Droga do totalitaryzmu

Napisane przez Amon w wrzesień - 8 - 2021


Ludzie mogą sobie wmawiać, że nie widzieli, dokąd sprawy zmierzały przez ostatnie 17 miesięcy, ale widzieli. Widzieli wszystkie znaki na tej drodze. Wszystkie znaki były napisane dużymi, pogrubionymi literami, niektóre z nich przerażająco wyglądającym pismem germańskim. Brzmiały one…

„TO JEST DROGA DO TOTALITARYZMU”.

Nie będę wam znowu pokazywał tych wszystkich znaków. Ludzie tacy jak ja wskazywali je już od 17 miesięcy. Każdy, kto wie cokolwiek o historii totalitaryzmu, o tym, jak stopniowo przekształca on społeczeństwo w monstrualne lustrzane odbicie samego siebie, od początku wiedział, czym jest „Nowa Norma”, a my krzyczeliśmy o tym z dachów. Patrzyliśmy, jak Nowa Norma przekształciła nasze społeczeństwa w paranoiczne, patologiczne, autorytarne dystopie, w których ludzie muszą teraz pokazać swoje „papiery”, żeby zobaczyć film lub napić się kawy, i publicznie demonstrować swój ideologiczny konformizm, żeby wejść do supermarketu i kupić artykuły spożywcze. Obserwowaliśmy, jak Nowa Norma przekształciła większość mas w pijane nienawiścią, rozhisteryzowane tłumy, które otwarcie prześladują „niezaszczepionych”.

Obserwowaliśmy, jak Nowa Norma robiła dokładnie to, co każdy ruch totalitarny w historii robił przed nią – dokładnie zwracałem na to uwagę na każdym kroku. Nie mam zamiaru powtarzać tego wszystkiego ponownie.

Zamierzam jednak udokumentować, gdzie obecnie się znajdujemy i jak tu dotarliśmy… do tego miejsca, aby ludzie, którzy powiedzą wam później, że „nie mieli pojęcia, dokąd jadą pociągi”, zrozumieli, dlaczego już im nie ufamy i dlaczego uważamy ich za tchórzy i kolaborantów, a nawet gorzej.

Tak, to jest ostre, ale to nie jest gra. To nie jest różnica zdań. Światowo-kapitalistyczny establishment rządzący wdraża nową, bardziej otwarcie totalitarną strukturę społeczeństwa i metodę rządzenia. Unieważniają nasze prawa konstytucyjne i prawa człowieka, przekazując władzę suwerennym rządom i instytucjom demokratycznym na rzecz nieobliczalnych podmiotów globalnych, które nie są wierne żadnemu narodowi ani jego mieszkańcom.

To właśnie się dzieje… właśnie teraz. To nie jest program telewizyjny. To się dzieje naprawdę.

Czas dla ludzi, aby się „obudzić” dobiegł końca. W tym momencie, albo przyłączycie się do walki o zachowanie tego, co pozostało z tych praw i suwerenności, albo poddacie się „Nowej Normie”, globalno-kapitalistycznemu totalitaryzmowi. Nie obchodzi mnie, co sądzisz o wirusie, jego zmutowanych wariantach, czy eksperymentalnych „szczepionkach”. To nie jest abstrakcyjny spór o „naukę”. To jest walka… polityczna, ideologiczna walka. Po jednej stronie jest demokracja, po drugiej totalitaryzm. Wybierz stronę i żyj z tym.

Tak czy inaczej, oto gdzie jesteśmy w tej chwili i jak się tu znaleźliśmy, tak w ogólnym zarysie.

W sierpniu 2021 roku Niemcy oficjalnie zakazały demonstracji przeciwko oficjalnej ideologii ” Nowej Normy”. Delegalizacja opozycji politycznej jest klasyczną cechą charakterystyczną systemów totalitarnych. Jest to również klasyczny ruch niemieckich władz, który da im pretekst do rozpętania na demonstrantach szwadronów gończych Nowej Normy.

W Australii wojsko zostało wysłane, aby wymusić całkowitą zgodność z rządowymi dekretami… blokady, obowiązkowe publiczne rytuały posłuszeństwa itp. Innymi słowy, jest to de facto stan wojenny. Jest to kolejna klasyczna cecha charakterystyczna systemów totalitarnych.

We Francji właściciele restauracji i innych firm, którzy obsługują „nieszczepionych” będą teraz więzieni, podobnie jak, oczywiście, „nieszczepieni”. Tworzenie kozłów ofiarnych, demonizowanie i segregowanie „niezaszczepionych” ma miejsce w krajach na całym świecie. Francja jest tylko skrajnym przykładem. Kozły ofiarne, dehumanizowanie i segregowanie mniejszości – szczególnie przeciwników politycznych reżimu – to kolejna klasyczna cecha charakterystyczna systemów totalitarnych. W Wielkiej Brytanii, Włoszech, Grecji i wielu innych krajach na całym świecie również wprowadza się ten pseudomedyczny system segregacji społecznej w celu podzielenia społeczeństw na „dobrych ludzi” (tj. spełniających wymagania) i „złych” (tj. nie spełniających wymagań). Dobrzy ludzie” otrzymują licencję i są zachęcani przez władze i korporacyjne media do wyładowywania swojej wściekłości na „nieszczepionych”, do żądania naszej segregacji w obozach internowania, do otwartego grożenia. Jest to również cecha charakterystyczna systemów totalitarnych. I to, moi przyjaciele, jest miejsce, w którym się znajdujemy.

A teraz jesteśmy tu, gdzie zmierzaliśmy przez cały czas, wyraźnie, bezsprzecznie zmierzamy… wprost do Nadciągającej Burzy, a być może do globalnej wojny domowej. To jeszcze nie koniec drogi do totalitaryzmu, ale jestem przekonany, że jesteśmy na jej finiszu. Wygląda na to, że zaraz zrobi się nieprzyjemnie. Ci z nas, którzy walczą o zachowanie naszych praw i pewnych podstawowych pozorów demokracji, mają przewagę liczebną, ale nie mieliśmy jeszcze ostatniego słowa… a są nas miliony.

Więc wybierzcie stronę, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście. Ale zanim to zrobisz, spójrz może na historię systemów totalitarnych, które z jakiegoś powodu nigdy nie wychodzą totalitarystom na dobre, przynajmniej nie na dłuższą metę. Nie jestem zawodowym filozofem, ale podejrzewam, że może to mieć coś wspólnego z niegasnącym pragnieniem wolności u niektórych ludzi i naszą gotowością do walki o nią.


Opracował: Amon
www.strefa44.pl
0 Udostępnień

jedna odpowiedz jak na razie.

  1. Andrzej pisze:

    Moim zdaniem szczepionka to jest formą głosu ludzie w Polsce zagłosowali i zdecydowali nikt ich nie zmusił; nikogo nie będę namawiał do zaszczepienia ani też nie będę namawiał do nie zaszczepienia ;

Zostaw komentarz


*

code


  • Facebook

Szukaj temat