NASA przyspieszyła start misji mającej sprowadzić na ziemię zagadkową asteroidę. Zbudowana z najróżniejszych metali 16 Psyche może być warta… 10 tys. kwadrylionów dolarów.

To jeden z najbardziej zagadkowych obiektów w Układzie Słonecznym. 16 Psyche znajduje się 370 mln km od naszej planety, w pasie asteroid między Marsem a Jowiszem. Jest szeroka na ok. 200 km i złożona z m.in. żelaza, niklu, miedzi, złota i platyny. Jej wartość wyceniana jest na… 10.000.000.000.000.000.000.000.000.000 dolarów.

Wcześniejszy start misji pozwoli nam osiągnąć swoje cele szybciej i taniej. W tym czasie będziemy mieli wspaniałą trajektorię, dzięki której dotrzemy tam prawie dwa razy szybciej. Świat będzie mógł spojrzeć na ten niesamowity metalowy obiekt cztery lata wcześniej niż planowaliśmy – potwierdziła NASA.

Naukowcy podejrzewają, że asteroida jest jądrem planety. Dlatego tak bardzo chcą do niej dotrzeć – jeżeli mają rację, to być może jedyna szansa ludzkości, by zbadać tego typu obiekt. W statku przeznaczonym do przeprowadzenia badań znajdzie się mnóstwo instrumentów naukowych.

Misja rozpocznie się w 2022 roku, a dotrze do asteroidy cztery lata później. Na razie jest to misja badawcza, ale warta niewyobrażalne pieniądze asteroida może być w przyszłości ogromną kopalnią surowców, być może nawet dla placówek na pobliskim Marsie – informuje “Daily Mail”.

Źródło: www.o2.pl

34 Udostępnień
Kategorie: Nauka / Kosmos

Zostaw komentarz


*

code


  • Facebook

Szukaj temat