Już 5 lat temu amerykańscy naukowcy przeprowadzali eksperymenty z chińskim koronawirusem nietoperzy, sztucznie tworząc hybrydowego wirusa w laboratorium, który mógł zainfekować ludzi. Czy to możliwe, że ten konkretny wirus spowodował globalną pandemię?

Jak pamiętacie, kilka dni temu przedstawiciel chińskiego MSZ Zhao Lijian zasugerował na swoim Twitterze, że wojsko USA mogło sprowadzić koronawirusa COVID-19 do tego kraju. Jak dokładnie to się mogło stać, nie powiedział, ale być może za pośrednictwem ambasady amerykańskiej w Wuhan. Nawiasem mówiąc, wszyscy pracownicy tej ambasady zostali pilnie ewakuowani już na wczesnym etapie epidemii. Chińskie media zasugerowały, że Lijiang miał na myśli obecność amerykańskich żołnierzy podczas Światowych Letnich Igrzysk Wojskowych Wuhan w dniach 8–27 października.

Amerykanie byli bardzo podekscytowani tymi oskarżeniami, a Zhao Lijiang został wezwany na Twitterze do poważnej rozmowy z przedstawicielami Departamentu Stanu po swoim poście na Twitterze. Stało się to 13 marca. Ale już następnego dnia pojawiły się nowe sensacyjne informacje w sieciach społecznościowych. Ktoś odkrył, że w 2015 r. Amerykański magazyn Nature Medicine opublikował artykuł naukowy na temat koronawirusa sztucznie wytworzonego w laboratorium. Link do tego artykułu.

W szczególności w artykule podano, że już w 2013 r. Amerykańscy naukowcy zainteresowali się tym, czy możliwe jest zarażenie ludzi koronawirusem, który występuje w naturze u dzikich zwierząt. W tym celu zaczęli badać koronawirusa znalezionego w ciele chińskich nietoperzy. Ten koronawirus w artykule z czasopisma nazywał się SHC014 i zauważono, że jest podobny do koronawirusa, który spowodował epidemię SARS w latach 2002-2003. Naukowcy nieznacznie „zmodyfikowali” go genetycznie, tworząc koronawirusa typu chimerycznego. Część tego nowego szczepu została stworzona z wirusa SHC014, część z wirusa SARS występującego u ludzi. Następnie ten chimeryczny szczep przetestowano na myszach laboratoryjnych i okazało się, że skutecznie zainfekował myszy, chociaż ich nie zabił. Na podstawie tych danych potwierdzono obawy, że koronawirus nietoperza może faktycznie zarazić ludzi.

Kiedy w ciągu ostatnich dwóch dni w sieci zaczęło pojawiać się coraz więcej artykułów, oskarżając Amerykanów o stworzenie nowego koronawirusa, w tym artykule z 2015 r. Pojawiła się nowa nota od redakcji. „Rozumiemy, że ta historia służy jako podstawa niezweryfikowanych teorii, że nowy koronawirus COVID-19 został sztucznie stworzony. Nie ma jednak dowodów na to, że jest to prawda. Naukowcy uważają, że zwierzęta są najbardziej prawdopodobnym źródłem COVID-19”. .

Niemniej jednak ta notatka niczego nie dowodzi.


Źródło : www.paranormal-news.ru
Tłumaczenie: Amon dla Strefa44.pl
2 Udostępnień

Zostaw komentarz


*

code


  • Facebook

Szukaj temat