowych genów, które nie zostały znalezione u żadnego innego gatunku. W swojej pracy zwraca również uwagę na fizjologiczne cechy ludzkiego ciała. Jeśli przeciętny dorosły człowiek zostałby pozostawiony samemu sobie w środowisku naturalnym, bez ubrania i narzędzi, to byłby wówczas zgubiony.

Nie mamy tego rodzaju owłosienia, co zwierzęta, aby uchronić się przed zimnem. Promienie słoneczne parzą naszą skórę. Jelita nie są przystosowane do surowego, nieprzetworzonego pożywienia.

Dr Ellis mówi o „poważnych wadach”, które posiada człowiek. Wszyscy jesteśmy chronicznie chorzy, jeśli znajdziesz w 100% zdrową osobę, będę bardzo zaskoczony – pisze Silver.

Uważa on, że nasze problemy wynikają z faktu, że nasz zegar biologiczny wydłużył się do 25 godzin na dobę i jako dowód przytacza badania przeprowadzone przez naukowców. Według naukowca, istnieją nieprawidłowości w gatunku ludzkim i wiele ukrytych połączeń w DNA, co może wskazywać, że jesteśmy gatunkiem stworzonym. Uważa on, że ludzie wyewoluowali w innym miejscu we wszechświecie i zostali sprowadzeni na Ziemię jako w pełni ukształtowany gatunek około 60.000 do 200.000 lat temu. Czy Sumerowie w czasach starożytnych już o tym wiedzieli i próbowali przekazać swoim potomkom w tekstach literackich, sporządzonych pismem klinowym na glinianych tabliczkach.

Wszechświat wabi nas pięknymi miejscami, których nie jesteśmy w stanie poznać. Jednakże, jeśli nasz gatunek chce istnieć przez dłuższy czas, prędzej czy później będziemy musieli stąd uciec. Co więc nas tu trzyma?


Opracował: Amon
www.strefa44.pl
0 Udostępnień

2 komentarze jak na razie.

  1. Łukasz pisze:

    Naukowiec praktycznie ma rację, lecz nie z „innego punktu Wszechświata”, a „innych punktów”.

  2. gnago pisze:

    E a pokrewieństwo niezbite genetycznie z naczelnymi , a wspólne dziedzictwo biochemii i niektórymi genami z płazińcami. Zatem panspermia, modyfikacje genetyczne naszego gatunku. A pochodzenie czysto ziemskie i ewentualnie w wyniki panspermii. Tj. wspólna genetyka pierwocin zycia naszej Galaktyki

Zostaw komentarz  • Facebook

Szukaj temat