Jaka zagadka kryje się za szyszynką?

Napisane przez Amon w wrzesień - 20 - 2021


Szyszynka to maleńki organ w kształcie szyszki, znajdujący się w środku naszego mózgu. Przez długi czas było to po prostu pomijane. Jednak teraz wiemy, jak ważny dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego jest ten niepozorny gruczoł, o wielkości zaledwie kilku milimetrów. Szyszynka produkuje ważne substancje przekaźnikowe, takie jak hormon snu melatonina, hormon szczęścia serotonina i duchowa cząsteczka DMT.

Jest już jasne, że nasz współczesny styl życia w znacznym stopniu przyczynia się do upośledzenia szyszynki. Sztuczne źródła światła zamiast światła słonecznego, brak snu i duże obciążenie toksynami w naszym organizmie mają znaczący wpływ na to, że szyszynka zaczyna się zwapniać – z poważnymi konsekwencjami.

Zdrowa szyszynka:

  • Kontroluje nasz rytm sen-budzenie i przyczynia się do spokojnego snu
  • Pomaga regenerować uszkodzone komórki i wspiera zdrowie układu krążenia
  • Wpływa na nasz proces starzenia się
  • Podnosi nasz nastrój
  • Wzmacnia naszą intuicję i umożliwia postrzeganie pozazmysłowe

Wykraczając daleko poza medycynę, szyszynka jest naszą bramą do innych światów i wyższych stanów świadomości. Otwarcie trzeciego oka” nie jest tylko ezoteryczną fantazją. Otwarte trzecie oko oznacza aktywną szyszynkę, która może swobodnie wibrować oraz produkować i rozprowadzać swoje substancje posłannicze.

Jak odwapnić, odtruć i uaktywnić szyszynkę

Znana badaczka naukowa Brigitte Hamann w swojej książce „Geheimnisvolle Zirbeldrüse” (Tajemnicza szyszynka) wyjaśnia na podstawie najnowszych badań i odkryć naukowych wiele tematów związanych z szyszynką. Potrzebujemy zdrowej szyszynki, aby prowadzić zdrowe, żywe i świadome życie oraz aby móc otworzyć się na tajemnice życia.

Osiągnij prawdziwe zdrowie i uwolnij swoje duchowe moce!

Przedmowa

Wiele zostało zbadane przez naukę na temat szyszynki i na pierwszy rzut oka wydaje się, że znamy jej tajemnice. Ale im bardziej zagłębiamy się w ten osobliwy gruczoł, tym większą tajemnicę on stwarza. Możemy opisać jego siedzibę w mózgu, jego połączenia z innymi organami i jego funkcje, aby w końcu dojść do realizacji: Całość jest czymś więcej niż sumą swoich części. Próba zrozumienia szyszynki prowadzi do dużych i dotychczas tylko częściowo poznanych obszarów naukowych, takich jak światło i chronobiologia, pola magnetyczne, procesy elektryczne na poziomie komórkowym i piezoelektryczność.

Wreszcie, gdy wszystko, co dziś wiadomo, zostało już podsumowane, dotarliśmy do dna kielicha, gdzie cuda istnienia kryją swą ostateczną tajemnicę.

Najważniejszy gruczoł układu endokrynnego

Ten maleńki organ w centrum mózgu ma ogromny wpływ na Twoje zdolności intuicyjno-kreatywne, zdrowie i samopoczucie. Szyszynka to niesamowity organ, który dziś, mimo wszystkich badań, nadal otoczony jest czymś tajemniczym. Ma zaledwie kilka milimetrów wielkości, a mało co można by trafniej opisać powiedzeniem „mała przyczyna, duży skutek”.

Szyszynka reguluje wewnętrzny zegar i zmianę pomiędzy jawą a snem oraz zapewnia głęboką regenerację fizyczną, psychiczną i duchową. Szyszynka wraz z przysadką mózgową steruje układem hormonalnym, a według specjalistów, takich jak ekspert medycyny kosmicznej prof. dr Enrico Edinger, jest ona nawet potężniejsza od przysadki mózgowej.

Kulty misteryjne, siedziba duszy i trzecie oko

Szyszynka już od czasów starożytnych rozpalała wyobraźnię ludzi. Jego wydłużony kształt, przypominający szyszkę sosnową, budził seksualne skojarzenia – szybko jednak okazało się, że nie tylko zwiększa on pożądanie seksualne czy potencję. Raczej może dać inne formy ekstazy. Przede wszystkim jednak ma ona bardzo konkretne zadania w organizmie człowieka, a jednym z nich jest produkcja melatoniny. Opisy szyszynki były w większości mistyczne. W zależności od kultury, uważano ją za siedzibę duszy, trzecie oko i bramę do wyższych stanów świadomości. W starożytnych indyjskich naukach o czakrach i w hinduizmie, szyszynka jest przypisana do szóstej czakry (Ajna), która leży nieco wyżej, pośrodku pomiędzy brwiami. W starożytnym Egipcie była ona związana z „Okiem Horusa” i miała centralne znaczenie duchowe.

