Kap Dwa tajemniczy dwugłowy gigant z Patagonii

Napisane przez Amon w Styczeń - 19 - 2020

Kap Dwa jest z grubsza tłumaczone, jako „dwie głowy” w języku Maylay, to zachowane pozostałości dwunastometrowego  dwugłowego „giganta”, który podobno obecnie znajduje w Baltimore w stanie Maryland. Sklasyfikowany przez niektórych, jako Homo Giganticus. Nie brakuje starożytnych tekstów i ogólnych dowodów, które potwierdzają pogląd, że giganci istnieli na Ziemi. Jednak prawdopodobnie nigdy nie spotkałeś się z taką historią. Poznaj dwugłowego, dwunastometrowego giganta z Patagonii.

Chociaż na całym świecie istnieje wiele skomplikowanych mistyfikacji, które pokazują ogromne kości i dziwnie wyglądające szkielety, istnieją pewne odkrycia, które podważają nasze rozumienie życia na Ziemi. Historia Kap Dwa jest fascynująca i wielu trudno w to uwierzyć. Więc skąd on się wziął?

Kap Dwugłowy gigant / zdjęcie Australopithecusman / źródło Ancient-Code.com
Chociaż miał ponad 12 stóp wysokości i miał dwie głowy, Kap Dwa został schwytany w 1673 roku przez hiszpańskich żeglarzy i trzymany w niewoli w trzewiach ich statku. Ciągłe bicie i uderzanie Hiszpanów zdeterminowało go do próby ucieczki, ale w trakcie bitwy został zabity szczupakiem w klatce piersiowej.

Kap Dwa dwugłowy gigant / zdjęcie Wesrepto the Cryptid / źródło UFOHolic.com
W 1914 roku, po przeniesieniu od jednego showmana na drugiego, zmumifikowane pozostałości Kap Dwa trafiły na molo Weston’s Birnbeck Pier. Tam jego szczątki spędziły około 45 lat na wystawie, dopóki „Lord” Thomas Howard nie kupił szczątków w 1959 roku. Kap-Dwa nadal zadziwiał ludzi i jakoś trafił do Baltimore Md, w dziwnej kolekcji na pokazie bocznym Boba w The Antique Man Ltd w Baltimore, szczątki są własnością Roberta Gerbera i jego żony.

Historia zaczyna się w 1673 r., Kiedy ten dwugłowy olbrzym został schwytany przez hiszpańskich żeglarzy, gdzie pozostawał w niewoli, dopóki nie został zabity podczas próby ucieczki przed porywaczami, gdy Hiszpanie zabili go szczupakiem przez klatkę piersiową. Historia znika po tym, ale uważa się, że jego zmumifikowane szczątki dotarły do ​​Anglii w XIX wieku.

W 1914 roku, po przeniesieniu od jednego showmana na drugiego, zmumifikowane pozostałości Kap Dwa trafiły na molo Weston’s Birnbeck Pier. Tam jego szczątki spędziły około 45 lat na wystawie, dopóki „Lord” Thomas Howard nie kupił szczątków w 1959 roku. Kap-Dwa nadal zadziwiał ludzi i jakoś trafił do Baltimore Md, w dziwnej kolekcji na pokazie bocznym Boba w The Antique Man Ltd w Baltimore, szczątki są własnością Roberta Gerbera i jego żony.

Możesz pomyśleć, że to nic innego, jak tylko wymyślna sztuczka. Jednak Kap-Dwa istnieje, a zmumifikowane szczątki można znaleźć w kolekcji Gerbera. Pan Gerber opowiada jednak znacznie inną historię niż powyższe.

Według Gerbera Kap-Dwa został znaleziony martwy na plaży z ogromną włócznią wbitą w jego klatkę piersiową. „Stworzenie” zostało zmumifikowane przez miejscowych w Paragwaju – nie w Patagonii – dopóki angielski kapitan imieniem George Bickle nie natrafił na jego szczątki, ostatecznie przewożąc go do Anglii, do muzeum w Blackpool, gdzie pozostawał na wystawie przez kilka lat. Ostatecznie zmumifikowane szczątki zostały przetransportowane z powrotem do Ameryki do Baltimore.

Zmumifikowane pozostałości Kap Dwa / image autorstwa Wesrepto the Cryptid / źródło Ancient-Code.com

Ok, więc on istniał, czy to dowodzi, że Olbrzymy były powszechne w przeszłości? No cóż, na pewno jest to możliwe, że takie istoty mogły istnieć – a Kap-Dwa jest tego dowodem. Możemy znaleźć wiele starożytnych tekstów i relacji, które wspominają o istnieniu gigantów. Niektóre z tych tekstów można znaleźć nawet w księgach religijnych, takich jak Biblia.

W tamtych dniach, jak również później, — gdy synowie prawdziwego Boga dalej współżyli z córkami ludzkimi i one rodziły im synów — na ziemi żyli nefilimowie. Byli to siłacze, którzy w dawnych czasach stali się sławni.. – Rodzaju 6: 4

Uważa się, że Nefilim byli potomkami „synów Bożych” i „córek ludzkich” przed Potopem, zgodnie z Mojżeszową 6: 4; nazwa ta jest także używana w odniesieniu do gigantów, którzy zamieszkiwali Kanaan w czasie podboju Kanaanu przez Izraelitów, zgodnie z Liczbami 13:33

Widzieliśmy tam nawet olbrzymów – Anakici pochodzą od olbrzymów – a w porównaniu z nimi wydaliśmy się sobie jak szarańcza i takimi byliśmy w ich oczach – Lb 13,33,

Kap Dwa, Dwugłowy Patagonian Gigant / zdjęcie Australopithecusman / źródło GreaterAncestors.com
Mając ponad 12 stóp wysokości, został schwytany przez hiszpańskich żeglarzy w 1673 roku. Po zabiciu czterech z nich jego porywacze wbili mu serce w szczupak. Jego wypchane ciało jest pokazywane w angielskich pokazach bocznych od 1900 roku, a w Ameryce od 1980 roku. – Fortean Times.

Ostatnio widziany w Newcastle, wrzesień 1999 r. / Zdjęcie Australopithecusman / źródło GreaterAncestors.com
Dwugłowy gigant w szklanej gablocie był widziany w wesołym miasteczku w Manchesterze w listopadzie 1998 roku. Showmistrz Billy Hill kupił giganta od Howarda w Blackpool i chociaż był na emeryturze, nadal koncertował w swoim białym autobusie z różnymi atrakcjami – w tym dwugłowym chłopcem, „najmniejszą kobietą, jaka kiedykolwiek żyła”, i lisem o trzech oczach. Ostatni raz wystawiał Kap Dwa w Newcastle we wrześniu 1999 roku.

Najwyższy człowiek na Ziemi, mierzony 27 czerwca 1940 r., Miał 2,72 metra (prawie 9 stóp)

Robert Wadlow (1918-1940) / zdjęcie Paille / źródło Flickr.com / licencja CC BY-SA

Problem z „dwiema głowami” można również wyjaśnić, ponieważ „bliźnięta połączone” nie są tak rzadkie. Czy istnienie Kap-Dwa dowodzi, że w odległej przeszłości giganci istnieli na Ziemi? Te zagadnienie będzie przez długie lata klasyfikowane, jako niewyjaśnione.


Źródło: www.ufotoday.com
Tłumaczenie (przepraszam za drobne błędy): Amon
Dla Strefa44.pl
14 Udostępnień

Zostaw komentarz


*

code


  • Facebook

Szukaj temat