Naukowcy odkryli, że neurony w mózgach ssaków są zdolne do wytwarzania fotonów światła, czyli „Biofotonów”. Fotony, co dziwne, pojawiają się w widmie widzialnym. Wahają się one w zakresie od bliskiej podczerwieni do fioletu, lub od 200 do 1300 nanometrów.

Naukowcy mają ekscytujące przypuszczenia, że neurony naszego mózgu mogą być w stanie komunikować się poprzez światło. Podejrzewają oni, że nasz mózg może mieć optyczne kanały komunikacji, ale nie mają pojęcia, co może być przekazywane. Jeszcze bardziej ekscytujące jest to, że jeśli dojdzie do komunikacji optycznej, to Biofotony produkowane przez nasz mózg mogą być dotknięte splątaniem kwantowym, co oznacza, że może istnieć silny związek pomiędzy tymi fotonami, naszą świadomością i ewentualnie tym, co wiele kultur i religii określa jako Ducha.

W kilku eksperymentach naukowcy odkryli, że szczurze mózgi mogą przekazać tylko jeden biofoton na każdy neuron w ciągu minuty, ale ludzkie mózgi mogą przekazać ponad miliard biofotonów na sekundę. Rodzi to pytanie, czy możliwe jest, że im więcej światła można wytworzyć i komunikować się między neuronami, tym bardziej są one świadome?

Jeśli istnieje jakakolwiek korelacja pomiędzy biofotonami, światłem i świadomością, może to mieć silne konsekwencje, że jest więcej światła niż jesteśmy świadomi.

Pomyśl tylko przez chwilę. Wiele tekstów i religii pochodzących z dawnych czasów, od zarania ludzkiej cywilizacji donosiło o świętych, istotach wzniesionych i oświeconych osobach, które mają świecące kręgi wokół głowy. Od starożytnej Grecji i starożytnego Rzymu, do nauk hinduizmu, buddyzmu, islamu i chrześcijaństwa, wśród wielu innych religii, święte osoby zostały przedstawione z błyszczącym kręgiem w postaci okrągłej poświaty wokół głowy.


Jeśli były one tak oświecone jak je opisano, to może to świecące koło było tylko wynikiem wyższej świadomości, z którą operowały, stąd większa częstotliwość i produkcja biofotonów. Być może osoby te produkowały wyższy poziom biofotonów z większą intensywnością z powodu ich oświecenia, jeśli istnieje jakaś korelacja pomiędzy biofotonami a świadomością. Nawet słowo oświecenie sugeruje, że ta wyższa świadomość ma dużo wspólnego ze światłem.


Ale jedną z najbardziej ekscytujących następstw tego odkrycia, jest to iż nasz mózg może produkować światło. Ta implikacja jest całkowicie przeoczona przez naukowców. Kwantowe splątanie mówi że 2 splątane fotony reagują jeśli jeden z nich jest oddzielony bez względu na to gdzie inny foton jest we Wszechświecie bez żadnego opóźnienia.

Dowodzi to że istnieje świat, który znajduje się w świetle i bez względu na to gdzie jesteś we Wszechświecie fotony mogą działać jako portale umożliwiające komunikację pomiędzy tymi dwoma światami. Nasz duch i nasza świadomość komunikują się z naszymi ciałami poprzez te biofotony. I im więcej światła wytwarzamy, tym bardziej budzimy się i ucieleśniamy całość naszej świadomości.


To może wyjaśniać zjawisko, dlaczego na stan fotonu wpływa po prostu świadoma obserwacja, jak udowodniono w wielu eksperymentach kwantowych. Nasza obserwacja komunikuje się za pośrednictwem naszych biofotonów z obserwowanym fotonem, w podobny sposób jak splątanie kwantowe, tak jak światło jest tylko jedną zunifikowaną substancją, która jest rozproszona po całym naszym Wszechświecie i dotknięta przez każdą cząsteczkę światła.

Badanie metafizyki może przybliżyć nas do prawdy i zrozumienia czym jest świadomość, skąd pochodzi i jakie tajemnice kryją się w świetle.


Opracował: Amon
www.strefa44.pl
0 Udostępnień

Zostaw komentarz  • Facebook

Szukaj temat