Nawiedzone lasy w Polsce

Napisane przez Amon w Czerwiec - 28 - 2016

serveimage (1)

Duchy straszą nie tylko w starych zamkach i nawiedzonych domach. Niektóre zjawy, zamiast błąkać się wciąż po tych samych korytarzach, wolą leśne przechadzki. Poznaj najbardziej przerażające opowieści o duchach związane z polskimi lasami! Gdzie w Polsce są nawiedzone przez duchy lasy?

Nawiedzony las w Witkowicach

Czy naprawdę las w Witkowicach jest nawiedzony? Jedni mówią, że to zmyślona przez kogoś legenda, inni, że jednak coś w tym jest. Zła sława ciągnie się za tym podkrakowskim lasem z powodu wydarzenia, jakie rzekomo miało tam miejsce w październiku 2001 roku. Grupa dziewięciu młodych osób miała wybrać się na ognisko w witkowickim lesie. Gdy wieczorem wchodzili między drzewa, pewien mężczyzna ostrzegł ich, by tam nie szli, ale oni nie posłuchali. Wszelki ślad po nich zaginął, chociaż las ma niewielką powierzchnię. Kiedy znajomi zaginionych parę dni po ich zniknięciu poszli do lasu szukać ich na własną rękę, zobaczyli dziwny błysk światła. Zrobili zdjęcie i ku swojemu przerażeniu na wywołanej fotografii zobaczyli zaginionych w komplecie, siedzących w lesie, który jednak przypominał raczej Krainę Oz, niż zwykły leśny park. Czy to tylko bajka wymyślona pod wpływem głośnego filmu „Blair Witch Project” z 1999 roku, którego scenariusz przypomina historię rzekomego zaginięcia? Możliwe, że jest inaczej. Inna miejscowa legenda głosi bowiem, iż miejsce to zostało w tajemniczy sposób naznaczone już w XII wieku, gdy na teren dzisiejszych Witkowic przybyła tajemnicza sekta, układająca w lesie kamienne kręgi i czcząca dziwne bóstwo. Może to odprawiane przez nich obrzędy otworzyły przejście do innego wymiaru?

Las wokół Wysokiego Kamienia

Z tym miejscem również wiąże się historia, którą jedni uznają za prawdziwą, inni – za wymysł i plotkę. Do mrożących krew w żyłach wydarzeń miało tu dojść 16 czerwca 1966 roku. Wtedy na szczyt Wysokiego Kamienia, położonego w Górach Bardzkich, miała wybrać się nocą grupa młodzieży. Dla żartu zaczęliwywoływać duchy wkoło ogniska. Początkowo nic się nie działo, jednak nagle zapadła ciemność, w lesie coś zaczęło biegać… Chłopcy rzucili się do ucieczki na oślep w dół góry. Dwóch dotarło do wsi Laskówka, dwóch nigdy nie odnaleziono. Ci, którzy ocaleli, widzieli w snach postać o imieniu Aargaroth. Potem również oni zniknęli bez wieści.

Las Ruda Popioły w Łodzi

Dzielnica starych, drewnianych domów otoczona jest lasem. Podobno w budynku położonym na końcu ulicy, wśród drzew, w czasie wojny były mieszkania dla robotników budujących bunkry. Gdy Niemcy wycofywali się z Polski, wymordowali ich wszystkich, a od tamtej pory dom jest nawiedzony. Inne doniesienia mówią o głosach dzieci słyszanych w lesie po zmroku i dziwnych zapachach, które się tam unoszą.

Duchna Droga w Izabelinie

Jest to droga leśna położona między Laskami a Izabelinem pod Warszawą. To teren, gdzie w czasie wojny toczyły się ciężkie walki między Niemcami a leśnymi partyzantami. Podobno w miejscu tym widywane są duchy żołnierzy, w tym bezgłowy jeździec na koniu. Pojawiają się doniesienia o bezgłowych psach, tajemniczych zapachach i światełkach unoszących się w ciemności po zapadnięciu zmroku. Charakterystyczne dla tego lasu są dziwnie pogięte brzozy, rosnące poziomo, jakby przygniecione czymś do ziemi. Duchna Droga odchodzi od Trasy Łączniczek AK. Gdy idzie się od Zakładu dla Niewidomych w Laskach, w las za szlabanem, będzie to drugi skręt w lewo, tuż obok dojazdu pożarowego nr 49.

Nawiedzony las w Kędzierzynie Koźlu

Pięć lat temu w rejonie 10-tysięcznego osiedla Piastów wybuchła psychoza. Pojawiła się plotka, że po lesie okalającym osiedle krąży duch dziewczynki na rowerku. W dodatku dziewczynka miała być łysa. Dzieci z okolicznych szkół zaczęły eskapady do nawiedzonego lasu. Stąd wzięły się opowieści o nagłych zmianach temperatury w lesie i uczuciu bycia śledzonym przez coś niewidzialnego. Nawiedzone mają być zwłaszcza okolice leśniczówki Biały Ług. Według jednej wersji legendy dziewczynka została zabita przez własnego ojca, a jest łysa, bo najpierw ciągnął ją przez bagna za włosy. Według drugiej toduch ofiary żołnierzy radzieckich z czasów wojny.

Nawiedzona szosa w lesie w Biesiadce pod Mielcem

O odcinku drogi wojewódzkiej nr 875 w okolicy miejscowości Biesiadka stało się głośno parę lat temu, za sprawą fali zjawisk nadprzyrodzonych, jakie rzekomo miały tam miejsce. W pobliżu stojących przy szosie trzech metalowych krzyży kierowcom pokazuje się duch zakrwawionej dziewczynki, stojącej na poboczu i proszącej o pomoc. Inni widzieli dziewczynkę trzymającą w ręku różaniec na tylnym siedzeniu swojego samochodu.

Źródło: www.fokus.tv

82 Udostępnień
Kategorie: Tajemnicze Miejsca

Zostaw komentarz


*

code


  • Facebook

Szukaj temat