W swojej książce An Inconvenient Truth opublikowanej w 2006 roku Al Gore trąbił, że na szczycie Kilimandżaro nie będzie już śniegu do 2016 roku. Z kolei na Kilimandżaro – ok. 330 km od równika w Tanzanii – wciąż istnieją duże lodowce i regularne opady śniegu przez cały rok. W rzeczywistości, dzisiejsza 8-dniowa prognoza dla Kilimandżaro pokazuje opady śniegu każdego dnia (patrz poniżej). Na stronie 45 swojej książki z 2006 roku, Gore pisze: “Inny przyjaciel, dr Lonnie Thompson z Ohio State University, jest wiodącym światowym ekspertem w dziedzinie lodowców górskich. Stał on w 2000 roku na szczycie Kilimandżaro z żałosnymi pozostałościami niegdyś wielkich lodowców. Przewiduje on, że te szczątki również znikną w ciągu najbliższych 10 lat. Wtedy nie będzie już nazywany “śniegiem z Kilimandżaro”.

Jednak … strona internetowa www.just-kilimanjaro.com informuje, że pokryty śniegiem szczyt nadal istnieje z “stałymi lodowcami pokrywającymi całą jego górną część” (tutaj).

Strona www.deeperafrica.com informuje również o śniegu dostępnym przez cały rok. “Lód i śnieg są obecne przez cały rok na górnych partiach góry. Są tam ogromne lodowce, pola lodowe i piętrzące się lodowe ściany, które świecą pod równikowym słońcem”, mówi strona internetowa.

I wreszcie, jak wspomniano powyżej, 8-dniowa prognoza [od 6 czerwca do 13 czerwca] ( klimat: praktycznie cały kontynent afrykański cierpi z powodu nienormalnego zimna ):

Alarmy klimatyczne to ustalona nauka, prawda? Kwestionowanie twierdzeń Ala Gore’a i innych alarmistów klimatycznych jest “zaprzeczeniem nauki o klimacie” i “atakiem na naukę”, czyż nie?

Na tej stronie będziemy zgłaszać natychmiast, jeśli oświadczenie korekcyjne Al Gore pojawi się.

Kolejna niewygodna prawda: spektakularnie fałszywa przepowiednia Gore’a o lodowcowym parku narodowym

W swojej książce An Inconvenient Truth z 2006  roku  Al Gore trąbił, że do 2012 roku  nie będzie już lodowców w  Glacier National Park . „Nasz rodzinny  Park Narodowy Glacier  wkrótce będzie musiał zostać przemianowany na Park dawnych lodowców” – napisał Gore. Jednak … jesteśmy w 2020 roku, a lodowce w parku są bujne i różnorodne. Więc kolejna wspaniała nieudana przepowiednia od niego. Na stronie 47 swojej książki, Gore pisze: “Wspiąłem się z jedną z moich córek na szczyt największego lodowca w parku w 1997 roku, a towarzyszący mi naukowcy powiedzieli mi, że wszystkie lodowce w parku znikną całkowicie w ciągu następnych 15 lat. Jednakże … Caitlyn Florentine, fizyk z Northern Rocky Mountain Science Center of the U.S. Geological Survey, ogłosiła w wywiadzie dla Montana Public Radio na początku tego roku, że w parku istnieje 26 lodowców o nazwie Gore, nawet 8 lat po terminie wyznaczonym przez Gore’a.

Twierdzenie Gore’a, że lodowce znikną do 2012 roku, nie było jedyną alarmistyczną przepowiednią, która okazała się całkowicie błędna. W oparciu o te twierdzenia zarządzający parkiem wystawili znaki, że wszystkie lodowce znikną do 2020 roku. Na początku tego roku podjęto próby usunięcia wszystkich tych znaków bez uprzedzenia. Odwiedzający i tak to zauważyli . „Nigdy nie przeznaczasz czasu na przepowiednie zagłady” – pisał publicysta James Delingpole w komentarzu do programu wymiany tarczy ochronnej służby parkingowej.

Być może najbardziej imponującym przykładem braku wiarygodności lub uczciwości klimatologów jest strona internetowa GletscherHub, która w tym roku umieściła fałszywą przepowiednię Park Service pod hasłem “Climate deniers strike! [Zaprzeczanie klimatowi rzuca się w oczy] Tak, dobrze się czyta.

Operator parku umieścił na terenie całego parku – na koszt podatników – znaki informujące, że w 2020 roku nie będzie już lodowców. Realiści klimatyczni od samego początku kwestionowali to twierdzenie i byli oznaczani jako “zaprzeczający nauce”. Termin minął, serwis parkowy był w błędzie, a realiści klimatyczni mieli całkowitą rację. Przy okazji, Instytut Ziemi Uniwersytetu Columbia honoruje GlacierHub zaproszeniem do przyłączenia się do strony internetowej Instytutu Ziemi. Etyczna, obiektywna, uporządkowana nauka w jej najczystszej postaci.

Jednak utrata wszystkich lodowców w parku do 2012 r. To nic innego jak kolejne alarmistyczne proroctwo, które było spektakularnie błędne.


Opracował: Amon
www.strefa44.pl
0 Udostępnień

Zostaw komentarz


*

code


  • Facebook

Szukaj temat