Jak to możliwe, że tysiącletnie wizerunki Anunnaki pokazują bogów niosących tajemniczą torbę, a na drugim końcu świata znajdujemy to samo zobrazowane przez starożytne mezoamerykańskie cywilizacje? Przedstawiona przez starożytnych sumeryjskich reprezentantów Anunnaki, tajemnicza ” torba” bogów jest widoczna w kilku kulturach w Ameryce i Göbekli Tepe.

Przypadek?

Niepodważalne dowody – odkryte w ciągu ostatnich kilku dekad – udowodniły, że ludzkość jest gatunkiem z amnezją. Niezliczone odkrycia dokonane na całym świecie zmusiły nas do zakwestionowania wszystkiego na temat pochodzenia ludzkości, starożytnych kultur i historii jako całości. Powoli, kawałek po kawałku, odkrywaliśmy i zbieraliśmy małe fragmenty ogromnej układanki, które prowadziły nas we właściwym kierunku w poszukiwaniu odpowiedzi, na które uczeni głównego nurtu nie byli w stanie w pełni odpowiedzieć. Jak można wyjaśnić ogrom podobieństw między cywilizacjami, które zamieszkiwały Ziemię tysiące lat temu, a które były oddzielone od siebie dziesiątkami tysięcy kilometrów?

Dlaczego prawie wszystkie starożytne kultury na Ziemi zdecydowały się na budowę piramid? I dlaczego tak wiele piramid jest do siebie łudząco podobnych?

To tak jakby prawie wszystkie starożytne cywilizacje podążały za tym samym schematem. To tak, jakby w jakiś sposób starożytne kultury były połączone tysiące lat temu. Jedną z najbardziej interesujących i zapierających dech w piersiach zagadek można odnaleźć w starożytnej Mezopotamii – zwanej powszechnie Kolebką Cywilizacji – gdzie tajemniczy motyw skłonił wielu autorów do zakwestionowania historii, jakiej nas uczono. Starożytni Sumerowie przedstawiali starożytnych Anunnaki z ciekawymi przedmiotami. Dwoma najbardziej interesującymi przedmiotami, które można było zobaczyć u starożytnych bóstw sumeryjskich, były „zegarek na rękę” widoczny na prawie wszystkich wizerunkach oraz tajemnicza „torba” noszona przez bogów. Co ciekawe, jeśli przemierzymy tysiące kilometrów wokół globu od Mezopotamii do obu Ameryk, zauważymy, że starożytni Majowie, Aztekowie i inne starożytne cywilizacje wykorzystywały ten sam motyw podczas przedstawiania swoich bóstw. Co więcej, jeśli udamy się do Egiptu, zobaczymy, że symbol Ankh był również noszony przez bogów, tak jak tajemnicza torba w starożytnej Mezopotamii i obu Amerykach.

Dlaczego tak się dzieje, że starożytne cywilizacje Ameryki, Egiptu i starożytnej Mezopotamii przedstawiały swoje bóstwa niosące w ręku jakiś tajemniczy przedmiot?

Czy to możliwe, że wszystkie starożytne kultury w Ameryce, Egipcie i Mezopotamii były odwiedzane przez tych samych „Bogów”?

Co ciekawe, starożytni Anunnaki prawie zawsze byli przedstawiani w formie humanoidalnej, nawet jeśli liczne cechy wskazują na wyraźne różnice między Anunnaki a zwykłymi ludźmi, rysy twarzy starożytnych bogów Anunnaki były zawsze dobrze ukryte dzięki dużym brodom. Tak jak starożytni Sumerowie przedstawiali swoje bóstwa w formie humanoidalnej, starożytni Egipcjanie i różne kultury obu Ameryk robiły to samo.

Nasuwa się oczywiste pytanie: dlaczego? Dlaczego starożytne kultury – oddzielone od siebie tysiącami kilometrów – przedstawiały swoje bóstwa w niemal identyczny sposób?

