Ghislaine Maxwell została aresztowana w czwartek w luksusowym, zacisznym domu na szczycie góry – zwanym Tuckedaway („ukrytym”) – poza niewielkim Bradford w stanie New Hampshire, który jest prawie północno-wschodnim krańcem Stanów Zjednoczonych. Nie ma prawie żadnego miejsca w Ameryce, które byłoby jeszcze bardziej odległe i jednocześnie jest jedną z pierwotnych 13 kolonii, gdzie dziś znajdują się korporacje zbrojeniowe, elity rządowe, a także tajne służby.

Sąsiad powiedział DailyMail.com, że widział dwa małe samoloty brzęczące w okolicy w czwartek około 6 rano, ale poszedł do pracy przed przybyciem FBI.

Federalne FBI formalnie sprawuje jurysdykcję nad rodzajami przestępstw, o które Maxwell jest oskarżona i które wykraczają poza granice poszczególnych stanów, a nawet poza linię stanu. W niektórych przypadkach FBI ma również obowiązki wywiadowcze w kraju, takie jak kontrwywiad, a sprawa Maxwell jest zdecydowanie tak duża, że agencje wywiadowcze z kilku krajów żywo się nią interesują. Podobno pozyskiwała nieletnie dziewczyny dla Jeffreya Epsteina, który zmarł miesiące temu w dziwnych okolicznościach w areszcie. Epstein gościł wielu wpływowych przyjaciół w kilku luksusowych mieszkaniach wyposażonych w ukryte kamery. Epstein był podejrzewany o gromadzenie materiałów obciążających dla izraelskiego Mossadu, ale Mossad jest tylko częścią Imperium Angloamerykańskiego. Ojciec Ghislaine Maxwell jest prawie na pewno uważany za agenta Mossadu, ale był również przedmiotem dochodzenia w sprawie kontaktów z radzieckim KGB.

Dom Ghislaine’a wydaje się być idealną “kryjówką”, miejscem przechowywania ludzi interesujących się wywiadem i organami ścigania. DailyMail.com wcześniej namierzył ją w innym małym miasteczku w Nowej Anglii, gdzie mieszkała z tech CEO Scottem Borgersonem w sierpniu 2019 roku, ale poza tym jej ruchy były tajemnicą dla publiczności.

W czwartek prokuratorzy federalni powiedzieli, że Maxwell ukrywała się w Nowej Anglii od lipca zeszłego roku, kiedy Epstein został aresztowany. Agent specjalny William Sweeney powiedział na konferencji prasowej w czwartek, że FBI dokonało “dyskretnej obserwacji” Maxwell przez jakiś czas rano po jego aresztowaniu i że niedawno się przeprowadziła. Jest mało prawdopodobne, że FBI lub amerykańskie agencje wywiadowcze naprawdę musiały jej szukać. Została raczej umieszczona w Nowej Anglii do czasu, gdy nadszedł czas, by formalnie ją oskarżyć.

Niektórzy, którzy znają sprawę Epsteina, zakładają, że ma ona materiały obciążające wpływowe osoby jako rodzaj ubezpieczenia od odpowiedzialności karnej, ale sprawa Epsteina przyciągnęła zbyt wiele uwagi, aby mogła się całkowicie wyrwać z pętli.

W dokumencie sądowym, w którym stwierdzono, że należy odmówić jej zwolnienia za kaucją, prokuratorzy stwierdzili, że w ciągu ostatnich czterech lat posiadała ona co najmniej 15 rachunków bankowych, które należały do niej lub były z nią powiązane. Czasami jej maksymalne łączne saldo wynosiło do 20 milionów dolarów, a jej finanse były “nieprzejrzyste i nieokreślone”. Powiedziała, że w 2019 r. przekazała zagraniczne konto bankowe z saldem przekraczającym 1 milion dolarów oraz że po uzyskaniu obywatelstwa amerykańskiego w 2002 r. posiadała paszporty francuskie i brytyjskie oraz paszport amerykański. Wielka ława przysięgłych wydała niedawno zapieczętowany, sześciopunktowy akt oskarżenia przeciwko niej, oskarżając ją o wabienie nieletnich dziewczynek do uprawiania seksu podczas podróży, a w rzeczywistości uprawianie seksu z nimi i Epsteinem, a następnie składanie przysięg w oświadczeniach o nich pozywana przez Virginię Giuffre Roberts, jedną z oskarżycielek Epsteina, która twierdzi, że miała także seks z księciem Andrew w wieku 17 lat.

