Historia stojąca za Wielką Piramidą w Chinach jest niezwykle fascynująca. Przez lata rząd nie pozwalał na przeprowadzenie odpowiednich badań na temat licznych piramid znajdujących się w pobliżu miasta Xi’an. Wycieczkowiczom, którym udało się zakraść na teren, na którym znajdują się piramidy, udało się odkryć liczne anomalie, takie jak metaliczny materiał, który nie mógł zostać zidentyfikowany przez naukowców. Uważa się, że piramidy mają ponad 8000 lat.

Czy piramidy w Chinach należą do największych na naszej planecie? Według wielu, jedna z piramid w Chinach – przez lata utrzymywana w tajemnicy – jest tak duża, że Wielka Piramida w Gizie wydaje się być miniaturowym zabytkiem. Historia chińskiej piramidy rozpoczęła się pod koniec II wojny światowej, kiedy to amerykański pilot James Gaussman miał zakończyć misję zaopatrzenia sił armii chińskiej. Nagle usterka w silniku samolotu zmusiła go do powrotu do bazy Assam znajdującej się w północnych Indiach, dla bezpieczeństwa postanowił lecieć na niższej wysokości. Wkrótce po przelocie nad miastem Xi’an, kierując się na południowy zachód, pilot napotkał coś, co wyglądało jak gigantyczna piramida.

Zaskoczony, po kilkukrotnym przelocie nad olbrzymią budowlą, postanowił wykonać szereg zdjęć, z których później sporządził szczegółowy raport, który przekazał swoim przełożonym zaraz po powrocie do bazy.

Incydent został zapomniany w aktach US Air Force, dopóki 40 lat później “Wielka Piramida Chin” nie ujrzała światła dziennego za sprawą australijskiego pisarza Briana Crowleya, który opublikował jedno ze zdjęć piramidy w swojej książce.

Dzięki temu wiadomo było, że nie był to pierwszy raz, kiedy piloci widzieli ogromną chińską piramidę.W marcu 1947 roku, kiedy wojna była już zakończona, New York Times opublikował artykuł nawiązujący do obserwacji dokonanej przez płk. Maurice Sheehana z jego samolotu, kiedy to przeleciał nad gigantyczną piramidą, opisaną przez płk. Maurice Sheehana jako mającą przybliżone wymiary 300 metrów wysokości i 450 metrów z każdej strony.

Warto wspomnieć, że wymiary te czyniłyby chińską piramidę największą, jaką kiedykolwiek odkryto na Ziemi, przyćmiewając Wielką Piramidę w Gizie, która ma zaledwie 147 metrów wysokości i 320 metrów szerokości.

Jeszcze bardziej fascynujący jest fakt, że Wielka Piramida w Egipcie ma około 52.900 metrów kwadratowych, a “Wielka Piramida w Chinach” przekracza tę liczbę z oszałamiającą liczbą 202.000 metrów kwadratowych. Na przestrzeni lat, liczni piloci twierdzili, że zaobserwowali gigantyczne piramidy w Chinach, a istnieje ogromna ilość zdjęć, wykonanych przez pilotów i satelity, które potwierdzają istnienie tajemniczych struktur w Azji. Jednakże, w niewytłumaczalny sposób, władze chińskie odrzuciły istnienie takich zabytków.

Na początku XX wieku odkrywcy i handlarze, tacy jak obywatele Niemiec Frederick Schroeder i Oscar Maman, poświadczyli obecność nie tylko jednej, ale kilku piramid znajdujących się w okolicach chińskiego miasta Xi’an. Jednak tajemnica kryjąca się za Piramidą Chin jest jeszcze bardziej fascynująca. Według doniesień, licznym europejskim wycieczkom udało się pobrać próbki przedmiotów i metali wokół Piramid w Chinach. Analiza wykazała, że struktury te mogą mieć ponad 8000 lat, ale najbardziej fascynującym szczegółem nie jest wiek piramid: Co ciekawe, metaliczny materiał obecny w piramidach nie został do tej pory zidentyfikowany, ponieważ jest wykonany z materiałów, które nie są znane współczesnej nauce.

Oto kilka zdjęć:


Opracował: Amon
www.strefa44.pl
0 Udostępnień

Zostaw komentarz


*

code


  • Facebook

Szukaj temat