Liderzy wiodących firm zajmujących się sztuczną inteligencją, takich jak Google DeepMind, Microsoft AI, Anthropic i Mistral AI, są częścią elitarnej grupy ponad 130 przywódców politycznych, głów państw i największych światowych korporacji zebranych na regularnym spotkaniu masońskiego klubu Bilderberg. Podczas zeszłorocznego spotkania Bilderberg, szybki rozwój sztucznej inteligencji był ważnym punktem programu. W tym roku dyskusje ponownie skupiły się na obecnym stanie technologii sztucznej inteligencji oraz obawach etycznych i bezpieczeństwa związanych z ich wykorzystaniem. W konferencji wzięli udział dyrektorzy ds. technologii i wpływowe osobistości, takie jak dyrektor generalny Citigroup Jane Fraser, były dyrektor generalny Google Eric Schmidt, dyrektor generalny Pfizer Albert Bourla, dyrektor generalny Shell Wael Sawan oraz znany inwestor i miliarder Peter Thiel. Włączenie specjalistów od sztucznej inteligencji do spotkań Bilderberg, których dyskusje są niejawne, jest znaczącym wydarzeniem. Wskazuje to, że światowi przywódcy dostrzegają potencjał technologii AI w zakresie zmiany przyszłości ludzkości (Obj. 13:15-18).

Podobnie jak wszystkie poprzednie spotkania Bilderberg, w przeciwieństwie do organizacji takich jak Światowe Forum Ekonomiczne, dyskusje i osiągnięte porozumienia są utrzymywane w ścisłej tajemnicy. Uczestnicy nie mogą ujawniać treści dyskusji ani tożsamości osób, które wzięły w nich udział, zgodnie z ustalonymi zasadami klubu.

Są oni zobowiązani do zachowania tajemnicy zgodnie z zasadą Chatham House, która zabrania ujawniania tożsamości jakiegokolwiek mówcy lub pochodzenia jakiegokolwiek pomysłu wspomnianego podczas spotkania.

Organizatorzy wierzą, że zamknięty format będzie sprzyjał bardziej szczerej i otwartej dyskusji na temat pilnych kwestii naszej epoki. W rezultacie jest mało prawdopodobne, aby wyniki obrad członków klubu na temat sztucznej inteligencji zostały ujawnione. Warto zauważyć, że działania wojenne są tematem dyskusji w programie Bilderberg 2024. Oprócz sztucznej inteligencji i transhumanistycznych tematów dotyczących „ewoluujących aspektów biologii”, a także kwestii gospodarczych, warto zauważyć, że wiele innych kwestii dotyczy eskalacji globalnych konfliktów. Te wydają się zmierzać w kierunku jawnej wojny między uzbrojonymi w broń nuklearną supermocarstwami w różnych regionach – takimi jak USA/NATO kontra Rosja na Ukrainie, konflikty na Bliskim Wschodzie i napięcia na Dalekim Wschodzie obejmujące Chiny-Tajwan i potencjalnie Półwysep Koreański.

Koncepcja „bezpieczeństwa AI” może być powiązana z szerszym programem eliminacji anonimowości w Internecie, zmuszając wszystkich użytkowników do przyjęcia tożsamości cyfrowej. Mogłoby to uprościć proces identyfikacji i potencjalnego cenzurowania lub karania tych, którzy sprzeciwiają się dominującym narracjom.

Narody na całym świecie uważnie obserwują rozwój sytuacji w konflikcie rosyjsko-ukraińskim, uważanym przez niektórych za kluczowe pole bitwy, które może przerodzić się w większą, być może nuklearną, konfrontację.

W ostatnich wiadomościach warto zauważyć, że europejscy przywódcy i Stany Zjednoczone pozwolili Ukrainie wykorzystać swoją broń, aby po raz kolejny zaskoczyć Rosję. Jak zwykle, dostrzegamy podstawowe implikacje.

