Gunung Padang – kto zbudował najstarszą konstrukcję na Ziemi?

Napisane przez Amon w październik - 1 - 2020

Region Jawy Zachodniej w Indonezji jest domem dla imponującego megalitycznego obiektu Gunung Padang i jest prawdopodobnie najstarszy na świecie. Miejscowi uważają to miejsce za święte i nazywają je „Górą Światła” lub „Górą Oświecenia”. Według legendy została zbudowana przez króla Silavanga w jedną noc. Wzgórze, odkryte przez holenderskich kolonistów w 1914 roku, zadziwiało cały świat.

Góra Oświecenia (Gunung Padang)

Gunung Padang składa się z pięciu tarasów i masywnych dziwnych kolumn wulkanicznej skały. Kompleks został zbudowany z myślą o czynnikach astrologicznych. To skłoniło badaczy do uznania góry za miejsce kultu. Wstępne badania wskazują, że całe wzgórze było kiedyś dużą piramidą.

Gunung Padang składa się z pięciu tarasów.

W 2011 roku przeprowadzono badania geologiczne tajemniczego kompleksu megalitycznego. Wiek górnego odcinka 6,5 tys. lat został określony za pomocą radiometrycznego datowania węglowego. 3-4 metry pod powierzchnią ziemi – 12 500 lat. Wraz z jego pogłębianiem wiek struktury wzrósł do 25 tys. lat. Znalezione na powierzchni artefakty mają około 4,8 tys. lat. Budowa obiektu liczy sobie cztery epoki.

Układ tarasów Gunung Padang jest podobny do Machu Picchu w Peru.

Dane te wskazują, że Gunung Padang jest znacznie starszy niż jakakolwiek znana konstrukcja stworzona przez człowieka na świecie. Według geologa Danny’ego Nathavijaya, Gunung Padang nie jest naturalnym wzgórzem, ale piramidą stworzoną przez człowieka. Powierzchnia tego miejsca wynosi około 25 hektarów, w przeciwieństwie do np. świątyni Borobudur , która zajmuje tylko 1,5 hektara.

Badania wykazały, że starożytni budowniczowie wykorzystywali złożone umiejętności budowlane. Uważa się, że piramida jest zaawansowanym dziełem dawno utraconej cywilizacji. Prymitywni ludzie, którzy rzekomo żyli w tym czasie, nie mogli stworzyć tego megalitycznego obiektu, skomplikowanego w swojej konstrukcji. Gunung Padang został zbudowany w orientacji do Słońca i gwiazd, a bez wiedzy astronomicznej i topograficznej nie można było go zbudować.

Terytorium Gunung Padang jest pokryte masywnymi prostokątnymi skałami pochodzenia wulkanicznego.

Jeśli datowanie jest poprawne, piramida została zbudowana w czasie, kiedy poziom morza był niższy o 130 metrów od dzisiejszego. Oznacza to, że Morze Jawajskie było żyzną równiną w owym czasie.

Gunung Padang został zbudowany w orientacji do Słońca i gwiazd.

W danych z analiz geologicznych jest o wiele więcej pytań niż odpowiedzi. Kto mieszkał w tej okolicy 23 000 lat temu? Kto zbudował ten starożytny kompleks i dlaczego? I co najważniejsze, co się stało z tą zaawansowaną cywilizacją? Naukowcy muszą się tego dowiedzieć. Pozostaje tylko czekać na szansę usłyszenia niesamowitych wypowiedzi dla świata.


Opracował: Amon
www.strefa44.pl
0 Udostępnień

Zostaw komentarz  • Facebook

Szukaj temat