NASA ukrywa dźwięki dochodzące z ciemnej strony Księżyca

Napisane przez Amon w Styczeń - 2 - 2018

NASA skrzętnie skrywa w swoich archiwach wiele tajemniczych zdjęć, nagrań dźwiękowych i wideo z wielu swoich historycznych misji kosmicznych. Materiały te mogą nigdy nie ujrzeć światła dziennego, a to dlatego, że nie do końca wiadomo, czy powinna je zobaczyć opinia publiczna.

Jedno z takich bardzo intrygujących nagrań jednak agencja zdecydowała się udostępnić. Powstało ono podczas misji Apollo 10 w 1969 roku. Dokonano je w trakcie lotu po niewidocznej z Ziemi stronie Srebrnego Globu. Był to ostatni lot doświadczalny stanowiący próbę generalną przed historycznym lądowaniem człowieka na Księżycu.

Nagranie, na którym słychać dziwne dźwięki, zostało zarejestrowane podczas krótkiej przerwy łączności statku z Ziemią. Astronauci wsłuchiwali się w dźwięki i określili je mianem „kosmicznej muzyki”. Co ciekawe, członkowie załogi nie poinformowali o tym fakcie NASA, a to z obawy o to, że naukowcy pomyślą, że doznali oni nieznanych zaburzeń psychicznych.

Pomimo faktu, że o nagraniu zawierającym tajemnicze dźwięki agencja informowała już dość dawno, to dopiero teraz zdecydowano się na jego oficjalną publikację. Przedstawiono je w ramach nowej serii Discovery Science, poświęconej „zagadkowym plikom NASA” (NASA’s Unexplained Files).

Poniżej możecie zobaczyć zapis rozmowy, którą przeprowadzili w trakcie rejestracji dźwięków astronauci John Young (CDR) i Eugene Cernan (LPM).

04 06 13 02 LMP That music even sounds outer-spacey, doesn’t it? You hear that? That whistling sound?
04 06 13 06 CDR Yes.
04 06 13 07 LMP Whooooooo. Say your –
04 06 13 12 CMP Did you hear that whistling sound, too?
04 06 13 14 LMP Yes. Sounds like – you know, outer-space-type music.
04 06 13 18 CMP I wonder what it is. …
04 06 17 58 LMP Boy, that sure is weird music.
04 06 18 01 CMP We’re going to have to find out about that. Nobody will believe us.
04 06 18 07 LMP Yes. It’s a whistling, you know, like an outerspace-type thing.
04 06 18 10 CMP Yes… VHF-A …
04 06 18 16 LMP Yes. I wouldn’t believe there’s anyone out there.

Eksperci z NASA niestety wciąż nie wiedzą, skąd pochodzą owe dźwięki i jakie jest ich źródło.

Astronauci z misji Apollo 11 także informowali o podobnych dźwiękach, ale ich natura również nie jest znana. W trakcie udzielanych wywiadów, członkowie misji księżycowych jednogłośnie wskazywali, że na pewno nie były to zakłócenia wywołane urządzeniami znajdującymi się na pokładzie statków.

Wokół niewidocznej strony Księżyca narosło wiele teorii

Jedna z nich mówi o tym, że na ciemnej stronie Srebrnego Globu swoją bazę mają kosmici. Baza ta ma im służyć do obserwacji Ziemi oraz ludzi na niej żyjących. Księżyc ma także im służyć do różnego rodzaju badań.

Inna z hipotez głosi, że Księżyc jest czymś, co jest sztucznego pochodzenia, a tak naprawdę w środku jest pusty. Taką tezę po raz pierwszy wysunęli rosyjscy naukowcy: Aleksander Szczerbakow i Michaił Chwostunow. Twierdzili oni, że Księżyc jest tworem zupełnie obcej nam cywilizacji, a znajdujące się na jego powierzchni liczne konstrukcje czy ruiny są pozostałością ich bytowania.

Wielu ludzi zastanawia także fakt, dlaczego Amerykanie i Rosjanie, którzy jawnie rywalizowali ze sobą w kwestii zdobycia i eksploracji Księżyca, tak nagle zrezygnowali i zaniechali tych prób zamrażając tym samym swoje wielomiliardowe budżety przeznaczona na ten cel. Oficjalnie mówi się, że przyczyną były ogromne koszty takich badań. Jak to się stało, że o wiele bardziej agencje kosmiczne zaczęły interesować się Marsem, tak bardzo odległym od naszej Ziemi?

Koszt lotu na Marsa jest znacznie droższy niż lot na Księżyc. Co takiego zobaczyli astronauci na Księżycu?

Źródło: www.koniec-swiata.org

 

20 Udostępnień

jedna odpowiedz jak na razie.

  1. Dawid pisze:

    A no bardzo interesujace.

Zostaw komentarz


*

code


  • Facebook

Szukaj temat