Oko Horusa” było nazwą nadaną lewemu oku boga nieba, które było związane z księżycem, podczas gdy prawe oko odpowiadało słońcu. Podczas bitwy lewe oko Horusa zostało zranione, a następnie uzdrowione przez Thotha, boga księżyca. Ze względu na swoją historię, Oko Horusa nie tylko reprezentowało dostęp do duchowych wymiarów, ale także pełniło ważną funkcję w starożytnym egipskim lecznictwie i było uważane za magiczny symbol uzdrowienia, mocy i ochrony.

Szyszynka w starożytności

Grecy i Rzymianie byli tak zafascynowani kształtem szyszki, że uczynili z niej ważną część swojej mitologii. Dionizos, grecki bóg wina, radości, płodności i ekstazy, nosił przy sobie thyrsos – pokrytą winoroślą laskę z szyszką na czubku.

Dla Rzymian to właśnie Bachus i laska Bachusa były przedmiotem ekstatycznego kultu misteryjnego. Na dziedzińcu Watykanu znajduje się do dziś fontanna z rzeźbą w kształcie szyszki sosnowej zwana Fontana della Pigna. Rzeźba jest największym tego typu obiektem na świecie. Szczególny kształt szyszynki wywierał podobną fascynację na lekarzy starożytności, którzy posiadali już znaczną wiedzę anatomiczną. Szyszynka uważana była za „pierwszy instrument duszy”, regulujący przepływ pneumy. Pneuma była rozumiana jako siła życiowa odpowiedzialna za procesy i funkcje ludzkiego ciała.

Galenos, Kartezjusz i „siedziba duszy

Najwcześniejszy konkretny medyczny opis szyszynki znajduje się w 8 księdze Galenosa, jednego z najważniejszych lekarzy starożytnej Grecji. Galenos opisał położenie szyszynki w mózgu, jej stożkowaty kształt oraz zwrócił uwagę na problem jej zwapnienia. Wygląd szyszynki przypominał Galenosowi męskie genitalia. …

Recenzja:

Szyszynka przekształca serotoninę produkowaną w mózgu w ciągu dnia w melatoninę w ciemnościach nocy. Serotonina jest znana jako hormon szczęścia, ponieważ ma działanie relaksujące i silnie poprawiające nastrój. Melatonina jest hormonem, który kontroluje rytm czuwania i snu. Produkcja melatoniny jest kontrolowana przez padanie światła na siatkówkę oka i wzrasta w ciemności. Melatonina wspomaga zasypianie i reguluje rytm snu. Melatonina jest niezwykle ważna, a jej zbyt mała ilość wpędza nas w kłopoty. Szyszynka wytwarza również substancję zwaną dimetylotryptaminą (DMT). DMT umożliwia naszemu mózgowi tworzenie nowych struktur myślowych i doznań. Prowadzi to do wyraźnej zmiany wrażeń wzrokowych. To dlatego uważa się, że siedzibą trzeciego oka jest szyszynka.

Dr Rick Strassman, autor książki „DMT, The Spirit Molecule”, jest przekonany, że szyszynka uwalnia tę halucynogenną substancję podczas mistyczno-duchowych rytuałów, a także przy narodzinach i śmierci.

Nasz współczesny styl życia uszkadza szyszynkę. Zamieniamy noc w dzień, siedzimy przy sztucznym świetle, za mało wychodzimy na zewnątrz w ciągu dnia, pozwalamy się bombardować telefonami komórkowymi, telewizorami i radiami. Narażamy się na działanie sieci WLAN i 5G, jesteśmy stale pod napięciem i narażeni na stres. Mamy również wysokie narażenie na toksyny, takie jak fluor, metale ciężkie, herbicydy, pestycydy i chemikalia, które mają szczególnie silny wpływ na szyszynkę i uszkadzają ją.

Jak możemy wspierać naszą cudowną i wrażliwą szyszynkę oraz oczyszczać nasze ciała z toksyn

Oprócz ogrodu Matki Natury z kurkumy, liści tamaryndowca, chlorofilu, kwasów humusowych, spiruliny, trawy jęczmiennej, dzikiego czosnku i wielu innych, zaleca się również bor lub złoto koloidalne i kilka innych substancji. Szyszynka uwielbia ciszę i ciemność, na przemian ze światłem dziennym na świeżym powietrzu. Szyszynka również lubi po prostu nic nie robić dla odmiany!


Opracował: Amon
www.strefa44.pl
0 Udostępnień

Zostaw komentarz


*

code


  • Facebook

Szukaj temat