Światowe Forum Ekonomiczne połączyło się z nowo utworzoną przez Fundację Rockefellera organizacją “not-for-profit”. Chcą wykorzystać Coronę do stworzenia prywatnej, globalnej agencji paszportów zdrowotnych. Czyniąc to, z determinacją realizują swoje techno-autorytarne plany Known-Traveller, ID-2020 i Lock-Step. Tworzy się historia, sprawy posuwają się do przodu bardzo szybko. W kwietniu pisaliśmy: “Nie jesteśmy daleko od punktu, w którym amerykańskie firmy zajmujące się technologią cyfrową staną się światowym autorytetem w dziedzinie wirtualnych paszportów, określającym, kto może poruszać się w jakim promieniu”.

Okazją było to, że w trakcie wprowadzania Covid contact tracking apps Apple i Google ogłosiły, że w przyszłości wszystkie fizyczne kontakty każdego operatora smartfonu z systemem Android lub Apple powinny być rejestrowalne i oceniane z USA.

Fundacja Rockefellera już zapewniła finansowanie rozruchu w wysokości 300.000 dolarów dla projektu The Commons w 2019 roku (najwyraźniej samodzielnie) na “rozwój i strukturyzację nowego modelu organizacyjnego dla rozwoju, finansowania i wdrażania cyfrowych projektów infrastruktury publicznej. Pierwszym projektem, był CommonHealth.

Przygotowanie w 2019 r.

W opisie CommonHealth jest napisane, że:

CommonHealth pomaga ludziom zbierać i zarządzać ich danymi osobowymi dotyczącymi zdrowia i udostępniać je służbie zdrowia, organizacjom i aplikacjom, którym ufają. CommonHealth rozszerza model przenośności danych zdrowotnych i interoperacyjności opracowany przez AppleHealth dla 55% Amerykanów korzystających z urządzeń z systemem Android (85% na świecie).

Dzięki temu możliwe jest zwiększenie i wyrównanie udziału w badaniach naukowych, innowacyjnych modelach leczenia i nowej generacji usług zdrowotnych.

CommonHealth zostanie opracowany i wdrożony w ramach projektu Commons “we współpracy z szeroką koalicją partnerów publicznych i prywatnych z sektora zdrowia”.

Sukcesy tej inicjatywy nie zostały ogłoszone publicznie. Ale można się spodziewać efektu, biorąc pod uwagę, że wiosną 2020 roku Apple i Google dość szybko zgodziły się na zaprogramowanie funkcji śledzenia kontaktów przez Bluetooth w obu systemach operacyjnych w sposób wzajemnie zgodny w krótkim czasie. W 2020 roku, The Commons Project otrzymał dodatkowe 500.000 dolarów od Fundacji Rockefellera “na rozwój narzędzi do zarządzania zdrowiem i innych danych osobowych. Oczywiście, Fundacja Rockefellera z jej prezesem, Blackrockiem, JP Morganem, różnymi organizacjami ONZ oraz wieloma firmami i stowarzyszeniami z branży zdrowotnej są również reprezentowane.

Dlatego też w przyszłości nie powinno zabraknąć pieniędzy i tworzenia sieci kontaktów z ludźmi i organami globalnego zarządzania. Jest to również konieczne, ponieważ Fundacja Rockefellera i Światowe Forum Ekonomiczne zamierzają wykorzystać projekt The Commons do realizacji swoich różnych dystopijnych projektów, aby doskonalić kontrolę nad światową populacją.

Podróżujący samolotem powinni mieć możliwość przedstawienia swojego stanu zdrowia i stanu szczepień na swoim smartfonie przy wejściu na pokład lub wjeździe do kraju.

Projekt pilotażowy rozpocznie się w październiku z udziałem wolontariuszy na lotach Cathay Pacific i United Airlines między Londynem, Nowym Jorkiem, Hongkongiem i Singapurem. Następnie projekt ma być szybko rozszerzany o połączenia lotnicze na całym świecie i wszystkich kontynentach.

W projekt zaangażowane będą amerykańskie służby celne i ochrony granic oraz ośrodki kontroli i prewencji chorób (CDC) w Stanach Zjednoczonych. (Główny Lekarz Projektu Commons był wcześniej głównym specjalistą ds. strategii i innowacji w CDC). Te dwie amerykańskie organizacje rządowe będą monitorować i oceniać projekt pilotażowy. Ponadto przedstawiciele rządów 37 krajów rzekomo współpracują z projektem. Zaufanie rządu USA będzie z pewnością duże.

Połączenie ze znaną tożsamością cyfrową podróżnika

W komunikatach prasowych nie ma wzmianki o “innych danych osobowych”, które, zgodnie z decyzją Fundacji Rockefellera o przyznaniu dotacji, aplikacja, która ma zostać opracowana, powinna być również w stanie zarządzać.