„Ubezpieczenie od apokalipsy”

Wśród najnowszych nagłówków i natłoku wiadomości związanych z globalnym konfliktem, warto pamiętać, że niektórzy miliarderzy zbudowali dla siebie bunkry. Na przykład Zuckerberg zainwestował w bunkier na Hawajach, który podobno kosztował 300 milionów dolarów.

Mark Zuckerberg przygotowuje się do przeczekania mrocznych dni w bunkrze na Hawajach.

Inny amerykański miliarder, Frank Vandersloot, założyciel Melaleuca, zbudował rezydencję obok swojej. Tymczasem Larry Ellison, twórca Oracle Corporation, jest obecnie właścicielem całej hawajskiej wyspy Lanai. Nabył również pokaźny bunkier. Wśród swoich rówieśników takie struktury są określane inaczej – jako „ubezpieczenie przed apokalipsą”.

Trend ten rozpoczął się dawno temu. Peter Thiel, współpracownik Muska, kupił ziemię w Nowej Zelandii już w 2010 roku. Jego firma przetwarza informacje dla Pentagonu i amerykańskich agencji wywiadowczych.

Reid Hoffman, współzałożyciel LinkedIn, wspomniał, że w pewnych kręgach wyrażanie zainteresowania nabyciem domu w Nowej Zelandii służy jako subtelny sygnał dla innych, sugerujący zrozumienie, które nie wymaga dalszych wyjaśnień.

Oto kolejny wymowny cytat:

„Staram się mniej o tym myśleć. Ale przygotowałem broń, złoto, jodek potasu, antybiotyki, baterie, wodę, maski przeciwgazowe izraelskiej armii i dużą działkę w Big Sur, aby uciec, gdyby coś się stało”.

Autorem jest Sam Altman, szef firmy OpenAI, która stoi za rozwojem ChatGPT. Dante Vicino, lider Vivos, firmy budującej ogromne schrony dla 10 000 osób, wspomniał, że po epidemii popyt ze strony amerykańskich miliarderów wzrósł o 2000%. Miejsce w takim bunkrze kosztuje od 35 000 do 55 000 dolarów. Znani bogacze, w tym Jeff Bezos z Amazona, tytan funduszy hedgingowych Ken Griffin, Ivanka Trump i inwestor Carl Icahn, nabyli nieruchomości na wyspie Indian Creek na Florydzie, znanej jako „Bunkier Miliarderów”, trafnie nazwany od podziemnych bunkrów pod każdą rezydencją. Odnośnie cytatu z nowej książki Douglasa Rushkoffa „Przetrwanie najbogatszych”:

„ Początek był niewinny i dość przewidywalny. Bitcoin czy Ethereum? Rzeczywistość wirtualna czy rozszerzona? Kto pierwszy zbuduje komputer kwantowy – Chiny czy Google? Stopniowo doszli do tematu, który naprawdę ich zaniepokoił. Nowa Zelandia czy Alaska? Który region będzie najmniej dotknięty nadchodzącym kryzysem klimatycznym? Dalej – jeszcze gorzej. Co jest bardziej niebezpieczne, globalne ocieplenie czy broń biologiczna? Jak długo należy przygotowywać się do samodzielnego przetrwania bez pomocy z zewnątrz? Czy schron potrzebuje własnego źródła powietrza? Jak prawdopodobne jest skażenie wód gruntowych? Na koniec dyrektor wykonawczy firmy brokerskiej powiedział, że prawie ukończył swój własny bunkier i zapytał mnie: „Jak mogę zmusić strażników do posłuszeństwa po Incydencie?”.

Moim zdaniem żadne z tych wydarzeń nie jest przypadkowe.


Opracował: Amon
www.strefa44.pl
www.strefa44.com.pl

Zostaw komentarz


Aby zatwierdzić komentarz skorzystaj z dolnego suwaka *


  • Facebook

Szukaj temat