W swoim ostatnim wywiadzie przed śmiercią w 2019 roku, były podpułkownik Robert Friend mówił o prawdopodobnych prawdziwych motywach, dla których rząd USA zdecydował się w tym momencie przerwać najsłynniejsze badania UFO „Project Blue Book”. Pytanie o to, czy jesteśmy sami we wszechświecie, pozostaje jedną z największych filozoficznych tajemnic naszych czasów i faktycznie wydaje się niewyobrażalne, że nasza cywilizacja ma być jedyną we wszechświecie.

James Fox pracuje nad tym zagadnieniem od dłuższego czasu i jako reżyser zrealizował już kilka filmów dokumentalnych śledczych na temat zjawiska UFO, w tym „UFO: 50 lat zaprzeczania? (1997), „Out of the Blue” (2003) i „I Know What I Saw” (2014). Jego najnowszy film dokumentalny „The Phenomenon” zajmuje się zagadkowym zjawiskiem niezidentyfikowanych obiektów latających, obserwowanych od dziesięcioleci zarówno przez ludność cywilną, jak i wojsko na całym świecie, i dostarcza argumentów oraz wysokiej klasy świadków za ich pozaziemskim pochodzeniem. W filmie z 2019 roku Fox rozmawiał także z byłym podpułkownikiem Robertem Friendem, który w latach 1958-1963 prowadził słynne (i kontrowersyjne) oficjalne rządowe badania niezidentyfikowanych obiektów latających, zwane Projektem Błękitnej Księgi. Był to tajny projekt realizowany przez Siły Powietrzne USA w latach 1952-1969 i jednocześnie jedno z największych w historii dochodzeń dotyczących niezidentyfikowanych obiektów latających. Jego dwoma celami były (przynajmniej oficjalnie) ustalenie czy UFO stanowią zagrożenie i naukowa analiza danych.

Do czasu ukończenia Projektu Błękitna Księga, sporządzono 12.618 raportów UFO, z których większość została uznana za klasyczne i tylko niewielki procent obserwacji trafił do archiwum jako „niewyjaśnione” nawet po dokładnej analizie. Oficjalnie komitet dochodzeniowy stwierdził, że żadna z obserwacji UFO badanych przez Siły Powietrzne nie stanowiła zagrożenia dla Stanów Zjednoczonych, ani też nie znalazła dowodów na obecność cudzoziemców lub zaawansowanej technologii.

Jednak wśród osób zaangażowanych w projekt pojawiły się krytyczne głosy, ponieważ niektórzy uważali, że rząd ustalił jego wynik przed rozpoczęciem Projektu Błękitna Księga, a ich dochodzenie miało jedynie charakter formalny, ponieważ nawet niewyjaśnione incydenty z udziałem UFO były po prostu ignorowane pomimo ich nienormalnych możliwości fizycznych. Nawet zaangażowany astronom, J. Allen Hynek, wątpił w powagę tajnych badań i doszedł do wniosku, że rząd stara się ukryć prawdę o pochodzeniu tych tajemniczych obiektów latających.

W swoim ostatnim wywiadzie udzielonym przed śmiercią w wieku 99 lat, Friend powiedział Jamesowi Foxowi o swoich podejrzeniach co do powodu, dla którego rząd Stanów Zjednoczonych rzeczywiście zatrzymał Projekt Blue Book w tym czasie. Wyjaśnił on, że w zasadzie istnieją tylko dwie możliwości: Albo rząd od dawna wiedział o zjawisku UFO, albo też nie miał o nim pojęcia. Odpowiedź, której udzielił ze złośliwym uśmiechem: „Ale oni wiedzieli, co to jest”.

Więc projekt Błękitna Księga został zamknięty, ponieważ już dawno odkryli oni naturę UFO a wypowiedź Friend’a potwierdza jego charakter. Project Blue Book okazał się być tylko pseudo-badaniem, które miało jedynie uspokoić ludność i umniejszyć lub unieważnić zjawisko UFO.


Opracował: Amon
www.strefa44.pl

jedna odpowiedz jak na razie.

  1. […] publicznie uznawał istnienie UFO. Widzieliśmy również programy wdrożone w rządzie, takie jak Projekt Błękitna Księga, mające na celu ich badanie. Wynik końcowy zawsze wydaje się być taki sam, „nie wiemy, […]

Zostaw komentarz


Aby zatwierdzić komentarz skorzystaj z dolnego suwaka *


  • Facebook

Szukaj temat