Góra Kailash w Tybecie, wznosząca się na wysokość 6718 metrów nad poziomem morza, jest uważana za świętą przez hinduistów, buddystów i dżinistów. Hindusi wierzą, że Pan Sziwa, niszczyciel zła, siedzi w wiecznej medytacji na tej górze. Buddyści tybetańscy wierzą, że Budda Demczok, który reprezentuje najwyższą błogość, mieszka na górze. Żadnemu człowiekowi nie udało się wejść na górę Kailash. Istnieje wiele legend o ludziach, którzy zginęli podczas próby wejścia na górę. Władze chińskie, znając religijną wrażliwość tej sprawy, oficjalnie zakazały alpinistom podejmowania prób wspinaczki.

Po lewej: Budda Demczok (lub Chakrasamvara). Po prawej: Lord Shiva

Rosjanie, podobnie jak Hindusi, od dawna byli zafascynowani tą górą. Mikołaj Roerich pisał o górze Kailash, a jeden z jego najsłynniejszych obrazów przedstawia drogę na górę.

Droga do Kailas, 1932 – Nicholas Roerich

Istnieje kilka legend o rosyjskich alpinistach, którzy w XIX i na początku XX wieku próbowali zdobyć szczyt i zniknęli. Pewien syberyjski alpinista opowiedział kiedyś o grupie wspinaczy, którzy przekroczyli pewien punkt i nagle postarzeli się o kilkadziesiąt lat. Według jego opowieści, zmarli oni ze starości rok później!

Roerich wierzył w istnienie mistycznego królestwa zwanego Szambalą, znajdującego się w pobliżu góry Kailash. Niektóre wyznania hinduistyczne nazywają Szambalę Kapapą i wierzą, że mieszkają tam doskonali ludzie. W 1999 roku rosyjski okulista Ernst Muldaszew postanowił wyruszyć na wyprawę do Tybetu, aby spróbować odkryć tajemnice góry Kailash. Jego zespół składał się z ekspertów w dziedzinie geologii, fizyki i historii. Zespół spotkał się z kilkoma tybetańskimi lamami i spędził kilka miesięcy u podnóża świętej góry.

Piramida stworzona przez człowieka?

Zespół Muldasheva doszedł do wniosku, że góra Kailash jest w rzeczywistości masywną piramidą zbudowaną przez człowieka w czasach starożytnych. Twierdził, że jest ona otoczona przez wiele mniejszych piramid i może być centrum wszystkich paranormalnych działań.

Światowej sławy rosyjski okulista prof. Ernst Muldaszew. Zdjęcie: BGNES

„W ciszy nocy, w głębi góry często pojawiały się dziwne odgłosy sapania” – napisał Muldaszew, autor książki „Skąd przychodzimy?”, w pracy naukowej. „Pewnej nocy obaj moi koledzy i ja wyraźnie usłyszeliśmy odgłos spadającego kamienia, który niewątpliwie pochodził z wnętrza (góry)”. Zasugerował, że jakieś istoty żyły wewnątrz piramidy.

„W tybetańskich tekstach jest napisane, że Shambhala jest duchowym krajem, który znajduje się na północnym zachodzie Kailash” – napisał Mulsashev. „Trudno jest mi omawiać ten temat z naukowego punktu widzenia. Ale mogę całkiem pozytywnie powiedzieć, że kompleks Kailash jest bezpośrednio związany z życiem na Ziemi, a kiedy zrobiliśmy schematyczną mapę 'Miasta Bogów’, składającą się z piramid i kamiennych luster, byliśmy bardzo zaskoczeni – schemat był podobny do struktury przestrzennej cząsteczek DNA.”

Mohan Bhatt, badacz sanskrytu z siedzibą w Bombaju, mówi, że Ramajana również odnosi się do świętej góry jako piramidy. Istnieją również odniesienia do góry w Wedach dodaje. „Starożytne teksty odnoszą się do góry jako kosmicznej osi”, mówi. Muldashev uważa, że piramidy zostały zbudowane przez starożytnych i zaawansowanych ludzi, którzy znali prawa subtelnej energii. Napisał on, że góra jest najważniejszą częścią systemu starożytnych monumentalnych struktur i jest bezpośrednio połączona z głównymi piramidami Ziemi, takimi jak piramidy w Gizie i Teotihuacan.

Schemat głównej piramidy i ewentualnych mniejszych wokół niej.

Dwujęzyczna rosyjsko-angielska strona internetowa „Onwards to the Past” bardzo szczegółowo omawia tę teorię. Natomiast władze chińskie szybko odrzuciły twierdzenia Muldaszewa.

Rok po jego wyprawie do Tybetu, Muldaszew twierdził, że z powodzeniem przeszczepił ludzkie oko niewidomej kobiecie, używając do tego celu pobranej rogówki i siatkówki w połączeniu z alloplantem – eksperymentalnym, chemicznie przetworzonym biomateriałem wykonanym głównie z martwego ludzkiego ciała. Twierdzenia te zostały odrzucone również przez lekarzy w Wielkiej Brytanii.

Muldaszew, który urodził się w 1948 roku, prowadzi w Ufie rosyjskie Centrum Chirurgii Oka i Chirurgii Plastycznej Alloplant.


Opracował: Amon
www.strefa44.pl
0 Udostępnień

Zostaw komentarz


*

code


  • Facebook

Szukaj temat