Nie ma czegoś takiego jak przypadek

Napisane przez Amon w Marzec - 25 - 2021


Człowiek przez większość czasu potyka się przez życie jak lunatyk. Nie jest świadomy tego, że na każdą myśl i działanie, które podejmuje w swoim życiu, istnieje równa i przeciwna reakcja. Nasze myśli są energetycznymi ładunkami energii, które rezonują w niewidzialnym świecie przyczyny i odbijają się z powrotem w przejawionym fizycznym świecie skutku. Nazywa się to prawem powrotu i dotyczy zarówno żebraka, jak i króla. Nasze myśli i działania są albo wyrównane z życiem (harmonijne) lub źle wyrównane (nieharmonijne) i w wyniku naszego myślenia nasze życie jest albo spełnione, albo niespełnione. Myśli, którymi się bawimy i działania, które podejmujemy, mają konsekwencje, które są nieuniknione i nie mogą być wycofane, wytargowane lub odkupione. W słowach Omara Khayyama: “Ruchomy Palec pisze; i z napisanego Sunie dalej: ani pobożnego, ani skutkiem czynu mądrego Nie skłonicie go do przekreślenia choćby pół linijki, A żadne łzy wasze nie zmyją słowa jednego.” Dlatego człowiek sam jest panem własnego myślenia oraz twórcą i trzęsącym swoim przeznaczeniem.

Każda przyczyna ma swój skutek; każdy skutek ma swoją przyczynę; wszystko dzieje się według Prawa; przypadek to jedynie nazwa dla nierozpoznanego Prawa; istnieje wiele płaszczyzn przyczynowości, lecz nic nie wymyka się Prawu – Kybalion.

Ponadczasowa mądrość

Umysł ludzki da się przyrównać do ogrodu, który można uprawiać rozumnie lub pozwolić na jego zdziczenie. Bez względu jednak na to, czy jest on pielęgnowany, czy zaniedbywany, będzie wydawał jakiś plon. Jesli nie zostanie obsiany pożytecznymi roślinami, zarośnie – i wciąż będzie zarastać mnóstwem bezużytecznych chwastów. ~James Allen, As a Man Thinketh (Jak myśli człowiek)

Co zasiejemy, to zbierzemy

Nasze życie może być dosłownie porównane do ogrodu – neutralnego morza energii, które czeka na zasadzenie. Nasze myśli są nasionami i to, co zasadzimy w naszym ogrodzie dzisiaj, będzie dyktować nasze okoliczności w ogrodzie jutro. Kiedy myślimy o naszych myślach jak o nasionach, rozumiemy, że tak jak żołądź zawiera zarys dębu, tak nasze myśli zawierają zarys naszego doświadczenia życiowego. Ogród nie zna dobra ani zła – jest neutralny i nie dba o to, co w nim zasadzimy – ale zwróci to, co zasiejemy. Sukces lub porażka – szczęście lub nieszczęście. To naprawdę zależy od nas.

Życie nie przytrafia się nam – to my przytrafiamy się jemu

Żyjemy w dualności i tak jak wahadło się kołysze, wszyscy doświadczamy dobrych i złych czasów – sukcesów i porażek, naszych wzlotów i upadków. Jako ludzie, większość z nas ma tendencję do niedostrzegania wspaniałych rzeczy w naszym życiu, a zamiast tego rozwodzi się nad swoimi nieszczęściami. Łatwo popaść w fobię na punkcie złych wydarzeń, które nam się przytrafiają, a niektórzy nawet rozkoszują się ich męczeństwem. Rozmyślanie o złych rzeczach prowadzi do negatywnego nastawienia i błędnego koła pesymistycznej i defetystycznej rzeczywistości, która następuje. Kiedy już naładujemy się negatywnie, czujemy się przygnębieni, beznadziejni i bezradni. Czarne przepaście mroku wiszą nad nami jak żałobny całun. Nasze rozmowy obracają się wokół tego, co negatywne – naszych nieszczęść, obwiniania się, tego, jak życie potraktowało nas niesprawiedliwie, naszych bólów i dolegliwości. Trudno jest nam zmienić naszą świadomość z negatywnej na pozytywną. Miewamy skłonność tarzać się w użalaniu się nad sobą i obwiniać okoliczność dla naszego stanu gdy w rzeczywistości, każdy z nas ma wewnętrzną władzę wykuwać wyjście z naszych problemów – ale powolna wibracja zazdrość, strach i rozpacz robią nas ciężkimi. Próbujemy i zataczamy się w górę tylko po to, by znów upaść i niestety jest wielu ludzi, którzy są zbyt chętni, by wzmocnić nasz brak pewności siebie i poczucia własnej wartości – zdanie: “Jesteś bezużyteczny” lub “Nie możesz tego zrobić” łatwo ciśnie się na usta. Ale kiedy zdamy sobie sprawę, że nasze działania są wynikiem naszego sposobu myślenia, wtedy osoby twierdzące, że nie damy rady, stają się nieistotne. Możemy przezwyciężyć to, co negatywne i dokonać pozytywnych zmian w naszym życiu.

Myśli są żywe

Dr Masaru Emoto, japoński naukowiec i badacz wody pokazuje nam, jak nasze myśli i słowa wpływają na strukturę molekularną wody. Pozytywne kochające słowa i myśli tworzą harmonijne (pozytywne) kryształowe struktury, podczas gdy negatywne, trujące myśli tworzą niekompletne i zepsute wzorce rzeczywistości. Ludzkie ciało składa się w 70% z wody, a jego badania pokazują, jak nasze myśli mogą mieć głęboki wpływ na nasze zdrowie, nasze doświadczenia życiowe i dobrobyt planety. Kiedy widzimy dzisiejsze wiadomości z ich negatywnym wydźwiękiem, trudno się dziwić, że otaczają nas czynniki, które tworzą negatywną rzeczywistość.

Kiedy zrozumiemy, że nasze myśli tworzą naszą rzeczywistość, zdamy sobie również sprawę, że pozytywne myśli i działania nigdy nie mogą przynieść złych rezultatów, tak samo jak negatywne myśli i działania nie mogą przynieść pozytywnych rezultatów. To, co myślimy, jest tym, czym jesteśmy… i wszystko, na co wpływamy, wraca do nas. Los nie istnieje…nie ma czegoś takiego jak przypadek. Możemy być czymkolwiek chcemy, jeśli będziemy uprawiać nasz ogród z nasionami miłości i szczęścia. Utrzymujmy się w pozytywnym stanie umysłu i dostosujmy się do życia.

Musimy nauczyć się sięgać poza ograniczenia i restrykcje myślenia związanego ze zmysłami i wejść w holistyczną wizję prawdziwego życia. Nadszedł czas na pobudzenie ducha; rozszerzenie naszej świadomości, aby objąć wieczną jedność duchowej rzeczywistości.


Opracował: Amon
www.strefa44.pl
0 Udostępnień

Zostaw komentarz


*

code


  • Facebook

Szukaj temat