Ale od razu widać, że nic nie stoi na przeszkodzie – zwłaszcza, że podkreślono elastyczność aplikacji, ponieważ może ona zintegrować wszelkie wymogi dotyczące wejścia na rynek ze strony rządów. (W praktyce, oczywiście, tylko wymagania istotnych krajów, takich jak USA i być może UE, są zintegrowane. Pozostali będą wtedy musieli się zastosować). W ten sposób aplikacja spełniałaby już wszystko to, co zostało określone przez Światowe Forum Ekonomiczne i Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA w ich znanym projekcie Traveller Digital Identity Project, który również został już przetestowany.

Podstawowa idea Known Traveller jest prosta. Ludzie mówią o ochronie danych i suwerenności danych. Zapewniasz to, dając ludziom kontrolę nad danymi, które pomagasz im zebrać w jednym miejscu. Mieliby wtedy wybór, komu udostępnić tak wygodnie zgromadzone dane. To, że ten wybór tak naprawdę nie istnieje w podróżach i w coraz większej liczbie innych sytuacji jest po prostu pechem.

Podłączenie do scenariusza Lock Step

Lock Step to postpandemiczny scenariusz zaprojektowany przez Fundację Rockefellera w 2010 roku przez “…medium, za pomocą którego można nie tylko przewidywać, ale i wdrażać poważne zmiany. Opisane tam zmiany zmierzają w kierunku świata, który ma między innymi następujące cechy:

  • Inne narody naśladują autorytarne, wysoce nadzorcze podejście Chin.
  • Bardziej autorytarna forma rządów będzie kontynuowana po pandemii.
  • Zszokowana ludność z zadowoleniem przyjmuje większy nadzór i bardziej autorytarne rządy.
  • Biometryczne przechwytywanie tożsamości nabiera tempa.
  • Fundacje filantropijne stają się częścią amerykańskiej polityki zagranicznej i bezpieczeństwa.

Wołanie o przepustkę, które było słyszane na każdym rogu w represyjnych reżimach autorytarnych, przekształca się w “Twój smartfon proszę”. Peter Schwartz, futurolog, który jest dobrze związany z amerykańską sceną bezpieczeństwa i który zaprojektował scenariusz co-stepu z i dla Rockefeller Foundation, obecnie otwarcie promuje (dobroczynny) całkowity nadzór w wywiadach. Obywatele chętnie zaakceptowaliby to dla większej wygody

Podłączenie do ID2020

ID2020 jest inicjatywą finansowaną głównie przez Rockefeller Foundation, Microsoft i Accenture, która ma na celu zapewnienie całej populacji światowej znormalizowanej cyfrowej tożsamości opartej na biometrii. To z kolei powinno w widoczny sposób umożliwić automatyczne śledzenie i kontrolowanie ich ruchów i działań. Accenture to firma konsultingowa specjalizująca się przede wszystkim w rozwiązaniach chmurowych, która odegrała również ważną rolę w programie Known Traveller. Wspólnie z firmą Microsoft firma Accenture opracowała już prototyp rozwiązania cyfrowego ID. Ma on służyć jako uzupełnienie lub nawet zastąpienie krajowych dokumentów tożsamości.

W krajach rozwijających się główną dźwignią dla ID2020 są programy szczepień, w których osoby zaszczepione i ich krewni są rejestrowani cyfrowo. Dlatego zaangażowany jest również Gavi Vaccine Alliance.

Podobnie, CommonPass będzie początkowo zaopatrywany i wprowadzany w dane dotyczące szczepień i odporności pod pretekstem korony. Jego związek lub powiązanie z rozwiązaniem Accenture-Microsoft jest niejasne.

Ale ponieważ CommonPass jest inicjatywą Fundacji Rockefellera i Światowego Forum Ekonomicznego, a Accenture i oczywiście Microsoft ściśle ze sobą współpracują, każde ich działanie zostanie wprowadzone. Microsoft jest jednym z najważniejszych członków Światowego Forum Ekonomicznego, prawdopodobnie najbardziej wpływowym w związku z Billem Gatesem i jego fundacją.

Podsumowanie

Dzięki systemowi CommonPass, Światowe Forum Ekonomiczne i Rockefeller wydają się łączyć i rozwijać cały pakiet bieżących inicjatyw, z którymi oni – i rząd USA – chcą dalej rozszerzać automatyczną kontrolę nad ludnością świata.


Opracował: Amon
www.strefa44.pl
0 Udostępnień

Zostaw komentarz


*

code


  • Facebook

Szukaj temat