Książę Andrew na zdjęciu z Virginą Giuffre (wcześniej Virginia Roberts), gdy miała 17 lat w londyńskiej kamienicy Ghislaine Maxwell’s w 2001 r.Credit: Rex Features

Oskarżenia odnoszą się do zdarzeń, które miały miejsce w latach 1994-1997 i dotyczą trzech nienazwanych ofiar, z których najmłodsza miała 14 lat. Domniemane nadużycia miały miejsce w domach Epsteina w Nowym Jorku, na Florydzie i w Nowym Meksyku, a także w domu Maxwell w Londynie. W czwartek urzędująca prokurator Stanów Zjednoczonych Audrey Strauss powiedziała, że ​​śledztwo w sprawie dziesięcioleci molestowania Epsteina trwa i że „powitała księcia Andrzeja”, składającego oświadczenie ”.

Ojciec Ghislaine Maxwell prawdopodobnie pracował jednocześnie dla KGB, MI6 i Mossadu.

Obecnie aresztowana Ghislaine Maxwell podobno pozyskała nieletnie dziewczyny dla Jeffreya Epsteina, który zmarł miesiące temu w dziwnych okolicznościach w areszcie i który zabawiał wielu wpływowych przyjaciół w kilku luksusowych domach wyposażonych w ukryte kamery.  Jak już wspomniano Epstein był podejrzewany o gromadzenie materiałów obciążających dla izraelskiego Mossadu, ale Mossad jest tylko częścią Imperium Angloamerykańskiego. Ojciec Ghislaine Maxwell jest prawie na pewno uważany za agenta Mossadu, ale był również przedmiotem dochodzenia w sprawie kontaktów z radzieckim KGB.

Nowa książka “Naród Putina – Jak KGB odzyskało Rosję” wyjaśnia, jak KGB wysyłało pieniądze partiom i grupom komunistycznym na całym świecie za pośrednictwem “przyjaznych firm”. Antonio Fallico, weteran włoskiego bankiera mającego powiązania z elitą radziecką, a później z rządem Putina, obserwował te wydarzenia. W trakcie dochodzeń wymieniono 45 takich firm; większość z nich to firmy importująco-eksportowe. Wśród nich była “Pergamon Press” Roberta Maxwella, która sprzedawała sowieckie publikacje naukowe na Zachodzie. Na kilka dni przed opublikowaniem listy, Maxwell został znaleziony martwy w wodzie, w pobliżu swojego jachtu.

Maxwell, ortodoksyjny Żyd, na początku swojego życia uciekł przed okupacją hitlerowską, w czasie II wojny światowej wstąpił do czechosłowackiej armii na uchodźstwie i został odznaczony po aktywnej służbie w armii brytyjskiej.

Śmierć Maxwella doprowadziła do upadku jego imperium wydawniczego, ponieważ banki domagały się spłaty pożyczek. Jego synowie przez krótki czas starali się utrzymać firmę razem, ale nie udało im się, gdy pojawiła się wiadomość, że starszy Maxwell ukradł setki milionów funtów z funduszy emerytalnych jego własnych firm.

Brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych podejrzewało, że Maxwell był tajnym agentem obcego rządu, być może podwójnym lub potrójnym agentem, i “zupełnie złym charakterem i prawie na pewno finansowanym przez Rosję”. Maxwell miał powiązania z brytyjskim wywiadem (MI6), sowieckim KGB i izraelskim wywiadem Mossadu. Na krótko przed śmiercią Maxwella, były pracownik izraelskiego wywiadu wojskowego, Ari Ben-Menashe, zwrócił się do wielu organizacji wywiadowczych w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, twierdząc, że Maxwell i redaktor zagraniczny Daily Mirror, Nicholas Davies, byli długoletnimi agentami Mossadu.

Maxwell otrzymał hojny pogrzeb w Izraelu, w którym wziął udział premier Izraela Icchak Szamir, prezydent Izraela Chaim Herzog, “nie mniej niż sześciu działających i byłych szefów izraelskiego wywiadu” oraz wielu dygnitarzy i polityków (zarówno rządowych, jak i opozycyjnych), i został pochowany na Górze Oliwnej w Jerozolimie.

Prekursorem Pergamonu był Butterworth Jumper, który rozpoczął działalność w Wielkiej Brytanii w 1948 roku. Paul Rosbaud był człowiekiem, który wiedział. Kiedy Maxwell nabył firmę w 1951 roku, Rosbaud posiadał jedną czwartą udziałów Maxwella, a Rosbaud pracował razem i rozwijał firmę do maja 1956 roku.

