Kometa prawdopodobnie przyleciała do nas spoza Układu Słonecznego

Napisane przez Amon w Październik - 25 - 2017

Wygląda na to, że kometa C/2017 U1 (PANSTARRS) jest obiektem pochodzącym spoza naszego Układu Solarnego. Jeśli przewidywania się potwierdzą, będziemy mieli do czynienia z niezwykłym odkryciem.

Zaledwie tydzień temu w ramach programu Pan-STARRS odkryta została w naszym Układzie Słonecznym nowa kometa, która otrzymała oznaczenie C/2017 U1 (PANSTARRS). Bardzo wysoka ekscentryczność orbity tego obiektu wskazuje, iż może on pochodzić spoza naszego Układu Słonecznego. Kometa posiada jasność o wartości zaledwie +20 magnitudo, co czyni ją praktycznie niewidoczną dla nieuzbrojonego ludzkiego oka. Z tego względu, że została odkryta dopiero 7 dni temu, nie możemy być jednoznacznie pewni jej pochodzenia. W najbliższych tygodniach będzie ona dokładnie badana i obserwowana, co powinno nam pomóc w ustaleniu skąd ona pochodzi.

Trajektoria lotu komety C/2017 U1 (PANSTARRS)

Naukowcy już w przeszłości podejrzewali, że takie przypadki są możliwe. Jeśli się potwierdzi, że kometa C/2017 U1 (PANSTARRS) pochodzi spoza naszego Układu Słonecznego, będzie to pierwszy taki znany nam przypadek w historii i bez wątpienia wielka okazja dla świata nauki na jeszcze lepsze zgłębienie tajemnic kosmosu. Miejmy tylko nadzieję, że na jej powierzchni nie znajduje się żadna protomolekuła.

Dodam tylko, że zdjęcie na samej górze nie jest zdjęciem komety C/2017 U1 (PANSTARRS).

Źródło: www.kosmicznapropaganda.pl

20 Udostępnień
Kategorie: Nauka / Kosmos

Zostaw komentarz


*

code


  • Facebook

Szukaj temat