Metafizyczne skutki odwrócenia biegunów magnetycznych

Napisane przez Amon w kwiecień - 26 - 2021

Zdjęcie: HealMindBody.com

Nauka udowodniła, że Ziemia przechodzi obecnie przez zmianę bieguna magnetycznego, więc jak to wpłynie na nas?

Analizując pole magnetyczne lawy, możemy stwierdzić, że ostatnie odwrócenie biegunów nastąpiło około 780 000 lat temu. Podczas gdy dokumentacja historyczna nie wykazuje żadnych drastycznych zmian w życiu zwierząt i roślin, prawdopodobnie zaszły bardziej subtelne zmiany.

Wymieranie neandertalczyków?

John Tarduno, profesor geofizyki na Uniwersytecie w Rochester, zaproponował bezpośredni związek między wymieraniem neandertalczyków a znacznym spadkiem natężenia pola geomagnetycznego, który nastąpił dokładnie w tym samym czasie. Dodatkowo, jak twierdzi Monika Korte, dyrektor naukowy Obserwatorium Geomagnetycznego Niemegk w GFZ Potsdam:

To nie jest nagłe odwrócenie, ale powolny proces, podczas którego natężenie pola staje się słabe, bardzo prawdopodobne, że pole staje się bardziej złożone i może przez chwilę pokazywać więcej niż dwa bieguny, a następnie nabiera siły i (wyrównuje się) w przeciwnym kierunku.

Warstwa ozonowa

Jedną z rzeczy, które należy rozważyć jest to, co stanie się z naszym ochronnym polem magnetycznym wokół całej planety, jeśli dojdzie do przesunięcia biegunów. Przy zmniejszonej ochronie magnetycznej pojawiłyby się dziury w warstwie ozonowej. W tym scenariuszu Ziemia byłaby niezwykle podatna na koronalne wyrzuty masy, promienie kosmiczne i rozbłyski słoneczne, co prowadziłoby do wystąpienia promieniowania słonecznego.

Zwierzęta wędrowne, życie morskie i GPS

Nasze systemy GPS zostałyby pozbawione możliwości działania do czasu stworzenia nowych współrzędnych. Praktycznie wszystkie komercyjne linie lotnicze zostałyby zamknięte, jak również migrujące zwierzęta i ptaki byłyby zdezorientowane, zarówno delfiny, jak i wieloryby oraz inne ssaki morskie.

Implikacje metafizyczne: Rezonans Schumanna

Bicie serca Ziemi znane jest jako rezonans Schumanna, który od przypuszczalnie tysięcy lat rejestrowany jest na poziomie około 7,83 cykli na sekundę. W ostatnich latach rezonans Schumanna wzrasta i niedawno został zarejestrowany na poziomie 8,90. Stwierdzono, że Ziemia może przestać się obracać, gdy rezonans Schumanna osiągnie 13 cykli na sekundę. W tym momencie planeta przestałaby się poruszać przez okres 3 dni, a następnie zaczęłaby się obracać w przeciwnym kierunku, powodując magnetyczne odwrócenie biegunów.

Zgodnie z tym założeniem, odwrócenie biegunów magnetycznych może wpłynąć na sposób, w jaki półkule naszego mózgu oddziałują na siebie.

Istnieją trzy możliwe scenariusze w takiej sytuacji:

1. Nic się nie dzieje z naszym mózgiem.
2. Półkule naszego mózgu natychmiast wchodzą ze sobą w interakcję, otwierając synapsy do wyższych zdolności metafizycznych.
3. Wszyscy oszalejemy!

Szacuje się, że całkowite odwrócenie biegunów magnetycznych zajmuje od 1000 do 10 000 lat. Współczesna zmiana trwa już od początku lat 1900.

Pełne odwrócenie może nastąpić za kilkadziesiąt lat lub „dużo wcześniej”. Najnowsze badania z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley stwierdzają, że może to potrwać 100 lat lub mniej, dodając, że obecne słabnące pole magnetyczne poprzedzi odwrócenie biegunów.

To, co możemy łatwo zaobserwować, wynika z faktów:

  • Bieguny magnetyczne odwracają się od początku XX wieku.
  • Rezonans Schumanna wzrasta.
  • Ostatnio wystąpiło zjawisko dotyczące naszej percepcji czasu. Czy może to być związane z przesunięciem biegunów magnetycznych?

Możemy stwierdzić, że poważne zmiany zachodzą zarówno w kosmosie, jak i na naszej planecie, a ostatecznie w nas samych.


Opracował: Amon
www.strefa44.pl
0 Udostępnień
Kategorie: Nauka / Kosmos

jedna odpowiedz jak na razie.

  1. Lukasz pisze:

    rezonans szhumana nie wzrasta- gdyby wzrastał oznaczało by to zmianę rozmiaru ziemi lub wysokości jonosfery, co w pewien sposób ma miejsce lecz w bardzo wąskich wahaniach. Polecam doczytać co to jest rezonans shumana. http://translate.google.com/translate?hl=en&sl=ru&tl=pl&u=http%3A%2F%2Fsosrff.tsu.ru%2F%3Fpage_id7

Zostaw komentarz  • Facebook

Szukaj temat