Salvatore Cesar Pais jest autorem tak oszałamiających futurystycznych projektów, że nazywa się je „patentami UFO”, wśród nich hybrydowa łódź podwodna, generator fal grawitacyjnych wysokiej częstotliwości i fuzja termojądrowa!
Amerykański inżynier Salvatore Cesar Pais uzyskał kilka patentów podczas pracy dla US Navy. Projekty są tak ambitne, że ich autor często porównywany jest do wynalazcy Nikoli Tesli. Pais zaprojektował futurystyczny pojazd hybrydowy z radykalnym systemem napędowym, który będzie działał równie dobrze w powietrzu, pod wodą i w przestrzeni kosmicznej, a także kompaktowy reaktor termojądrowy, generator fal grawitacyjnych, a nawet narzędzie do modyfikacji czasoprzestrzeni.
Idee Paisa: ruch w czasoprzestrzeni i nieskończona energia
Chociaż technologia niezbędna do stworzenia urządzeń opisanych w dokumentacji patentowej wykracza poza zakres tego opracowania, to jednak badania w wielu z tych dziedzin prowadzone są od lat. To zresztą wyjaśnia, dlaczego Marynarka Wojenna wykazała zainteresowanie pracami Paisa. „Inną ważną kwestią jest to, że rząd chiński jest zainteresowany rozwojem podobnych technologii”
Hybrydowy okręt podwodny
Szczególną uwagę zwraca patent na okręt w kształcie stożka o niespotykanym zasięgu i prędkości. Maszyna ta może z łatwością poruszać się w powietrzu i głęboko pod wodą, a nawet udać się w przestrzeń kosmiczną, tworząc w polu energetycznym próżnię kwantową. Z pomocą próżni kwantowej utworzonej wokół jej ciała, maszyna będzie odpychała wszelkie napotkane cząsteczki, niezależnie od środowiska. Zgodnie z planem, statek nie powinien również pozostawiać żadnych śladów termicznych, co uczyniłoby go niemal niewidocznym.
Zmniejszenie masy inercyjnej i grawitacyjnej samolotu czyni go niezbędnym do podróży kosmicznych.
![](https://strefa44.pl/wp-content/uploads/2021/09/img_6152b05e5856f-217x300.jpg)
Koncepcja hybrydowego okrętu podwodnego Paisa.
Generator fuzji termojądrowej
Kolejny futurystyczny patent dotyczy urządzenia do fuzji plazmowej. Urządzenie to będzie stosunkowo niewielkie, o długości mniejszej niż 2 m, i będzie poddawane reakcjom syntezy jądrowej, które generują moc od 1 gigawata (1 miliarda watów) do terawata (1 biliona watów). Dla porównania: elektrownia węglowa lub reaktor jądrowy produkują energię w zakresie od 1 do 2 gigawatów.
![](https://strefa44.pl/wp-content/uploads/2021/09/img_6152b05fa2f08-300x253.png)
Generator pola elektromagnetycznego Paisa składa się z obudowy, generatora elektrostatycznego, elektrowni, generatora termoelektrycznego i silnika elektrycznego.
Generator pola elektromagnetycznego
Wśród innych wynalazków Paisa znajduje się patent na generator pola elektromagnetycznego. Może on tworzyć nieprzeniknioną tarczę na morzu i lądzie, a także chronić kosmiczne obiekty wojskowe i cywilne przed pociskami balistycznymi i rakietami manewrującymi, które omijają radary i inne środki ochrony. Tarcza może służyć jako bariera przed zagrożeniami z kosmosu.
![](https://strefa44.pl/wp-content/uploads/2021/09/img_6152b0654d1a2-300x223.jpg)
Koncepcja generatora wysokoenergetycznego pola elektromagnetycznego.
Generator fal grawitacyjnych wysokiej częstotliwości
Kolejnym urządzeniem jest generator fal grawitacyjnych wysokiej częstotliwości, który będzie przecinał wytworzone pola elektromagnetyczne i tworzył fale grawitacyjne. Można by je wykorzystać do przenoszenia statków kosmicznych w odległe zakątki galaktyki. Wynalazca uważa, że wszystkie projekty mogą zostać zrealizowane, jeśli osiągnie się „generowanie ekstremalnie wysokich przepływów energii.”
Z praktycznego punktu widzenia, doprowadziłoby to do prawdziwej rewolucji w silnikach, komunikacji kwantowej i mogłoby stworzyć źródło taniej energii.
Krytyka i testowanie projektów Paisa
Pomysły Paisa były krytykowane przez innych naukowców. Na przykład, inżynier jądrowy Carl Willis z Uniwersytetu Nowego Meksyku nazwał jego pracę „klasycznym przypadkiem patologicznej nauki”, w której jest wiele „nonsensownych twierdzeń”, ale mało dowodów na to, że jego pomysły, które przeczą prawom fizyki, mogą być zrealizowane.
Fizyk Stephen Webb z Uniwersytetu w Portsmouth w Anglii był zaskoczony, że Paisowi przyznano patenty. Nazwał pomysły inżyniera „wspaniałą listą życzeń, która nie ma sensu z punktu widzenia fizyki”. Dr Charles Collett z Müllenberg College przyznał, że w praktyce istniały „poważne problemy inżynieryjne” w projektowaniu urządzeń opisanych przez Paisa.
![](https://strefa44.pl/wp-content/uploads/2021/09/img_6152b066241d7-300x215.jpg)
Generator pola elektromagnetycznego Paisa został przetestowany przez naukowców z Marynarki Wojennej.
Mimo krytyki, US Navy potraktowała pracę naukowca całkiem poważnie, przez 3 lata prowadziła eksperymenty, a niektóre z nich uznała nawet za „wykonalne”. W dokumentach patentowych skuteczność wynalazków poświadczają dwaj przedstawiciele Marynarki Wojennej. Istnieją dowody na to, że generator wysokoenergetycznego pola elektromagnetycznego był testowany od 2016 do 2019 roku, a na te testy wydano 508 tys. dolarów. Zespół pracujący nad projektem składał się z co najmniej 10 techników i inżynierów. Ale pod koniec testów nie udało się udowodnić „efektu Paisa”.
O przyszłości urządzenia nic nie wiadomo. Dokumenty uzyskane przez WarZone Drive stwierdzają, że „wynalazki mogą zostać przekazane innej jednostce badawczej Marynarki Wojennej lub Sił Powietrznych, ewentualnie NASA lub DARPA.
Kim jest inżynier Pais?
Jak dowiedział się portal interestingengineering.com, Salvatore Cesar Pais to inżynier mechanik i inżynier systemów lotniczych i kosmicznych. Przynajmniej w 2019 roku uczestniczył w programie Naval Strategic Systems Program (SSP) w Departamencie Obrony w Waszyngtonie. Warto zauważyć, że SSP jest „wiodącym krajowym dostawcą opłacalnych, bezpiecznych i niezawodnych strategicznych systemów opartych na morzu i powiązanych technologii.” Naukowiec uczestniczył w rozwoju nowoczesnych okrętów podwodnych i broni.
Pais posiada tytuł doktora z Casey University w Western Reserve, był badaczem w NASA, pracował w NAWCAD, a także był głównym inżynierem w Northrop Grumman Aerospace Systems, jednej z wiodących firm w dziedzinie technologii lotniczych i obronnych.