Ból zwątpienia, rozczarowania, rozpacz i depresja są niezwykle cenne w taki sam sposób, w jaki cenny i konieczny jest ból spowodowany włożeniem ręki do ognia. Dzieje się tak dlatego, że nieskończenie głębokie ludzkie serce nie może być zadowolone z takich marnych rzeczy jak sława, władza, seks i bogactwo, ponieważ nieskończoność nie może być zaspokojona przez skończoność. Ludzie są przygnębieni, ponieważ nie wiedzą, kim i czym są. Ich konteksty i etykiety dla nich samych są zbyt małe. Są przygnębieni z bardzo dobrych powodów.

Te powody powinny być szanowane, odkrywane, odsłaniane i doceniane za to, czym naprawdę są: psycho-tektonicznym drżeniem Nieskończonego Serca, które jest Żywe jak wszystko.

Masz wszelkie powody, by cieszyć się z tego, że jesteś w depresji, ponieważ oznacza to, że jesteś o wiele większy i wspanialszy, niż kiedykolwiek sobie wyobrażałeś. Depresja, podobnie jak ból ognia, motywuje nas do tego, abyśmy zobaczyli, że nasze myśli, założenia i działania są błędne, toksyczne i śmiertelne. Gdybyś był zadowolony z rzeczy materialnych i fałszywej tożsamości, to byłby to problem. Twoim zadaniem jest zobaczyć, że to ty spowodowałeś depresję, tak jak włożenie ręki do ognia spowodowało ból.

Ogień, który spowodował depresję, to Błąd Duchowy. Błąd Duchowy pojawia się, kiedy mylimy mapę z terytorium lub menu z posiłkiem. Każde z twoich wyobrażeń o sobie jest błędne. To dlatego, że nie jesteś ideą. Jesteś Obecnością.

Idee wyrastają z Obecności, tak jak mapy rodzą się z terytoriów. Mapy są użyteczne, ale nie są Terytorium. Ty jesteś Terytorium, ale przeoczyłeś to i nazywasz swoją Obecność ciałem, umysłem i jaźnią we wszechświecie. Podczas gdy jesteś blisko związany z ciałem/umysłem/jaźnią, nie jesteś z nim identyczny, tak jak ekran filmowy nie jest identyczny z wyświetlanymi na nim obrazami. Jesteś Światłem Świadomości, które prześwieca przez projektor ciała i umysłu. To jest to, co wytwarza czas i przestrzeń. Ciało załamuje Obecność w przestrzeń; umysł załamuje Obecność w czas. Ty jesteś Światłem, Projektorem, Sceną, Obrazami i Publicznością. Wyobrażamy sobie, że jesteśmy umysłem w ciele w świecie i to prawda, ale to nie jest Cały Obraz. Ty jesteś Całym Obrazem. Jesteś Jedną Obecnością, niezmienioną przez to, w czym jesteś Obecny. Jesteś jak lustro, które jest niezmienne przez to, co odbija. Brak zrozumienia tego skutkuje depresją, dzięki Bogu.

Wykorzystaj swoją depresję do tego, do czego jest przeznaczona. To nie jest „stan”, który trzeba „leczyć”. Jest to Święte Przesłanie, tak jak ból, który odczuwa ręka w ogniu. Ten ból również nie jest „stanem”, jest to niezwykle cenna informacja.

Depresja jest tym, co się dzieje, kiedy to, czego pragniesz, jest zbyt małe, albo to, kim myślisz, że jesteś, jest jakąś nędzną, tandetną, kartonową mapą, kreskówkową wersją Twojego Nieskończonego Serca.

Możesz to sobie udowodnić w prosty i bezpośredni sposób. Zwróć swoją uwagę na tego, kto jest w depresji, tego, kto jest świadomy depresji. Nie jesteś ciałem/umysłem, który jest przygnębiony; jesteś Świadomością ciała/umysłu, który jest przygnębiony.

Stań się ciekawy tego Jednego. Zwróć uwagę na to Jedno. Głęboko kontempluj Cud, Tajemnicę i Gargantuiczną Wspaniałość tego Jednego. W ten sposób zostaniesz przywrócony do swojej Prawdziwej Tożsamości jako Nieskończona Miłość i Szczęście i zobaczysz, że nie jesteś tylko obiektem swojej Świadomości, ale samą Świadomością. Depresja jest nieuniknionym artefaktem nieprawidłowej tożsamości. Rozwiązaniem jest wyciągnięcie ręki z ognia fałszywych idei, uwarunkowań kulturowych, naukowego materializmu i religijnych przesądów.

To jest historia syna marnotrawnego, który poświęca całą swoją energię życiową na poszukiwanie satysfakcji i miłości we wszystkich niewłaściwych miejscach, a następnie ciągnie swoje pozbawione, zniszczone „ja” z powrotem do Ojca, który wita go z otwartymi ramionami.

„Kiedy szukałem siebie, znalazłem Boga. Kiedy szukałem Boga, znalazłem siebie”- Rumi

Porzuć myśl o byciu oddzielnym „ja” w umyśle, w ciele, w świecie. Obejmij Prawdę o twoim doświadczaniu z chwili na chwilę i jako Świadomość zauważ, że ona PRZEDSTAWIA przedmioty i idee. Wszystkie twoje doświadczenia, percepcje, myśli i idee pojawiają się w twojej Świadomości, jak chmury na niebie. Niebo nie jest dotknięte przez chmury, ani przez ich brak.

Na Świadomość nie mają wpływu ciało i umysł, ani ich brak. Jedyną rzeczą, która się nie zmienia, jest Świadomość zmiany. Kiedy twoje ciało umrze, absolutnie nic się dla ciebie nie zmieni.

Doświadczysz swojej śmierci i będziesz rozbawiony, że kiedyś myślałeś, że to jest właśnie twoje ciało. Twoja Rzeczywista Natura jest Nieskończoną Miłością i Szczęściem, ale została zakopana pod górami i wiekami fałszywych założeń. Jest zakopana, tak. Ale wciąż jest Prawdą. Odkop ją.


Opracował: Amon
www.strefa44.pl
0 Udostępnień

Zostaw komentarz


*

code


  • Facebook

Szukaj temat