Dzięki pracy w niemieckim wydawnictwie Axel Springer Rosbaud znał dużą część środowiska naukowego w Niemczech, a jako domniemany nazista miał ważne informacje źródłowe dotyczące broni. W 1935 roku rozpoczął pracę w czasopiśmie “Naturwissenschaften”. W 1938 roku jego żydowska żona Hilde i ich jedyna córka Angela zostały wysłane do Wielkiej Brytanii, aby chronić je przed nazistowskimi prześladowaniami. Rosbaud został również zaproszony do pozostania w Wielkiej Brytanii, ale postanowił kontynuować pracę w Niemczech, aby osłabić reżim nazistowski. Oprócz własnej, Rosbaud pomógł wielu innym rodzinom w ucieczce przed nazistami, w tym znanej żydowskiej fizyczce Lise Meitner.

W swojej pracy na rzecz ratowania Żydów wspierał go fakt, że jako brytyjski agent prowadził go Frank Foley, szef stacji MI6 w Berlinie. Eric Welsh i prawdopodobnie również Foley byli kontaktami Rosbauda w SIS/MI6.

Jeffrey Epstein szantażował polityków dla izraelskiego Mossadu.

Nieżyjący już amerykański finansista i skazany przestępca seksualny Jeffrey Epstein i jego dziewczyna Ghislaine Maxwell byli izraelskimi szpiegami, którzy wykorzystywali nieletnie dziewczyny do szantażowania polityków w celu przekazywania informacji Izraelowi, służbą Mossadu. Mówi się, że para prowadziła “miodową pułapkę”, w której wybitni politycy z całego świata, uprawiali seks z młodymi dziewczynami a następnie szantażowali ich incydentami w celu uzyskania informacji dla izraelskich tajnych służb.

Zarzuty te wysuwa rzekomy były izraelski szpieg Ari Ben-Menashe w swojej książce “Epstein: Dead Men Tell No Tales“: W którym mówi, że był opiekunem ojca Ghislaine’a, Roberta Maxwella, który był także izraelskim agentem szpiegowskim, oraz to on przedstawił Mossadowi swoją córkę i Epsteina. “Widzisz, seks nie jest przestępstwem”, napisał Menashe w książce. Ale seks z 14-letnią dziewczynką już tak.

Handlarz Ben-Menashe, pochodzący z Iranu będącym izraelskim biznesmenem, który twierdzi, że pracował dla Mossadu w latach 1977-1987, jest tajemniczą postacią, która została aresztowana w USA w 1989 roku pod zarzutem handlu bronią.

Został uniewinniony w 1990 roku, ale dopiero po tym, jak ława przysięgłych uznała, że działa w imieniu państwa izraelskiego. Izrael następnie zaprzeczył, że Menashe miał jakiekolwiek powiązania ze służbami wywiadowczymi i próbował się od niego zdystansować, chociaż inne raporty wywiadowcze zarówno w USA, jak i w Izraelu potwierdziły, że działał on w imieniu kraju. Nowa książka, która również spekuluje, że Maxwell mógł pracować dla innych rządów jako podwójny lub potrójny agent, mówi, że pomimo doniesień, że Epstein i Ghislaine spotkali się w Nowym Jorku na początku lat dziewięćdziesiątych, w rzeczywistości spotkali się wcześniej poprzez swojego ojca, który wprowadził Epsteina do Mossadu, zanim Ghislaine później dołączyła do działań.

Jeffrey Epstein, oskarżony o seksualny handel nieletnimi, został znaleziony martwy w swojej nowojorskiej celi więziennej 10 sierpnia. Według oficjalnych doniesień popełnił samobójstwo, ale było wiele spekulacji i dowodów na to, że rzeczywiście został zamordowany, a wiele osób twierdzi, że mógł zostać zamordowany ze względu na swoją wiedzę o ludziach, których szantażował i popełnionych przez nich czynach. Oświadczenia Ben-Menasze są jak dotąd bezpodstawne, ale gdyby okazały się prawdziwe, dostarczyłyby ważnych dowodów na to, że Izrael jest zamieszany w szantażowanie wysokich i wybitnych polityków i osobistości w Stanach Zjednoczonych.

Wzmocniłoby to tylko i tak już ujawnione osiągnięcia państwa w zakresie manipulowania systemami politycznymi narodów zachodnich, o czym świadczą ujawnione w ostatnich latach próby “obalenia” brytyjskich i amerykańskich polityków przez izraelskie lobby.


Opracował: Amon
www.strefa44.pl

Polecany film


1 Udostępnień

Zostaw komentarz


*

code


  • Facebook

Szukaj temat