Ekspert: Zegar odsłaniający zjawisko UFO tyka

Napisane przez Amon w Styczeń - 18 - 2021

Nick Pope uważa, że rok 2021 może być bardzo ważnym rokiem dla badań UFO z ruchem w kierunku ujawnienia zainicjowanym przez USA (zdjęcie: Nick Pope).

Nick Pope, czyli były pracownik brytyjskiego Ministerstwa Obrony Narodowej oraz były badacz zjawisk UFO, twierdzi, że władze USA prawdopodobnie podzieliły się już danymi o niezidentyfikowanych obiektach latających ze swoimi odpowiednikami w Wielkiej Brytanii.

Pope jest jedną z najwybitniejszych postaci w dziedzinie badań UFO i może wykorzystać osobiste doświadczenia w ocenie sposobu, w jaki agencje rządowe radzą sobie z kwestią niezidentyfikowanych obiektów latających. W latach 1991-1994 pracował w brytyjskim Ministerstwie Obrony Narodowej, w tym czasie miał za zadanie badać raporty dotyczące niezidentyfikowanych obiektów latających w celu ustalenia, czy stanowiły one zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego.

Podobnie jak wielu innych badaczy UFO, śledzi on uważnie rozwój wydarzeń związanych z ostatnią amerykańską ustawą o finansowaniu projektu, która zobowiązuje amerykańskie agencje do podania do publicznej wiadomości w ciągu 180 dni tego, co wiedzą na temat UFO. ” Mamy do czynienia z dynamicznym rozwojem i bez ognia nie ma dymu”, powiedział Pope dla Metra. “Wraz z wnioskiem o raport o zjawisku UFO złożonym przez Dyrektora Wywiadu Narodowego, zegar tyka dla Senackiej Komisji Wywiadowczej. Departament Obrony USA wie o prośbie komitetu od czerwca, a Grupa Robocza Niezidentyfikowanych Zjawisk Lotniczych Marynarki Wojennej USA (UAP) prawdopodobnie już pracuje nad przygotowaniem odpowiedzi, więc prawdopodobnie otrzymamy ją wcześniej niż pod koniec czerwca”. UAP (Unidentified Aerial Phenomena) jest ostatnio popularnym określeniem niezidentyfikowanych obiektów latających (UFO).

Według Pope’a, Wielka Brytania może nawet mieć już dostęp do niektórych wyników amerykańskich badań nad UFO. “Wiem, że grupa zadaniowa UAP podzieliła się pewnymi wstępnymi ustaleniami z Wielką Brytanią i innymi sojusznikami, ale nie wiem, czy MoD formalnie rozmawiała o tym ze Stanami Zjednoczonymi, czy po prostu odnotowała te ustalenia”, wyjaśnia. “Oficjalnie, brytyjski minister obrony twierdzi, że nie są już zainteresowani i nie mają takiego interesu, odkąd ich dochodzenia w sprawie UFO zakończyły się pod koniec 2009 roku.”

W rzeczywistości Wielka Brytania podjęła w 2009 roku decyzję o rozwiązaniu departamentu, który zajmował się niezidentyfikowanymi obiektami latającymi, ponieważ w trakcie dochodzeń nie znaleziono wyraźnych dowodów na to, że UFO stanowiły zagrożenie dla kraju. Pope wątpi jednak w to stwierdzenie i uważa, że MoD nadal zajmuje się nim nieoficjalnie. Odpowiednio do tego, stwierdza on, “Wiem z wiarygodnych i dobrze umiejscowionych źródeł, że nie jest to całkowicie prawdziwe i że obserwacje na poboczu normalnych operacji obronnych nadal są badane, jednak terminy takie jak “UFO” są skrupulatnie unikane, aby uniknąć odpowiedzialności Ustawy o Wolności Informacji”. Ustawa o wolności informacji (FOIA) jest ustawą o wolności informacji, która została wpisana do prawa i daje każdemu możliwość zażądania dostępu do dokumentów od agencji rządowych.


Opracował: Amon
www.strefa44.pl

 

0 Udostępnień

Zostaw komentarz


*

code


  • Facebook

Szukaj temat