Nauka i duchowość: 5 spostrzeżeń na temat prawd duchowych

Napisane przez Amon w sierpień - 22 - 2021


Na przestrzeni dziejów ludzie zawsze starali się wyjaśnić, dlaczego rzeczy są takie, jakie są. Interesujące jest to, że jeśli chodzi o fakty, ludzie myślą bardziej jak prawnicy niż naukowcy, co oznacza, że „wybierają” fakty i badania, które wspierają to, co już uważają za prawdę. Ludzie lubią ten rodzaj pewności, który można uzyskać, gdy coś jest poparte nauką. Naukowe odpowiedzi nie zawsze są pocieszające, ale są raczej pewne. Jednak w rzeczywistości istnieje wiele rzeczy, których nie można jeszcze udowodnić za pomocą metody naukowej.

Sprawy mają się inaczej w tym sensie, że społeczności religijne i duchowe są o wiele bardziej otwarte na informacje i dowody, które pomagają nam zrozumieć prawdziwą naturę rzeczywistości. Wiele nauk religijnych i duchowych jest faktycznie uznawanych i potwierdzanych przez naukę, czego dowodem jest poniższa lista.

1. Ludzkie dusze mogą żyć po śmierci

Pomysł, że ludzka świadomość żyje dalej po śmierci został wysunięty przez wielu szanowanych naukowców. Niektórzy eksperci sugerują, że nasz fizyczny wszechświat jest tylko percepcją, i że kiedy nasze ciała umierają, istnieje nieskończone życie poza nimi.

Brytyjski naukowiec stojący na czele tej niesamowitej teorii twierdzi, że ludzie mają dusze, które nie umierają wraz z ciałem. Nie wiemy dokładnie, czym jest świadomość, ale fizyk Sir Roger Penrose uważa, że jest to po prostu pakiet informacji przechowywanych na poziomie kwantowym – lub subatomowym. Twierdzi on, że znalazł dowody na to, że ta informacja, która jest przechowywana w mikrotubulach w ludzkich komórkach, opuszcza ciało po śmierci człowieka. Sir Roger argumentował, że kiedy osoba umiera tymczasowo, ta kwantowa informacja jest uwalniana do wszechświata, tylko po to, aby powrócić do komórek ciała, jeśli gospodarz zostanie przywrócony do życia.

Dr Jim Tucker sugeruje, że nasze dusze mogą żyć dalej po śmierci, co oznacza, że możemy być reinkarnowani i żyć ponownie po śmierci naszych ciał. Zgodnie z jego teorią świadomość jest uwalniana do wszechświata po śmierci, a dusza może znaleźć nowego gospodarza po tym, jak pierwotny umrze.

2. Czas jest iluzją

Rodzimy się, czas mija i umieramy. Więc czas musi istnieć, prawda? Problem w tym, że trudno jest określić, czym właściwie jest czas. Czas jest w rzeczywistości względny i elastyczny, a według samego Alberta Einsteina „linia podziału między przeszłością, teraźniejszością i przyszłością jest iluzją”.

Fizyk z Massachusetts Institute of Technology Max Tegmark powiedział: „Możemy przedstawić naszą rzeczywistość jako albo trójwymiarowe miejsce, w którym rzeczy dzieją się w czasie, albo jako czterowymiarowe miejsce, w którym nic się nie dzieje – i jeśli naprawdę jest to drugi obraz, to zmiana naprawdę jest iluzją, ponieważ nie ma nic, co się zmienia; wszystko po prostu jest – przeszłość, teraźniejszość, przyszłość.

„Życie jest więc jak film, a czasoprzestrzeń jak płyta DVD” – dodał – „nie ma nic w samej płycie DVD, co by się w jakikolwiek sposób zmieniało, nawet jeśli w filmie rozgrywa się cały ten dramat. Mamy złudzenie, w każdym momencie, że przeszłość już się wydarzyła, a przyszłość jeszcze nie istnieje, i że rzeczy się zmieniają. Ale wszystko, czego jestem świadomy, to stan mojego mózgu w tej chwili. Jedynym powodem, dla którego czuję, że mam przeszłość, jest to, że mój mózg zawiera wspomnienia.”

3. Nasze myśli kształtują rzeczywistość

„Ukierunkowanie myśli – lub to, co naukowcy nazywają „intencją” – okazało się wytwarzać energię wystarczająco silną, aby zmienić fizyczną rzeczywistość. Prosta myśl wydawała się mieć moc zmieniania naszego świata” – Lynne McTaggart, The Intention Experiment

To w zasadzie sprowadza się do Prawa Przyciągania. Moc myśli jest kluczem do tworzenia Twojej rzeczywistości. Wszystko co postrzegasz w świecie fizycznym ma swoje źródło w niewidzialnym, wewnętrznym świecie Twoich myśli i przekonań. Aby zostać panem swojego przeznaczenia, musisz nauczyć się, jak kontrolować naturę swoich dominujących, nawykowych myśli – takich jak kontrolowanie zmartwień i negatywności. Zmartwienie jest po prostu marnowaniem czasu i energii manifestujących rzeczy. Przez kontrolowanie twoich myśli, ty będziesz sprawnie przyciągać rzeczy w życiu które właściwie chcesz.

