Kontakt telepatyczny w snach

Napisane przez Amon w listopad - 15 - 2022


Naukowcy wykazali, że podczas snu istnieje telepatyczny kontakt między ludźmi. Nazywa się to telepatią snów i obecnie przeszło do zainteresowania naukowego. Niekoniecznie jest to nowa koncepcja, gdyż już Zygmunt Freud realizował tę tezę w badaniach psychoanalitycznych, stwierdzając, że podczas śnienia istnieje wpływ telepatyczny. Freud był absolutnie przekonany o tym naturalnym procesie i uwielbiał prowadzić eksperymenty z telepatią wraz z Albertem Einsteinem i obaj doszli właśnie do ciekawych wyników.

Telepatia w badaniach nad snami

Jak powiedział kiedyś Nikola Tesla: „W dniu, w którym nauka zacznie zajmować się zjawiskami niefizycznymi, w ciągu dekady dokona większego postępu niż w ciągu całego stulecia”.

Miał przez to na myśli, że badanie tzw. zjawisk parapsychologicznych i duchowych przyniesie więcej rezultatów niż ciągłe studiowanie tylko świata fizycznego. Prawdziwe procesy zachodzą w psychice, a podświadoma telepatia opiera się na wszystkim.

Następnie, po Freudzie, był Montague Ullman, który przeprowadził pewną liczbę eksperymentów z telepatią w Maimonides Medical Center w Brooklynie. Tutaj kazał badanym wybrać losowo z palety przedmiotów, o których chcieli śnić. Badani marzyli głównie o sztuce, filmach i fotografiach. Podczas gdy trwały te eksperymenty, dołączył do nich znany profesor Stanley Krippner z Saybrook University. Podczas eksperymentów wybierano zwykle telepatyczny nadajnik i odbiornik. Spotkali się w laboratorium, a następnie zostali umieszczeni w osobnych pomieszczeniach. Gdy dwaj badani kładli się spać, „nadawca” otrzymywał kopertę z grafiką. Następnie „odbiorca” był budzony po rozpoczęciu fazy REM i proszony o opisanie swoich obrazów sennych. Seria eksperymentów trwała dziesięć lat i przyniosła zdumiewające rezultaty.

W jednym z eksperymentów „nadawca” wysłał do odbiorcy obraz artysty Degasa zatytułowany „Szkoła tańca”, który przedstawiał klasę tancerzy.

Po obudzeniu „odbiorcy” wyjaśnił, że śniło mu się, że siedział w szkole z może sześcioma osobami i nagle wstała dziewczyna i chciała z nim zatańczyć. Wynik był bezpośrednią wskazówką, że podświadomy umysł faktycznie rejestruje telepatyczne wiadomości od „nadawcy” i jeśli to konieczne, przetwarza je lub integruje w snach. Nawiązywanie połączenia telepatycznego na przestrzeni późniejszych lat siedemdziesiątych przeprowadzono eksperymenty z użyciem nadajnika i kilku odbiorników w celu określenia telepatii pomiędzy dwoma osobami oraz ich zdolności telepatycznych.

Polegało to na wyświetleniu na koncercie krótkiego filmu przedstawiającego orła i jego zwyczaje lęgowe w połączeniu z mitologicznym ptakiem zwanym Feniksem, przy jednoczesnym odtwarzaniu piosenki Holy Modal Rounders „If you want to be a bird”.

Następnie było to wysyłane telepatycznie jako scena zdjęciowa do pięciu ochotniczych odbiorców, którzy znajdowali się w odległości do 150 km od miejsca zdarzenia. Polecono im, aby obserwowali swoje sny i opisywali swoje wrażenia. Kontakt telepatyczny i przekaz myśli. Wynik był znaczący, gdyż jeden z odbiorców opisał sen o czymś mitologicznym np. gryfie lub feniksie. Trzech innych odbiorców opisało senne obrazy węży oraz embrionu, który wydawał się stać w ogniu. Ostatni wariat zgłosił sen o amerykańskich piosenkarzach i artystach w skojarzeniu z mewami latającymi nad wodą. Inny eksperyment w tym czasie został przeprowadzony ze słynnym zespołem the Grateful Dead przez sześć nocy i dał bardzo podobne wyniki.

Oczywiście, ciągle brakowało w tym precyzji, jednak eksperymenty te wykazują, że telepatia senna ma miejsce i prawdopodobnie dzieje się automatycznie każdej nocy. Osoby znające się i pozostające w relacji interpersonalnej są przypuszczalnie silnie połączone telepatycznie i wymieniają wrażenia, emocje, myśli i obrazy.


Opracował: Amon
www.strefa44.pl

Zostaw komentarz


Aby zatwierdzić komentarz skorzystaj z dolnego suwaka *


  • Facebook

Szukaj temat