Co więcej, jak to w ogóle możliwe, że starożytni Sumerowie przedstawiali swoich bogów niosących tajemniczą torbę, a ludzie na drugim końcu świata robili to samo?

Na stanowisku archeologicznym w La Venta znajdziemy kamienną stelę przedstawiającą starożytnego mezoamerykańskiego boga Quetzalcoatla, który co ciekawe trzyma w ręku tę samą „Torbę”, którą widzimy na starożytnych sumeryjskich wizerunkach. Ale to nie jest jedyne miejsce w Meksyku, gdzie znaleziono to ciekawe odwzorowanie. Jeśli udamy się do Tuli – ważnego ośrodka regionalnego, który osiągnął swój szczyt jako stolica imperium Tolteków w okresie między upadkiem Teotihuacan a powstaniem Tenochtitlan – znajdziemy ich masywne „atlantydzkie” posągi, zaś jeśli przyjrzymy się im bliżej, zauważymy, że po raz kolejny obecna jest w nich tajemnicza torba.

Ruiny świątyni tolteckiej w Tula, Meksyk

Jeśli udamy się do Göbekli Tepe, położonego na odległym wzgórzu w południowej Turcji, znajdziemy to samo. Göbekli Tepe jest jedną z najstarszych (jeśli nie najstarszą) starożytnych megalitycznych świątyń na naszej planecie. Tam, skomplikowane masywne kamienne filary ułożone w pierścienie stoją wysoko i dumnie opowiadając tysiącletnią historię, kiedy różne cywilizacje rządziły planetą. Uważa się, że te masywne kamienie zostały wyrzeźbione przez neolitycznych łowców-zbieraczy około 12 000 lat temu. Tajemnicza świątynia, która składa się z trzech ogromnych kamiennych kręgów, została celowo zakopana w odległej przeszłości z nieznanego powodu.

Po 13 latach kopania, archeologom badającym starożytne miejsce nie udało się odnaleźć ani jednego narzędzia do cięcia kamienia. Nikt nie był w stanie zrozumieć, w jaki sposób starożytna cywilizacja, która uważana była za niezdolną do takich rzeczy, wzniosła jedne z najwspanialszych kamiennych budowli na naszej planecie.


Czy obecność tajemniczej torby, noszonej przez bogów, świadczy o tym, że te dwie kultury łączyły się w jakiś tajemniczy sposób? Co znajdowało się w jej wnętrzu?

I co najważniejsze, jak to w ogóle możliwe, że tajemnicza torba jest obecna w różnych cywilizacjach na całym świecie – które według mainstreamowych naukowców nigdy nie były ze sobą powiązane?

Co jeśli starożytni Anunnaki przedstawieni przez Sumerów i Bogowie, którzy odwiedzili starożytne cywilizacje Majów, Azteków, Tolteków i Olmeków są w rzeczywistości tymi samymi istotami?


Jak myślicie, co ma reprezentować ta tajemnicza torba? Czy uważacie, że to tylko zbieg okoliczności, że te trzy miejsca – przedstawiają to samo?

Co mogło być niesione przez „Bogów”, co było tak ważne, że prawie wszystkie starożytne kultury musiały to zobrazować?


Opracował: Amon
www.strefa44.pl

5 komentarzy jak na razie.

 1. Grzegorz pisze:

  Wydaje mi się że to urządzenie elektryczne – latarka

 2. Szymon pisze:

  Wygląda na to, że zostali zobrazowani w trakcie powrotu z zakupów.

 3. Paweł pisze:

  Raczej urządzenie do kontaktu – jak smartfon tylko o zasięgu dowolnym – poprzez splątanie kwantów, zasięg mógłby być z drugim końcem wszechświata.

 4. Wojtek pisze:

  To pojemnik kriogeniczny w którym znajdują się zarodki człowieków.

 5. Wojtek pisze:

  To pojemnik kriogeniczny z zarodkami ludzkości.

Zostaw komentarz


Aby zatwierdzić komentarz skorzystaj z dolnego suwaka *


 • Facebook

Szukaj temat