Nasi genialni przodkowie stworzyli unikalne pomniki, kalendarze i „obserwatoria”, które pozwoliły im śledzić położenie bliskich i dalekich ciał niebieskich. Jedną z najbardziej zbadanych konstelacji starożytnych czasów był Orion. Jego wizerunek został znaleziony nawet na kłach mamuta. Wiek znaleziska to 32,5 tysiąca lat. Naukowcy z MKU, którzy badali starożytne Hyperboreańskie sanktuaria na Półwyspie Kolskim, w rejonie Morza Białego i północno-zachodniej części europejskiej, połączyli swoje wyniki z konwencjonalnymi liniami. Na powstałej mapie pojawiła się konstelacja Oriona.

Wahadłowa kolumna Tatev ( zbudowana mniej więcej w latach 893-895), znajdująca się na terytorium Armenii, jest skierowana w stronę pasa Oriona – unikalnego instrumentu astronomicznego, „wiecznego strażnika najdokładniejszego sposobu liczenia czasu kosmicznego”. Wiele różnych miejsc na Ziemi jest powiązanych z tą konstelacją. Lista literatury poświęconej takim badaniom powiększa się z roku na rok.

Kolumna wahadłowa

Wygląda na to, że każdy kraj naciąga na siebie koc, próbując udowodnić swoje zaangażowanie w wielką potęgę kosmiczną. Tak się historycznie złożyło, że dla całego świata – dla Egiptu, dla Meksyku, dla starożytnego Babilonu i dla starożytnej Rosji – konstelacja ta była centrum niebios. Od czasów starożytnej Grecji nazywany jest Orionem. Rusichi nazywali go Krużilią lub Kolo, kojarząc go z Yarilą, Ormianie – Haykiem (wierząc, że jest to światło duszy ich przodka zamrożone na niebie). Inkowie nazywali Orion Chakra. (Słyszymy w tej nazwie połączenie czegoś indyjskiego, starożytnego egipskiego i rosyjskiego – ale może są to tylko nasze spekulacje. Ale czy teoria, która jest dziś bardzo popularna, o północnych korzeniach starożytnych Egipcjan, może być uznana za spekulację?)

Jakie obiekty astronomiczne tworzą konstelację? Betelgeza, druga najjaśniejsza gwiazda, tworzy prawe ramię myśliwego, Bellatrix – lewe. Mgławica Oriona – utworzona z pyłu, wodoru, helu i innych zjonizowanych gazów – jest środkową „gwiazdą” w mieczu Oriona, która zwisa z jego pasa. Jasna, prawie równikowa gwiazda Rigel tworzy nogę mitycznego charakteru. Najważniejsze gwiazdy w pasie Oriona to niebiesko-biały Alnilam, Mintaka i Alnitak.


To im, tym trzem niebiańskim ciałom, ludzie poświęcali najwięcej uwagi: Niemcy mieli Trzech Plowów, Białorusini mieli Trzy Siostry, Chakowie mieli Trzech Marałuków, Eskimosi mieli Trzech Mężczyzn, Kazachowie mieli Trzech Archarów itd.

Może (to tylko hipoteza) numer trzy stał się święty właśnie ze względu na pas gwiazd. Ale dlaczego Orion jest taki ważny? Z jakiego powodu wiele archeologicznych pomników i struktur jest do niego ukierunkowanych i skorelowanych z jego ruchem? „To, co jest powyżej, jest podobne do tego, co jest poniżej” – zasadę tę ilustrują piramidy egipskie, które są trójwymiarową mapą, imitacją najjaśniejszych gwiazd Oriona. I to nie tylko one. Dwie piramidy z Teotihuacan, razem ze świątynią Quetzalcoatl, umieszczone są w ten sam sposób.

Wierzcie lub nie, niektórzy badacze zauważyli podobieństwa pomiędzy pasem Oriona a trzema dużymi wulkanami Marsa. To tylko przypadek? Czy może są one sztuczne i w ogóle nie są wulkanami? …nie wiemy na pewno. Być może takie „znaki” zostawiają na wszystkich planetach układu słonecznego. Nie tak dawno, Internet rozpowszechniał wiadomości o niebieskich piramidach znalezionych na Merkurym. Może niektóre z nich też imitują Oriona.

Mars – niezwykłe struktury przypominające Ziemskie piramidy

Lista jest nieskończona. Ale to nie jest główny punkt. Co starożytni budowniczowie piramid chcieli powiedzieć? Jaki pomysł próbowaliście przekazać swoim potomkom?


Przedstawiciele starożytnej cywilizacji egipskiej wierzyli, że ich bogowie przybyli z nieba, przylatując z Oriona i Syriusza w ludzkiej postaci. Orion (w szczególności gwiazda Rigel) był dla nich kojarzony z Sah – królem gwiazd i patronem zmarłych, a później z bogiem Ozyrysem; Syriusz symbolizował boginię Izydę. Wierzono, że oba te bóstwa stworzyły ludzkość i że dusze zmarłych faraonów powróciły do Oriona, aby odrodzić się później:

„Śpisz, żebyś mógł się obudzić”

Jak piszą naukowcy, skojarzenia z Ozyrysem nie są tu przypadkowe, ponieważ mit przodka, potężnego myśliwego Oriona, jest pierwszym obrazem Boga w ludzkiej świadomości, wspólnym dla wszystkich ziemian. Bóg, który umiera i odradza się. Wcielenie tajemnicy życia i śmierci.

Indianie Hopi zamieszkują Amerykę Środkową, której kamienne wioski kiedyś odzwierciedlały projekcję gwiazdozbioru Oriona w przesileniach letnich i zimowych. Podczas rytualnych tańców – prawdopodobnie będących echem starożytnych paleokontaktów – miejscowy szaman przedstawia istotę z Błękitnej Gwiazdy.

Nie da się zignorować takiego reliktu na skalę światową, jakim jest święty Kamień Chintamani, od którego pochodzi Święty Graal, oraz legendarna Shambhala, założona przez Wielką Wspólnotę Światła na Ziemi, Bractwo Nauczycieli ludzkości, która wspierała rozwój naszej planety. Konstelacja Orion jest miejscem narodzin Kamienia. Według legend, najważniejsze zmiany historyczne zachodzą właśnie w momencie uaktywnienia kosmoplanetarnego połączenia Oriona, Kamienia i jego fragmentu. Uważa się również, że w gwiazdozbiorze Oriona znajdują się drzwi do równoległego trójwymiarowego wszechświata Unibrongu, który jest starszy od naszego i znajduje się na wyższym poziomie rozwoju. Może to stamtąd nasi poprzednicy przylecieli do naszego Układu Słonecznego?


Opracował: Amon
www.strefa44.pl

Zostaw komentarz


Aby zatwierdzić komentarz skorzystaj z dolnego suwaka *


  • Facebook

Szukaj temat