Zapnijcie pasy, bo jest to bardziej mrożąca krew w żyłach wizja niż jakikolwiek horror, który kiedykolwiek widzieliście. Słyszałeś, jak twój „szalony” przyjaciel z pracy poruszył ten temat w rozmowie. Być może usłyszałeś krótką wzmiankę o tym w telewizji. A teraz zastanawiacie się: „Czym, u licha, jest Wielki Reset?”.

Poznaj Światowe Forum Ekonomiczne (WEF)

Słyszeliście już o WEF. W ciągu ostatniego roku było o nich dość głośno. Powód? Inicjatywa „Wielki Reset”. To właśnie tam człowiek o nazwisku Klaus Schwabb prowadzi show. Schwabb założył WEF i jest jednym z najpotężniejszych ludzi na świecie. Każdego roku Światowe Forum Ekonomiczne organizuje imprezę w ośrodku narciarskim w górach Szwajcarii, gdzie „samozwańcza globalna elita” spotyka się, aby przedyskutować globalne problemy, które wszyscy mogą wspólnie „rozwiązać”. Ogólnie rzecz biorąc, WEF zaprasza 1500 osób z około 70 krajów. Wszyscy uczestnicy odgrywają znaczące role w różnych sektorach społeczeństwa, przy czym duża część zaproszonych to ważni gracze w świecie polityki i biznesu.

W 2020 r. Schwabb wydał książkę zatytułowaną COVID-19: The Great Reset, w której przedstawia swoje plany na to, co jego zdaniem musi się wydarzyć w przyszłości.

Porozmawiajmy teraz o programach

Po pierwsze, musisz zrozumieć jedną rzecz: Światowe Forum Ekonomiczne i Organizacja Narodów Zjednoczonych maszerują razem ramię w ramię. Krótko mówiąc, są to dwie strony tej samej monety. Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła wcześniej dwa odrębne programy, bardzo podobne do Wielkiego Resetu, które zawierają wiele z tych samych elementów. Te dwie agendy ONZ, Agenda 21 i Agenda 2030, zawierają plany tego, co musi się wydarzyć na Ziemi do roku 2021 i 2030 (przy okazji, jest też Agenda 2050).

Agenda 2030 ma publicznie ogłoszone cele promowania równości rasowej i płciowej, wykorzenienia ubóstwa na świecie oraz zniesienia przemocy, nienawiści i wojen na świecie. Stwierdza również, że zmniejszy zużycie zasobów naturalnych w każdym kraju i zredukuje emisję gazów cieplarnianych w każdym kraju uprzemysłowionym.

A jak według Ciebie Agenda 2030 ma zrealizować te cele?

Załóżmy, że jesteś drwalem. Światowa organizacja właśnie stwierdziła, że nie wolno ci już wycinać drzew, aby „zmniejszyć zużycie zasobów naturalnych”. Jesteś teraz bez pracy i nie stać cię na wykarmienie nowo narodzonej córki.

Albo, powiedzmy, że jesteś rolnikiem. Światowa organizacja właśnie stwierdziła, że twoje krowy produkują za dużo metanu. Wszystkie zostały ubite i pozostawione, aby zgniły na polu (później zajmiemy się tym, dlaczego). Straciłeś teraz znaczną inwestycję, podstawowe źródło dochodu i zostałeś bez pracy. Rolnicy w krajach nieuprzemysłowionych mogą hodować bydło. Ale ty jesteś Europejczykiem, więc nie wolno ci.

Dlaczego? Ponieważ musimy „zredukować emisję gazów cieplarnianych w każdym uprzemysłowionym kraju„.

Oto inny przykład. Jesteś Europejczykiem z prawami gwarantowanymi przez Konstytucję i Ustawę o Prawach Człowieka i długą historię zaciekłej ochrony wolności. Ale teraz, globalna organizacja wylądowała wojskiem na waszych terenach. Dlaczego? Aby „zlikwidować przemoc”. Organizacja uważa, że wasze poglądy są przeszkodą w realizacji tego celu. Dlatego organizacja podejmie środki przeciwko wam, aby znieść przemoc.

Wielki Reset włącza wszystkie te idee do swoich planów

Publicznie WEF stwierdza, że Wielki Reset będzie polegał na całkowitej reorganizacji kapitalizmu.

„Każda branża, od ropy i gazu po technologię, musi zostać przekształcona. Krótko mówiąc, potrzebujemy 'Wielkiego Resetu’ kapitalizmu.” – WEF [źródło]

WEF szczególnie lubi mówić, że chce zaszczepić „kapitalizm interesariuszy”, gdzie większość sektora prywatnego pracuje ramię w ramię z rządem. Twierdzą, że to „będzie wymagało silniejszych i skuteczniejszych rządów”. Według WEF, istnieją ludzkie i finansowe koszty kapitalizmu, na który nie zwraca się uwagi. [źródło]

Jak to się nazywa, gdy rząd posiada i kontroluje cały prywatny biznes?

