Dokument ujawniający historię Jezusa w klasztorze buddyjskim

Napisane przez Amon w Czerwiec - 20 - 2020

Historia życia Jezusa, najbardziej znanej osobistości dla większości z nas, ma wiele luk, ponieważ nie ma biblijnych zapisów o miejscu pobytu Jezusa w Palestynie w wieku od 13 do 29 lat. Jednak według dokumentu BBC (patrz na końcu artykułu), Jezus był w rzeczywistości mnichem buddyjskim i nie został ukrzyżowany.

Dokument ujawnia historię Jezusa w klasztorze buddyjskim

Rosyjski lekarz o nazwisku Nicolas Notowitch podróżował przez Indie, Tybet i Afganistan w XIX wieku. Mówi się, że spędził trochę czasu w buddyjskim klasztorze w Tybecie, zwanym Hemis w Leh w Indiach. Przetłumaczył on dokument, który opowiada historię Jezusa, znany również jako Issa, co oznacza “Syn Boży”. Historia mówi, że urodził się w biednej izraelskiej rodzinie w pierwszym wieku. Nauczyciele w klasztorze nazwali go Synem Bożym. Powiedziano, że Notovitch przetłumaczył 200 z 224 wersetów zawartych w tym dokumencie.

Pewien lama wyjaśnił Notovitchowi poziom oświecenia, do którego Jezus doszedł w czasie swego pobytu w klasztorze, i mówi się, że był to poziom najwyższy. Lama powiedział, że Jezus był wielkim prorokiem i pierwszym, który naśladował dwudziestu dwóch Buddów. Dalej mówił, że jest większy od wszystkich Dalajlamów, ponieważ reprezentuje duchowość Pana.

Trzej mędrcy ze Wschodu mogli być buddystami, którzy szukali reinkarnacji Lamy

Znalezienie i przetłumaczenie dokumentów w klasztorze jest zgodne z tym, co znane jest jako utracone lata Jezusa. Mówi się, że po śmierci świętego człowieka lub wielkiego buddysty mędrcy skonsultowali się z gwiazdami, a następnie udali się w długą podróż, mając nadzieję na znalezienie dziecka, które według nich jest reinkarnacją Lamy. Gdy tylko dziecko osiągnie wiek, w którym można go zabrać rodzicom, zostaje ono zabrane, a następnie wychowane w wierze buddyzmu. Wielu ekspertów zgadza się, że była to podstawa do powstania opowieści o trzech mędrcach, którzy odwiedzili stajnię w Betlejem w noc narodzin Jezusa. Istnieje przekonanie, że Jezus udał się do Indii z mędrcami, gdy miał 13 lat i został wykształcony jako buddysta.

Jeden ze starszych członków Lamy z klasztoru powiedział agencji informacyjnej, że Jezus odwiedził Indie, aby studiować buddyzm i był zainspirowany mądrością i prawami Buddy. Wersety te zostały od tego czasu udokumentowane przez wiele osób, w tym przez Mikołaja Roericha, który w 1952 r. zapisał relacje z czasu, jaki Jezus spędził w klasztorze.

Jezus został ekskomunikowany i uciekł w Himalaje

Mówiono również, że Jezus nauczał w wielu świętych miastach przez pewien czas, w tym w Jagannath, Rajagriha i Benares. W rezultacie bramini ekskomunikowali go, a następnie Jezus musiał uciec i udać się w Himalaje, po czym kontynuował naukę buddyzmu. Niemiecki uczony, Holger Kersten, napisał o wczesnych latach Jezusa i powiedział, że Jezus osiadł wśród Aryjczyków w Sindh i chciał się udoskonalać.

BBC nakręciło film dokumentalny zatytułowany Jesus Was A Buddhist Monk, który bada teorię, że Jezus nie został ukrzyżowany. Kiedy miał 30 lat, wrócił do miejsca, które kochał.

Dokument mówił, że Jezus chciał uciec przed śmiercią i pozostać w Afganistanie z żydowskimi osadnikami. Miejscowi podobno potwierdzili fakt, że Jezus spędził wiele lat w dolinie Kaszmiru i pozostał tam aż do śmierci w wieku 80 lat. Gdyby Jezus spędził 16 lat w tym regionie w młodości, wraz z ostatnimi 45 latami swojego życia, spędziłby w sumie 61 lat w Indiach, Tybecie i pobliskich regionach. Są miejscowi, którzy uważają, że Jezus został pochowany w świątyni Roza Bal w Srinagar w Kaszmirze.

Roza Bal lub Rouza Bal lub Rozabal to świątynia położona w dzielnicy Khanyar w centrum Śrinagaru w Kaszmirze w Indiach. Słowo roza oznacza grób, słowo bal znaczy miejsce. Miejscowi uważają, że pochowany jest tutaj mędrzec, Yuzasaf lub Yuz Asaf, wraz z innym muzułmańskim świętym człowiekiem, Mir Sayyid Naseeruddin. Wikipedia


Dokument BBCOpracował: Amon
www.strefa44.pl
2 Udostępnień

Zostaw komentarz


*

code


  • Facebook

Szukaj temat