Niewyjaśnione zjawiska w Riddle House

Napisane przez Amon w Czerwiec - 27 - 2018

Budynek został zbudowany w 1905 roku, przez budowniczych sieci hoteli Henry’ego Flaglera. Oryginalnie mieścił się na 327 Acacia Street w West Palm Beach, później został rozebrany i przeniesiony do wsi Yesteyear mieszczącej się na terenach należących do Florydy Południowej. Przez okolicznych mieszkańców, dom nazywany był “malowaną panienką”, ze względu na bardzo jasne kolory, na jakie został pomalowany. Pierwotnie został zbudowany jako dom pogrzebowy i przez wiele lat jako taki funkcjonował. “Obsługiwał” pierwszy cmentarz w West Palm Beach – Woodlawn Cemetery. W domu mieszkał również zarządca cmentarza, którego zadaniem było pilnowanie porządku i dbanie o groby.

 

W 1920 roku dom został kupiony przez Karola Riddle’a, który razem ze swoim bratem bliźniakiem zajmowali się budową domów. Był on też pierwszym burmistrzem miasta i nadzorcą robót publicznych.

 

W trakcie jego kadencji, jeden z jego pracowników imieniem Józef popadł w długi i miał poważne problemy finansowe. Nie mogąc sobie z nimi poradzić Joseph popełnił samobójstwo przez powieszenie się na poddaszu domu Riddle’a. Od tamtej pory dom podobno wielokrotnie był nawiedzany przez ducha Józefa, którego widzieli inni pracownicy i goście domu. Doszło do tego, że wszyscy pracownicy Karola Riddle’a zrezygnowali z pracy i więcej nie pojawili się na jego ziemi.

 

Właściciel wraz z rodziną także go opuścił. Kilka firm i rodzin próbowało w nim mieszkać, ale nie trwało to długo i finalnie wszyscy się wyprowadzali. W pewnym momencie budynek został przejęty przez Uniwersytet w Palm Beach i przerobiony na żeński akademik. W 1980 roku jednak i Uniwersytet z niego zrezygnował i dom zaczął popadać w ruinę. Dom chciano zburzyć, ale w końcu nie doszło do tego i został on przekazany rodzinie Karola Riddle’a, a konkretnie jego bratankowi Janowi. To on właśnie, w sierpniu 1995 roku rozebrał go i przeniósł do wsi Yesteryear, gdzie stoi do dziś.

 

Mimo, że belki i część stropu na których powiesił się Józef zostały wymienione, jego duch nadal pojawiał się na strychu domu. Atakował każdego, kto wszedł lub próbował wejść na strych.

Innym duchem, które podobno nawiedzał dom, był Buck, pracownik cmentarza, który został zamordowany podczas sprzeczki w miasteczku. Później Buck był widywany na ganku domu Riddle’a, spacerował po nim i tak jakby wykonywał swoją pracę, którą miał za życia.

 

Robotnicy, którzy zajmowali się przeniesieniem domu w 1995 także opowiadali o niewyjaśnionych zjawiskach. Podobno pękały szyby w oknach, mimo, że nikt ich nie dotykał, przemieszczały się narzędzia, a jeden z pracujących ludzi został uderzony kawałkiem drewna, kiedy przebywał sam na klatce schodowej domu.

Źródło: www.paranormalne.pl

Autor: Kronikarz Przedwiecznych

5 Udostępnień

Zostaw komentarz


*

code


  • Facebook

Szukaj temat