Komunizmem. Ty nazywasz to komunizmem.

A co się dzieje, gdy kapitalizm umiera?

Jak wskazała Ayn Rand w swojej znakomitej książce Kapitalizm: Nieznany ideał, człowiek na tej ziemi bez kapitalizmu jest ograniczony. Jest on nierozerwalnie związany z prawdziwą ludzką wolnością. Kolektywizm za każdym razem prowadzi do dalszego i głębszego niewolnictwa.

Czwarta rewolucja przemysłowa

Istotnym elementem Wielkiego Resetu jest termin, który Schwabb ukuł jeszcze w grudniu 2015 roku – Czwarta Rewolucja Przemysłowa. Najlepszym sposobem na jej opisanie jest połączenie Matrixa, Raportu Mniejszości i I, Robot Willa Smitha. Według Schwabba, celem Czwartej Rewolucji Przemysłowej jest „Wszechobecna, mobilna superkomputerowość. Inteligentne roboty. Samojeżdżące samochody. Neuro-technologiczne udoskonalenia mózgu. Edycja genetyczna”. Dowody dramatycznej zmiany są wszędzie wokół nas, a dzieje się to z wykładniczą prędkością.”

Krótko mówiąc, Schwabb chce zamienić świat w cyfrową mekkę

Być może nie przejmujesz się powyższymi „ulepszeniami” – nie przeszkadzają Ci one? Cóż, drążmy dalej. WEF wspomniało już o możliwości wykorzystania SI do rządzenia ludzkością. Ludzie nie mieliby już wybieranych przedstawicieli w urzędach. Zamiast tego superpotężne AI decydowałyby o tym, jakie dostawy gdzie się udają i jakie byłyby ceny, i tak dalej. To oddanie człowieczeństwa maszynie.

Co więcej, co z tymi ulepszeniami mózgu i edycją genetyczną?

Rozejrzyjcie się po świecie, który jest przed wami i co „siły, które są” narzuciły społeczeństwu. Czy naprawdę sądzisz, że w świecie pełnym ulepszeń mózgu i genetycznej edycji, nadal miałbyś wolny wybór?

Pamiętaj, że Czwarta Rewolucja Przemysłowa jest silnie powiązana z Wielkim Resetem, który dąży do stworzenia rządu jednego świata. W takim świecie, jeśli pod pozorem prawa zostanie zadekretowane, że przeludnienie jest problemem, możliwość genetycznego wyedytowania bezpłodności u 20% populacji stanie się rzeczywistością. Załóżmy, że system loterii wybierze oboje twoich dzieci. Czy naprawdę myślisz, że dadzą ci prawo głosu?

W takim świecie wolność już dawno zgniłaby w grobie

Dalsze aspekty Czwartej Rewolucji Przemysłowej to m.in. cyfrowa inwigilacja w każdym miejscu, możliwa na całym świecie dzięki 5G (z nadzieją na wykorzystanie docelowo 6G). [źródło]

W takim świecie nie istniałaby żadna prywatność. To byłyby nazistowskie Niemcy na sterydach. Czy czytaliście dystopijną powieść Zamyatina „My” (pod wieloma względami inspiracja dla „Roku 1984”)? Praktycznie żylibyście w świecie szklarni. Warto zauważyć, że jest jeszcze kilka innych aspektów TGR, o których warto wspomnieć.

Ludność wiejska będzie przymusowo przenoszona do środowisk miejskich

Rzekomo w celu walki ze zmianami klimatu. W rzeczywistości chodzi o to, aby mieć łatwiejszą kontrolę nad potencjalnymi dysydentami. Nie ma znaczenia, czy nie chcesz opuścić swojej farmy. Dobro ogółu zmusza cię do tego, a ludzie, którzy z sercem pochłonęli filozofię Mao Zedonga na temat władzy („Władza polityczna wyrasta tylko z lufy karabinu”), z przyjemnością pomogą ci w twojej mentalnej przemianie.

Obywatele wynajmują teraz wszystko, bo nic nie posiadają

Aden Tate napisał w tym artykule o tym, jak wyglądałby świat bez własności osobistej. Aden pisze, „W ramach Wielkiego Resetu Światowego Forum Ekonomicznego pojawiła się mantra, że do roku 2030 'nie będziesz nic posiadał. I będziesz szczęśliwy.”

