Podświadomy umysł jest podobny do tej niewidocznej części góry lodowej, która pozostaje pod wodą. Niektórzy uważają, że nawet 95% naszej aktywności umysłowej ma miejsce w podświadomości, tuż pod naszą świadomością. Ta “podwodna” część umysłu nigdy nie jest jednak bezczynna, ponieważ nadal gromadzi i przetwarza informacje, nawet gdy śpimy.

Zgodnie z freudowskim modelem nieświadomości, zawartość podregionów umysłu ma podstawowy wpływ na zachowanie, nawyki i popędy danej osoby. A w swoim studium psychiki, czczony psychoanalityk Carl Jung odnosi się do znaczenia zwracania uwagi na to, co dzieje się w niższych partiach umysłu, mówiąc: “dopóki nie uświadomisz nieświadomości, będzie ona kierować twoim życiem, a ty będziesz nazywać ją losem.”


Podczas gdy ten model może być dyskusyjny dla niektórych naukowców, mędrcy i ci oddani rozwojowi osobistemu od dawna wiedzą, że te regiony umysłu są programowalne świadomą intencją, procesem, który można osiągnąć za pomocą afirmacji i mantry.

Jako narzędzie duchowe, mnisi tradycji wschodnich używali mantr od niepamiętnych czasów, najczęściej rozpoznawalnych wraz z paciorkami modlitewnymi. Wartość medytacji tego typu jest dobrze rozumiana przez praktyków, choć trudna do oceny. Oferuje prosty ale potężny sposób tworzenia powstawania pożądanych pozytywnych wyników w osobowości, nawyków, przekonań i emocji.

Mantra jest tak naprawdę tylko wyspecjalizowaną kombinacją dźwięków i wibracji, które pozytywnie wpływają na płaszczyznę mentalną i fizjologiczną. Wpływ dźwięku na mózg został udowodniony na wykresach Electro Encephala Graph (EEG), jak również przez udokumentowane zmiany fizyczne (temperatura skóry, tętno, częstość oddechów). Podczas gdy możemy świadomie chcieć usunąć pewne wzorce myślowe, mogą być one trudne do usunięcia, ponieważ powstają na poziomie podświadomości. To właśnie tutaj mantra może być bardzo skuteczna. ~Christina Sarich

Mówiąc o tym, jak ten proces działa, hinduski kapłan i międzynarodowy mówca Dandapāni wyjaśnia, jak mantry są podobne do afirmacji w tym, jak działają, aby przeprogramować podświadomy umysł. W wywiadzie z Brianem Rose z London Real, Dandapāni odpowiada na pytanie, dlaczego proste skoncentrowane powtarzanie dźwięku może tak potężnie przynieść pozytywne zmiany w osobistym zachowaniu.

Można powiedzieć, że są to paciorki modlitewne, ale w rzeczywistości są one bardziej jak paciorki afirmacji lub mantry. Używamy ich, aby zaprogramować naszą podświadomość. Więc kiedy śpiewamy na każdym koraliku, śpiewamy afirmację. Jestem szczęśliwy, lub jestem pewny siebie. I powtarzamy ten sam śpiew w kółko, a jest 108 koralików…

Jest w tym jednak coś więcej niż tylko powtarzanie frazy 108 razy, i jak wyjaśnia, konieczne są trzy składniki: “Zwięzły wybór pozytywnych słów, jasna wizualizacja i odpowiednie uczucie”.

Proces wizualizacji jest niezwykle ważny w wyjaśnianiu umysłowi dokładnego obiektu, na którym skupia się uwaga. Jeśli miałbyś skandować: “Kocham jabłka”, mózg byłby zdezorientowany słowem jabłko, chyba że wraz z mantrą pojawiłby się bardzo wyraźny obraz jabłka.

Jeśli chodzi o odpowiadające uczucie, wyjaśnia on, że uczucie jest emocją, a emocja energią, cytując zmarłego Nikolę Teslę.

Tesla miał takie piękne powiedzenie, które w pewnym sensie naprawdę dobrze ujmuje filozofię hinduską. Powiedział, że ‘aby znaleźć tajemnice wszechświata, należy myśleć w kategoriach energii, częstotliwości i wibracji’. Wszystko składa się z energii, która wibruje ze swoją własną częstotliwością. Wierzymy, że jeśli twoja podświadomość jest wypełniona wzorami, które wibrują z określoną częstotliwością… i jeśli możesz wejść do swojej podświadomości i stworzyć wzór, napełnić go energią, która wibruje z określoną częstotliwością, możesz przyciągnąć rzeczy o podobnej naturze do niego.

Połączony efekt celowego zastosowania dźwięku, wizualizacji i emocji w celu stworzenia pozytywnej zmiany może unieważnić zawartość podświadomego umysłu.


Opracował: Amon
www.strefa44.pl
0 Udostępnień

Zostaw komentarz


*

code


  • Facebook

Szukaj temat