Najnowsze badania fizyki kwantowej ujawniły korelację pomiędzy wszystkimi obiektami we wszechświecie. Na przykład, dwa elektrony stworzone razem, jeśli wyślesz jeden z nich na drugi koniec wszechświata, niezależnie od tego, jak daleko, drugi elektron będzie, zareaguje on zawsze z taką samą reakcją. Jest to jeden ze sposobów wyjaśnienia, jak wszystko jest ze sobą połączone. Einstein nazwał to “upiornymi działaniami na odległość”.

Jeśli chodzi o telepatię snów, Freud obserwował efekty inspirowanych umysłem myśli psychoanalitycznych, badał telepatię snów przy różnych okazjach i wierzył w istnienie telepatii.

Nikola Tesla również stwierdził:

Od dnia, w którym naukowcy zaczną badać zjawiska niefizyczne, nauka w ciągu dekady posunie się do przodu znacznie bardziej niż w poprzednich stuleciach.

Badania nad telepatią w snach

Według Stanleya Krippnera, profesora psychologii na Saybrook University w Kalifornii, “Istnienie dużej liczby pogłosek i danych klinicznych wspiera możliwość wpływu telepatii na sny.

W 1960 roku dr Montague Ulman zaczął przeprowadzać pewne eksperymenty w Maimonides Medical Center w Brooklynie, w Nowym Jorku, aby przetestować hipotezę, że ludzie mogą być kierowani do tworzenia przypadkowych snów. Mogą wybrać, jaki rodzaj snu mają mieć przed snem. Nie ma żadnych ograniczeń co do treści, od dzieł sztuki, filmów, zdjęć czy innych rzeczy. Wkrótce po rozpoczęciu eksperymentu, profesor psychologii Stanley Krippner również dołączył do eksperymentu Ullmana. Jego dorobek jest imponujący, obejmuje badania z zakresu nauki o snach, psychologii i parapsychologii. Prowadzili ten eksperyment przez ponad dziesięć lat i zebrali wiele statystycznych wyników. W eksperymencie tym zwykle występuje “telepatyczny nadajnik” i “telepatyczny odbiornik”. Zanim zostaną oni przydzieleni do całkowicie odizolowanego pomieszczenia, spotykają się w laboratorium przed rozpoczęciem snu. W pokoju, w którym będzie spał nadawca telepatii, znajduje się koperta z fotografią lub obrazem. Odbiorcy są celowo budzeni krótko po rozpoczęciu okresu szybkich ruchów gałek ocznych (REM), co pozwala badaczom rejestrować raporty ze snów.

Eksperyment telepatii snów

Istnieje eksperyment telepatii snów, który ma doskonałe i trudne do pominięcia wyniki. Obiektem docelowym w kopercie nadajnika jest obraz Edgara Degasa “Lekcja tańca”, który przedstawia kilka młodych kobiet w klasie tanecznej.

Edgar Degas „Lekcja tańca”

Według Krippera, raport senny odbiorcy zawiera coś w rodzaju “Jestem w klasie z kilkoma osobami, trochę jak szkoła” lub “Mała dziewczynka próbuje namówić mnie do tańca”, wyniki są interesujące, a pomysł, że ktoś może wpłynąć na sen innej osoby otwiera wiele możliwości. Chociaż nie znamy procesu przekazywania informacji i nie możemy zobaczyć, co dzieje się między mózgami, możemy jedynie udowodnić, że on istnieje. To się często zdarza, gdy prowadzimy badania naukowe związane ze zjawiskami nadprzyrodzonymi: wiemy, że to się dzieje, ale nie wiemy, jak to się dzieje.

Inny wspaniały eksperyment przeprowadzony przez Krippnera i Ullmana miał miejsce 15 marca 1970 roku. W tym eksperymencie, duża publiczność na koncercie rockowym Holy Modal Rounders została wybrana do przekazania telepatii.

Lokalny artysta medialny o nazwisku Jean Millay był odpowiedzialny za ” namierzanie” nadajników telepatycznych, a pomagała mu w tym firma Lidd Light, odpowiedzialna za sceniczny pokaz świetlny koncertu. Przed odtworzeniem filmu tematycznego na dużym ekranie, który mogli zobaczyć nadawcy, przekazała publiczności zbiór krótkich przemówień na temat kierunku. Kolorowy film powstał z sześciu slajdów o orłach i ich gniazdach, a także informacji o najróżniejszych ptakach na świecie (w tym o mitycznych ptakach typu feniks). Praca ta wykonywana była podczas gdy Holly Modal Rounders śpiewała “If You Want to Be a Bird”. Było pięć telepatycznych odbiorników, które zgłosiły się do udziału w eksperymencie i zostały rozmieszczone w promieniu 100 mil od nadajnika. Wszyscy ci odbiorcy znali miejsce koncertu i kazano im zapisywać obrazy, które widzieli w środku nocy (był to czas podany im przez telepatię).

Według Kippnera:

Jedna z telepatycznych odbiorczyń, Helen Andrews, relacjonowała: Wygląda na to, że jest to coś z mitologii, jak gryf lub feniks. Drugi, trzeci i czwarty uczestnik zgłosił obrazy ‘węży’, ‘winogron’ i ’embrionów w płomieniach’, piąty uczestnik to znany amerykański piosenkarz Richie Havens. Zgłosił on, że zamknął oczy w środku nocy i zobaczył “wiele mew latających nad wodą”. Zeznania Havensa i Andrew są bezpośrednio związane z materiałem docelowym.

Chociaż telepatyczne zjawiska nadprzyrodzone są prawdziwe, nie jest jeszcze możliwe wyjaśnienie, jak one działają, a badacze mogą jedynie dokumentować te cudowne zjawiska poprzez obserwację i zapisywanie tego, co się wydarzyło. W końcu te eksperymenty dotyczą snów, świata, który jest zupełnie inny od “rzeczywistości” i obecnie uważany jest za nieistotny.


Opracował: Amon
www.strefa44.pl
0 Udostępnień

Zostaw komentarz


*

code


  • Facebook

Szukaj temat