Przez lata 1990, Dr. Masaru Emoto wykonywał serię eksperymentów obserwujących fizyczny skutek słowa, modlitwy, muzyki i środowiska na krystalicznej strukturze wody. Emoto zatrudnił fotografów, aby zrobili zdjęcia wody po wystawieniu jej na działanie różnych zmiennych, a następnie zamrozili ją tak, aby utworzyła struktury krystaliczne. Rezultaty nie były niczym niezwykłym.

Najsłynniejsze eksperymenty nad siłą ludzkiego umysłu do oddziaływania fizycznego na wodę zostały przeprowadzone przez dr Masaru Emoto, szefa Instytutu Hado (IHM Corporation) w Tokio, w Japonii, w latach 90-tych.

4. Jesteśmy istotami duchowymi w ludzkiej podróży

„Nie jesteśmy istotami ludzkimi mającymi doświadczenie duchowe. Jesteśmy istotami duchowymi mającymi ludzkie doświadczenie.” Większość z nas słyszała te słowa od francuskiego filozofa, Pierre’a Teilharda de Chardin. I dla większości z nas, jest coś w tej idei, co rezonuje na bardzo pierwotnym poziomie. Coś w nas wie, głęboko w środku lub w sercu, być może na nieświadomym poziomie, że jesteśmy stworzeni z czegoś więcej niż tylko z sumy naszych myśli, uczuć i sytuacji życiowej, którą przeżywamy w danej chwili. Mamy poczucie bycia większymi lub bardziej nieskończonymi niż tylko nasze małe „ja”. I dla większości z nas myśl, że my, ludzie, jesteśmy więksi niż tylko skończone i osobiste ego, przynosi ulgę, nawet jeśli nie możemy uzyskać bezpośredniego dostępu do wiedzy o tym.

Jest o wiele więcej rzeczy, które znajdują się pod poziomem naszej świadomości, a które z trudem staramy się wyjaśnić, ponieważ nie mamy jeszcze pełnego naukowego zrozumienia, ani łatwego sposobu, aby uzyskać do nich dostęp. (Intuicja, deja vu, ESP, itp.) Ale to nie znaczy, że te rzeczy nie są prawdziwe. Jak każda umiejętność lub zdolność fizyczna, po prostu musisz zrobić trochę badań i zastosować to, czego się nauczyłeś w praktyce, aby je rozwinąć.

5. Wszystko jest energią wibrującą z określoną częstotliwością

„Wszystko w życiu jest wibracją” – Albert Einstein

Prawo Wibracji mówi, że wszystko we Wszechświecie porusza się i wibruje. Nic nie spoczywa. Wszystko, co widzisz wokół siebie wibruje z taką lub inną częstotliwością, tak samo jak Ty. Jednak Twoja częstotliwość jest inna niż innych rzeczy we wszechświecie i dlatego wydaje Ci się, że jesteś oddzielony od tego, co widzisz wokół siebie: ludzi, zwierząt, roślin, drzew itd.

Wszechświat porusza się i wibruje – wszystko wibruje z taką lub inną prędkością

Tak naprawdę nie jesteście oddzieleni – w rzeczywistości żyjecie w oceanie energii – tak jak my wszyscy. Wszyscy jesteśmy połączeni na najniższym poziomie – poziomie, który profesor John Hagelin nazywa Zunifikowanym Polem. Wszystko ma swoją własną częstotliwość wibracji – stół, samochód, rama obrazu, kamień, nawet nasze myśli i uczucia. Wszystko jest regulowane przez Prawo Wibracji.

Nasze myśli są na pewnej częstotliwości wibracyjnej i dlatego są częścią wibrującego wszechświata. Prawo przyciągania, które opiera się na prawie wibracji, stwierdza, że przyciągamy to, co wysyłamy. Dlatego też pozytywne energie przyciągają pozytywne energie, a negatywne energie przyciągają negatywne energie.

Nasze myśli są kosmicznymi falami energii, które przenikają przez cały czas i przestrzeń. Myśl jest najsilniejszą wibracją – oznacza to, że możesz przyciągnąć do siebie to, czego chcesz i pragniesz.


Opracował: Amon
www.strefa44.pl
0 Udostępnień

Zostaw komentarz  • Facebook

Szukaj temat