Nikola Tesla zaprojektował pierwszy pojazd latający

Napisane przez Amon w Maj - 20 - 2016

tesla-ufo-2

Nikola Tesla jest jednym z najznamienitszych wynalazców w historii ludzkości, a bez jego odkryć najprawdopodobniej nie dysponowalibyśmy taką technologią jak obecnie. Jak nie trudno się dziwić u wielu osób pobudza to podejrzliwość względem osoby Tesli, a nawet pojawiają się podejrzenia o jego kontakt z obcą cywilizacją.

Sam Tesla publicznie przyznał się zresztą do swojego „kontaktu” z istotami spoza Ziemi z tym, że nie takiego jakiego oczekiwaliby miłośnicy teorii spiskowych. Zresztą, dziwne fale radiowe, które odebrał on w swoim laboratorium w 1899 roku zdaniem naukowców miały pochodzić z kosmicznego promieniowania tła, pulsarów czy ze Słońca, ale na pewno nie z innych planet.

 

Jak jednak wytłumaczyć fakt, że słynny serbski fizyk opatentował technologię, którą sam miał określić mianem „pierwszego latającego spodka”. Projekt machiny Tesli do złudzenia przypomina kształtem pojazdy UFO, które już od wielu lat są widywane na ziemskim niebie. Co więcej technologia konieczna do stworzenia pojazdu zgodnie z opisem Tesli jest możliwa do stworzenia nawet teraz.

tesla_360002

Metody stosowane w konstrukcji latającego spodka idealnie odpowiadają opisom ludzi, którzy twierdzili, że widzieli UFO od środka . Konstrukcja składała się z dyskoidalnego kondensatora o odpowiedniej wielkości, aby zapewnić wystarczająco siły ciągu aby latać oraz innych małych kondensatorów służących do kontrolowania kierunku lotu latającego spodka. Do tego Tesla dodał jeszcze żyroskopowy system stabilizacji i elektryczne sterowanie lotu. A jakby tego było mało, Tesla miał w planach znacznie więcej ; wnętrze statku zostałoby wyposażone płaskie ekrany i zewnętrzne kamery wideo dla zniwelowania martwego pola pilotów. Poprostu nic tylko latać!

tesla-ufo

Tesla otrzymał patent na swój wynalazek, ale zaistniał jeden problem. Jego UFO lub raczej IFO jak sam je nazywał nie miało wewnętrznego źródła zasilania. Lot tego pojazdu miał w całości opierać się na sieci bezprzewodowego przesyłu energii z „wież Tesli”, które miały pełnić rolę źródła darmowej energii. Niestety całość projektu musiała zostać zatrzymana z powodu braku środków finansowych na dalszą pracę.

ha21

Ale to jeszcze nie koniec historii.Tuż po śmierci Tesli wszystkie jego patenty zostały przejęte przez amerykańskie Secret Service, które uzasadniało tę decyzję „bezpieczeństwem narodowym”. W swoich czasach Tesla był więc zarówno traktowany jako szaleniec przez oficjalny świat nauki oraz uznawany za niebezpiecznego geniusza, przez rząd Stanów Zjednoczonych. Niedługo po jego śmierci podobna technologia była rozwijana przez nazistowskie Niemcy pod jako projekt Haunebu a już w drugiej połowie lat 40 doszło do słynnego incydentu w Roswell.

8207381_orig

Jeżeli te dziwne sferyczne pojazdy, które pojawiają się nad ziemskim niebem już od conajmniej dziesiątek lat są (podobnie jak większość dzisiejszej technologii) rozwinięciem idei Tesli, to dlaczego nikt o tym nie mówi ? Bez wątpienia odpowiedziałoby to na wiele pytań i wielu osobom zamknęłoby to usta, ale może sęk w tym, że nie wszystkie z tych pojazdów należą do ludzi. Kto wie może teoretycy spiskowi mają tutaj rację a projekt teslowskiego IFO został mu przekazany przez przedstawicieli innej cywilizacji ?

Źródło: www.sciencevibe.com

Tłumaczenie: www.innemedium.pl

87 Udostępnień

Zostaw komentarz


*

code


  • Facebook

Szukaj temat