Kundalini siła wieczności

Napisane przez Amon w Styczeń - 7 - 2017

Żyjemy w czasach wielkich zawirowań. Żyjemy w fazie rozwoju, w której od czasu do czasu poja-
wiają się nowe wymagania, występujące oczywiście wtedy, gdy ma miejsce opór. Świat jest bliski eksploz-ji, z powodu wszechobecnego chaosu. A ludzkość widzi i przeżywa ten światowy proces jak wyświetlany w kinie film.

Chcielibyśmy więc dzisiaj poprowadzić was w myślach do kina, które okazuje się być naprawdę jednym z największych kin na świecie. Jest to kino, w którym obywatele chętnie płacą za prawo oczekiwania w szeregach nienasyconych, by wreszcie móc wejść do świątyni ruchomych obrazów.

Widzą tam tylko fałszywy blask i imitację tego wszystkiego, co być może kiedyś zasługiwało na miano prawdziwego i rzeczywistego. To, co tam widzą, jest iluzją, napawającą jednak człowieka o zmąconych oczach – dumą, gdyż obrazy, które ukazują się mu w oczarowującej go ciemności, równocześnie hipnotyzują go. Tym, co otacza tłum tymi zabiegami i dostarcza mu tych połyskliwych radości, są bezduszne maszyny, przy czym również i ów tłum wydaje się być opuszczony przez duszę.

Jak bydło rzeźne wtłacza się ich w rzędy siedzeń, by po obezwładniających dreszczach muzyki i ciemności wypuścić ich, niczym stado odrętwiałych, na wolność. Zwalniają oni miejsca dla rosnącej rzeszy nowych oczekujących, by każdy z nich mógł się rzucić w ramiona tego monstrum.

Zapobiegliwie dba się o to, by nikt nie uszedł z tej otchłani zapomnienia. Gdyż tym, co ludzie łykają w postaci szybko po sobie następujących obrazów, jest napój zapomnienia. I ten prąd fałszywej przyjemności nie ulega przerwaniu, ponieważ obywatel w żadnym wypadku nie może się nudzić. Nie ma prawa obudzić się ze swego półsnu przeżuwającego zwierzęcia.

Nie wolno mu też myśleć, i dlatego wydarzenia muszą następować po sobie w szalonym tempie. Nie wolno mu się obudzić, a już w żadnym wypadku zauważyć, że całe to życie oddaliło się od jedynego prawdziwego życia duszy, pochodzącego od Boga. Nie ma prawa pojąć, że ten zatruty pokarm dawany jest człowiekowi po to, by żadnej iskrze Światła nie dać możliwości rozpalenia się. Dlatego wydarzenia muszą następować po sobie w gorączkowym pośpiechu, by ludzie nie znaleźli czasu na rozpoznanie tego, co się im serwuje.

Wyrafinowane machinacje, służące otępieniu i rozkładowi, zestawione z przenikliwością wyzutą z jakiejkolwiek głębszej wartości, są dziełem panujących mocy i sił tego świata. Niezależnie od tego, jak bardzo tragicznie to brzmi, ludzkość doświadcza bodźców tego pozbawionego głębi, bezwartościowego istnienia w świecie, który służy jako stacja przejściowa do Wieczności. Większa część ludzkości stale czeka na nowe sensacje. Jest totalnie uwięziona w zaciemniającej sferze poślednich zawirowań astralnych w kosmosie. Taki jest oto obraz dzisiejszej ludzkości.

Przyczyną tego ludzkiego dramatu są zawirowania astralne. Czym są owe zawirowania astralne? Są to siły świetlne prasubstancjalnego rodzaju. Siła astralna jest siłą atomową. Lub też, wyraziwszy się inaczej: siła astralna składa się z atomów znajdujących się w specyficznym stanie. Świetlna siła astralna jest prądem, połączeniem czyli koncentracją atomów wdychanych i wchłanianych przez system czakramów człowieka. Rozprzestrzeniają się one w całej osobowości, tak że musi ona na nie reagować i z nich żyć.

Opracował Amon na podstawie ” Żywe Słowo, Catharose de Petri | Lectorium Rosicrucianum”

Dla www.strefa44.pl

21 Udostępnień

Zostaw komentarz


*

code


  • Facebook

Szukaj temat