Rząd jest teraz właścicielem wszystkiego, ponieważ grupa mężczyzn przychodzi, aby powiedzieć ci, że zabierają to, co jest prawnie twoje. Świat powraca do systemu feudalizmu. Irlandczycy są dobrze zaznajomieni z tym, jak taki system działa.

Wszystkie media są cyfrowe

Zmiany klimatu, oczywiście. I nie zapominajmy o niedawnym trendzie walki z „dezinformacją”. Jeśli wszystko jest cyfrowe, to można to cenzurować. To służy jako ostateczny środek całkowitej kontroli tego, co ludzie czytają i mówią.

System kredytów społecznych w stylu chińskim

Dobrzy obywatele globalnego rządu jednego świata będą mieli wyższy kredyt społeczny niż starszy Amerykanin czy Europejczyk, który wspierał swój Kraj. Te wyższe wyniki pozwolą na dostęp do „przywilejów” podróżowania, lepszego jedzenia i lepszej pracy. A w świecie pełnym implantów mózgowych i edycji genetycznej, zastanawiam się, jakie mogą być kary dla populacji świata z niską punktacją?

Cyfrowa waluta blockchain jest obecnie drogą naprzód

Gotówka staje się wektorem chorób, jest droga w produkcji i nieefektywna. Oczywiście, oznacza to, że mogą śledzić każdy zakup, jakiego kiedykolwiek dokonasz. Nie ma już anonimowości zakupów. Biorąc pod uwagę nową możliwość płacenia za jedzenie za pomocą dłoni, nacisk na używanie kodu QR do płacenia za cokolwiek oraz tatuaże z kropek kwantowych, które mogą być w stanie przechowywać twoje dane finansowe, może to nie być zbyt odległe.

Co jest na obiad? Robaki i sztuczne, podobne do żywności produkty laboratoryjne

Według Wielkiego Resetu, zwierzęta są „zasobochłonną” formą białka. GR stara się odciągnąć cię od tego typu żywności i „skierować ku czterem głównym kategoriom alternatyw – wodnym, roślinnym, owadzim i hodowanym w laboratoriach.” [źródło]

Wielki Reset i Światowe Forum Ekonomiczne NIE są twoimi przyjaciółmi

Jeśli Wielki Reset się powiedzie, świat zdecydowanie wpadnie w objęcia totalitarnego rządu. Będziecie niewolnikami w każdym znaczeniu tego słowa, poddawani eksperymentom medycznym i przymusowemu leczeniu. Państwo posiądzie twoje dzieci, a jeśli historia będzie ci służyć za przykład, nie będziesz mógł ich długo zatrzymać. Jeśli SI uzna to za stosowne, twoja rodzina zostanie wyrwana z korzeniami i przeniesiona do nowo utworzonego getta. Zmuszeni do spożywania chemikaliów zamiast jedzenia, nigdy nie dowiecie się, jakie genetycznie zmieniające czynniki i leki znajdują się w tej żywności.

Twoje życiowe marzenie o byciu rodzicem może wyparować, gdy rozpocznie się przymusowa sterylność. Gdyby kultura woke zdecydowała, że męscy mężczyźni są problemem, czy byłoby to poza zakresem władzy rządu, który posiada wszystko, aby nakazać stworzenie eunuchów w całym twoim mieście?

Choć reszta świata może już upaść, my sami nie możemy pozwolić na to aby problem ten dotknął i nas, zbyt wiele od tego zależy.


Opracował: Amon
www.strefa44.pl
0 Udostępnień

2 komentarze jak na razie.

  1. […] Jak już pisałem wcześniej, podstawową racjonalizacją Wielkiej Narracji jest motto „Nie będziesz nic posiadał i będziesz szczęśliwy” oznacza to, że motłoch musi obniżyć swój standard życia. Powodem tego nie jest zmiana […]

  2. kris pisze:

    Prokapitalistyczne, antyekologiczne kwilenie. Kapitalizm naturalnie chyli się ku upadkowi, przebicia szklanego sufitu. Ten zdegenerowany, karykaturalny, wszechogarniający system oparty na wyzysku, chciwości i niezrównoważonej, dzikiej eksploatacji wszystkiego i wszystkich, stworzony przez bogatych dla bogatych, niepowstrzymany zniszczy Ziemię i zgotuje nam piekło. Kapitalizm nie jest finalnym stadium ewolucji społeczno-gospodarczej ani też najlepszym z możliwych systemów. Jak każdy system, musi przeminąć, i to – uwaga – jest dobra wiadomość. Pytanie tylko, co znajduje się za horyzontem. Trzeba raczej zadbać o pozytywną transformację naszej rzeczywistości, gdyż transformacja – jakaś – jest nieunikniona.

Zostaw komentarz


*

code


  • Facebook

Szukaj temat